Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 59

Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #31

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Значи, пак нищо не са направили.То това беше основния проблем и на старата серия, като чета във форума.Кел файда, че вдигнали КОП-а с 5 десети.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #32

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Има нещо такова.Нямал съм предния модел,не съм имал климатици до сега в интерес на истината но, не е нормално да трупа лед след като би трябвало да е с интелигентно управление!! 2009-та модел, едно друго.....май е али бали ама да видим.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #33

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Надявах се да са решили проблема, но явно не са. Иначе топлят много яко тези модели, обаче това с леда в тавата не е приятно. Ти ще видиш, че не е само в тавата, ами и най-долните ламели на топлообменника също почват да се залежда отвътре (гледано откъм перкатап рез решетката) заради този лед в тавата.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #34

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    В интерес на истината и така климатиците на МХИ топлят безпроблеми явно са имали нещо в предвид но аз не го схващам явно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #35

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Надявах се да са решили проблема, но явно не са. Иначе топлят много яко тези модели, обаче това с леда в тавата не е приятно. Ти ще видиш, че не е само в тавата, ами и най-долните ламели на топлообменника също почват да се залежда отвътре (гледано откъм перкатап рез решетката) заради този лед в тавата.
    Именно! Точно така е! Пълни се тавата и тръгва нагоре по ламелите.Нямам възможност да надникна и видя защото е таванен монтаж с шпилки,но като напипам се оказва точно така.Абсолютно прав си,да не си с такъв?

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #36

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    За топленето е така, но не е приятно на собственика да се чуди зимата ще се качи ли леда нагоре или няма и да чака по-топло време да падне леда.Аз през 2008 г. се двоумях между ТОШИБА-та дето е под името ми и ZGХ-S серията на МХИ, и понеже ТОШИБА-та малко изпревариха с офертата до сервиза, взех нея.И май не съжалявам изобщо, че закъсняха.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #37

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Да,за топленето топли че се къса даже.Спор няма,амааа....можеше и без горе описаната "екстра" Сега ще го видим,дават го тази вечер и утре (Събота) да е -7° със снеговалежи,вятър ~12 м./сек. и t на усещане -16°/-17° ?! Кой ги знае може ли да им се вярва ,ето и линка : http://sinoptik.bg/?tid=20&oid=100&lid=100726050 Тия серии които ми прави времето тук са много гадни: Вали дъжд при положителни температури,после сняг-стават отрицателни,мъгли.....от десетина дена е така а това че съм във Варна и влажността е голяма винаги е отделен въпрос.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #38

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    С МХИ съм, ама старата серия - ZGX. Същата работа. Обаче топлят, спокойно, и на -20° топлят яко.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #39

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Слава богу !

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #40

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    6pek- колко често ти влизат в дефрост МХИ-тата ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #41

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Виж на първа страница,имам един два поста : « Отговор #13 -: 7.12.2009, 13:55 » и на долу

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #42

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Преди малко слязох до магазина да си взема нещо за хапване и щях да се пребия,Голяма пързалка е,направо мажеш ските Тази сутрин заваля и стопи до киша падналия вчера сняг,сега го е заледило и всички карат с 10 В Неделята пак,дъжд през деня а вечерта и в Понеделник Сняг. Май ще имаме бум на ПТП-тата.Ще са ми интересни новините


    valen1: Не пускай последователни постове.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #43

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Така, ето и първи впечатления от 35-цата от подписа ми.

    Външна температура 0 градуса, отворен хол към 28 квадрата, остъкление значително (по-натам ще измеря точно), строителство тухла с външна изолация! Та влизам аз в апартамента (все още не живеем там, надявам се напролет да се нанесем)! Вътре е 18 градуса, без нищо включено. Слагам уреда за измерване PeakTech и пускам климата. След 2-3 минути чудене се започва като мощноста бавно отива до 1135 вата. Духа горещ въздух. Зададена температура 25 градуса (нарочно толкова много за теста). Та за 3 часа, който прекарах в апартамента, климатика успя да затопли, макар и доста бавно. Поне 2 часа беше над 1000 вата, което малко ме смути. След това бавно започна да намаля. Стигана до 245 вата, но реално на тази мощност е само вентилатор. Все още нямаме интериорни врати и много бързо изстива хола. След 4-5 мин. работа на минимума пак започна да качва и пак мина 1000 вата. Не съм наблюдавал и грам лед на външното тяло, както и какъвто и да е шум. Изобщо не е размразявал а нямаше и какво. При тези условия, смея да кажа, че климатика не се справя добре, предвид дългата работа на максимална мощност. Другото странно е, че изключен харчи 13 вата, срещу 3 за Panasonic-a. Предполагам, че наистина има някакво подгряване на компресора! Мисля, че когато реално живеем там, ще е доста по-различно. Реално сега отоплявах цялото жилище от 65 квадрата не само хола. Това разибра са само голи тестове, но скоро ще дам по-подробно инфо!


    p.s. Сори ако е малко разхвъляно написаното, но така пиша, както и мисля!

    Поздрави.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #44

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Когато започнеш да обитаваш жилището и машината поработи няколко дена, тогава ще можеш да установин нормалната консумация.Сега за няколко часа трябва да ти стопли стените и затова консумацията е голяма.Когато влезе в нормален режим, консумацията ще падне до нормалната за помещението, в зависимост от топлозагубите.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #45

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    И аз на това разчитам, защото ако се запази това положение, жална ми майка с работа на Max.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Elektric MSH-18 NV E4 мнения
    От energo888 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 02-10-13, 10:46
  2. Mitsubishi Heavy SRK-_ZJ-S - моля за мнения
    От koranto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 20
    Последно: 06-10-12, 18:58
  3. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...
    От PlamenIordanov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 19-05-12, 15:09
  4. Mitsubishi Heavy - моля за сервизни описания
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 27-01-10, 11:14
  5. Toshiba или Mitsubishi - моля за съвет!
    От fenixss във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 12
    Последно: 27-10-07, 17:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе