Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 59

Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #16

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Ще видиш - ако започне да трупа лед в тавата ще трябва да ги разкараш и да се оттича свободно на воля.
    А както описваш, че вече се задържа вода в тези кухини - точно там първо ще започне да ти трупа лед. Просто го следи като хване големия студ.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #17

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Цитат Първоначално публикувано от 6pek
    Между другото,мисля че имам отговор на един доста измъчвал някои хора въпрос.А именно: Защо ZGX серията на MHI им бачкала като конвенционалка на цикли 3 мин. оф на вдигнати клапи и 7-10 он...беше в някаква друга тема.Може би не е тук мястото,но днес идваха монтажниците,по-точно единият,инженерчето който е технически със някакакъв по ел.частта,защото усетих че ме пере ток от външното на дайкина докато съм се подпрял на парапета и го чакаля колко ще вибрира,идиот,както и да е подскочих,хванах мулти сета дадох на корпус и парапет = 93 волта Е*аси.Викнах ги де........оказа се че ми е шибан контакта. Както и да е. Споменах му за казуса с МХИ 20-ката ( и при мен бачкат по сходен принцип: 3-10 мин съот. оф / он,за 3-те поне съм сигурен,засякох го) и момчето спомена че тази моя 20-ка е хипер инвертор и че е за доста по-голямо помещение,доста по-голямо ,до 30-35 м.2. !!! Стаята ми с 20-ката е 12,5 м.2. Така че, мисля трябва да си отговорите сами на въпроса защо така . Момчето си разбираше от работата. Сега съм с отворена врата към коридора ( + 3 м.2,просто нямам повече) и му е по-добре, държи се адекватно,не е он оф само
    Забравих да добавя още,че спомена като ВАЖНО вентилаторите ми да са на АУТО !!! Било важно за това да функционират като инвертори а не като конвенционалки ....сигурно има право,не знам,сега са така

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #18

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Благодаря ти Деян Още днес ,като се върна и ще им разкарам фунийните връзки с кондензните тъби

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #19

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Махнах белите накрайници,но не можах да извадя тръбичките от снадките защото са лепени с някакво ПВЦ лепило Пробвах и с клещи...ъ-ъ,нараних им повърхността,бетон са Сега дупките на тавите са свободни,но на 1см. точно под тях имам по една тръба. Какво да правя не знам а в Четвъртъка го дават да вали сняг и да пада до -5 - -8 гр.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #20

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Може и така да е по-добре. Ако успее да капе в тръбата при свободен отвор, хем няма да ти трупа лед, хем ще ти е сух пода. Ще видиш, няма друг начин - чакаш студа и гледаш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #21

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Може и така да е по-добре. Ако успее да капе в тръбата при свободен отвор, хем няма да ти трупа лед, хем ще ти е сух пода. Ще видиш, няма друг начин - чакаш студа и гледаш.
    Да но тя е хоризонтална и няма как да пада в нея,най много да обледени и да натрупа. Голяма схема е,трябва да кача някакви снимки за да добиеш представа... Те са едни чупки,със скрити трасета съм и имам 2-3 колена докато тръбите влязат зад изолацията....не си бяха изчислили точната височина и го донагаждаха после. Иначе е чист монтажа,на шпилки,амааа.....Понякога се чудя дали няма да е по-добре да я оставя вкарана тази фунийка и да видя дали няма да бачка и през зимата конденза.Имам 7см. изолация все пак? Ама съм хазартен

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #22

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Трябва да сложиш и около щуцера и дренажните тръбички изолация.Има такава тръбен тип.И да е с дебела стена-примерно 13 мм.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #23

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Трябва да сложиш и около щуцера и дренажните тръбички изолация.Има такава тръбен тип.И да е с дебела стена-примерно 13 мм.
    Е те това не ми беше идвало на акъла.Трябва да ги проверя на какви цени са и къде мога да намеря подобно нещо....във Варна по-специално

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #24

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Всеки по-голям магазин за отопление ги има. И в Метро,Бриколаж.Цените са за ф18-22 с дебелина 13 мм около 50-60 ст/м,до левче най-много.Виж колко е диаметъра на колената и се съобрази с тях като най-дебели.Ако тръбата ти е ПВЦ Ф20,то колената са Ф25 и такава изолация вземи.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #25

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Всеки по-голям магазин за отопление ги има. И в Метро,Бриколаж.Цените са за ф18-22 с дебелина 13 мм около 50-60 ст/м,до левче най-много.Виж колко е диаметъра на колената и се съобрази с тях като най-дебели.Ако тръбата ти е ПВЦ Ф20,то колената са Ф25 и такава изолация вземи.
    Благодаря ти Ванко Ще ги проверя,изобщо не е нещо скъпо

    ...макар че, пак остава въпроса дали топлината която излъчват иначе добре изолираните ми стени ( 7см. EPS 25кг./м2) отразена от изолацията ще е достатъчна като буфер за да осигури безпроблемно оттичане на конденза.
    Ситуацията е следната:
    Трасето е с дължина около 4,80-5,00 м. по почти хоризонталата,която обира заустените в нея 2 бр. тела: 1-то МХИ и Дайкина .Съответно по една вертикална(H-100 sсм.) тръба на тяло, с "у"-образна колянова сглобка в горната си част,като в "издънката" или "клона" поисках да се върже вътрешния конденз,а "ствола" завършва с друга колянова сглобка (в която има около 3 или 4 колена) която излиза напред от стената( около 20-30 санта) през изолацията и се свързва със тялото чрез щуцера.Всичко което е извън изолацията е открито,за сега.Всичко което е под изолацията е добре хванато за стената със метални шини.Трасето е скрито под изолацията,значи реално около 5 санта и по-малко до студа ?!?!?! Има и друго критично място.Края на трасето,там където конденза излиза перпендикулярно от стената напред( в края на балкона )и има около 1,50 м. гола,добре обдухвана от вятъра тръба !!! Като: балкон (0,80) + надстърчане ( 0,90-1 м.) за да не мия на съседите пранетата и т.н. С две думи исках интелигентен,функциониращ,перфектно изпълнен както технически така и естетически монтаж и общо взето се получи Обаче навлизайки в зимният период вече взеха да се усещат някои неудобства.Още от сега на пример, имам мокри петна от конденза по балкона ( махнах по твой съвет щурцовете и добре уплътних вече отворените краища на на тръбите) А на този балкон жена ми простира и през зимата ще има ледени "гъби", които опасявам се ще правят поразии.А височината на парапета е МНОГО ниска,може би около 80-85 санта !! Абе кво да ти разправям,стара панелка.....Страшна работа.И така де,ако има предложения аз съм отворен.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    31
    #26

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    какво ви е мнението за mitsubishi msz-2808

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #27

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Цитат Първоначално публикувано от 6pek

    ...макар че, пак остава въпроса дали топлината която излъчват иначе добре изолираните ми стени ( 7см. EPS 25кг./м2) отразена от изолацията ще е достатъчна като буфер за да осигури безпроблемно оттичане на конденза.
    Целта не е да се топли дренажа от стените ти,в което силно се съмнявам дали изобщо ще се усети,а да се изолира вътрешността на тръбата и докато тече водата,да няма възможност да се охлажда от околния въздух и да замръзне.
    Постни няколко снимки,да стане по-ясно схемата на дренажите.От началото до края,където се виждат извън стената.Там в нея,под изолация 5 см ,няма никаква възможност да замръзне.Панелите са топли отдолу.По хотелите имаме линии по 8 етажа и не се оплакват.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #28

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения


  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #29

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Силно се интересувам, предвид извратената форма на тавата на МХИ-то, новият ZIX успява ли да се оттича нормално или също като старите задържа лед в тавата? Тези снимки (последните) от днес ли са или от по-топъл ден?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #30

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    От предното застудяване,преди около седмица...не помня кога беше. Да,извратена е точната дума и Не,не се оттича хубаво.Направо съм бесен.Вече си мислех че има някаква грешка в логиката на компресора за дефрост.Но не,дойдоха монтажниците на "профилактика" (обаждах им се) и казаха че било нормално да събира лед в тавата и от там нагоре по топлообменника !!! Кво да си мисля и аз не знам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Elektric MSH-18 NV E4 мнения
    От energo888 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 02-10-13, 11:46
  2. Mitsubishi Heavy SRK-_ZJ-S - моля за мнения
    От koranto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 20
    Последно: 06-10-12, 19:58
  3. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...
    От PlamenIordanov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 19-05-12, 16:09
  4. Mitsubishi Heavy - моля за сервизни описания
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 27-01-10, 12:14
  5. Toshiba или Mitsubishi - моля за съвет!
    От fenixss във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 12
    Последно: 27-10-07, 18:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе