Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 59

Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1

    Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Сдобих се с тази машина и съм очарован. Моля за компетентното мнение на на специалистите за нея?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #2

    Re:Моля за мнение за Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S

    Честито със здраве да си го ползваш.Това е климатик с който можеш да посрещаш гости от африка когато на вън е -18 градуса.
    Надявам се да работа като инвертер а не като on/off климатик заради високия му минимум.
    Колко ти е голямо помещението?
    Ще чакам с нетърпение от теб как работи машината дали често изключва и също така колко често влиза в режим разкрежаване когато паднат температурите?

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3

    Re:Моля за мнение за Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S

    Благодаря,


    Холчето ми е към 30 квадрата, изложение север-изток, тухла с външна изолация! За сега не се усеща когато работи.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #4

    Re:Моля за мнение за Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S

    Ще бачка като инвертер споко помещението е голямо нямаш грижи.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:Моля за мнение за Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S

    Я виж ти, май си първият тук с такъв. Ако не те затруднявам - дай впечатления. Как работи, колко е тих вътре и вън, прави ли чести включвания и изключвания. А и като падне под 0° ми е интересно да споделиш дали са решили проблема със замръзването на отворите на външното тяло в тази нова серия.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #6

    Re:Моля за мнение за Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S

    За сега не сме се нанесли в новото жилище, пускам го тези дни само като имам да довършвам нещо там. На най-ниската степен на вентилатора не се чува звук! Може би нощем би се доловил. Стопля за минути, но пък и не е било много студено! Външното тяло не мога да усетя, че работи за сега. Нито визуално, нито на пипане. Ще тествам и в студовете като дойдат и ще споделя.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #7

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    За сега не сме се нанесли в новото жилище, пускам го тези дни само като имам да довършвам нещо там. На най-ниската степен на вентилатора не се чува звук! Може би нощем би се доловил. Стопля за минути, но пък и не е било много студено! Външното тяло не мога да усетя, че работи за сега. Нито визуално, нито на пипане. Ще тествам и в студовете като дойдат и ще споделя.
    А да имаш случайно слаб "жужащ бръм" когато работи в режим топло ? Че при мен се наблюдава подобно явление и ми е чудно дали не е феномен

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #8

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    За сега не съм чул нищо колега. Но все още не живеем там! Пускам го като ходя да довършвам някои неща!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #9

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Наблюдавах нещо много странно. Имам машините си от около 1-2 месеца и съм ги пускал само от дъжд на вятър. Започнах да ги използвам по-редовно от около 2-3 седмици и то най-вече последната една.Използвани са само в режим на отопление с настроени 21-22 гр. при външни от порядъка на 8-9,вентилатори на Low. Такааа,забелязах следното нещо.И дайкина и МХИ работеха добре,тихо...всичко ОК.Но ми направи впечатление ,че по долната част на корпуса на външното тяло на 20-ката се образува конденз,по-специално във две хлътнали ямки , а от кондензната тръба капеше вода !!!? отместих "белите шайби" под тавите им и не видях очакваният капещ "поток",което ме навежданад мисълта че този конденз идва от вътрешните тела.Уточнение: машините са със скрити трасета под 7 см. изолация и не е възможно да наблюдавам от къде капе,кондензите на вътрешни и външни тела са заустени в едно общо трасе...щом не е от външното,значи е от вътрешното! Вярно е че беше доста влажно,във Варна съм все пак,но до сега не съм забелязвал подобно нещо в експлоатирането им,конденз от тръбата и по външното тяло в режим отопление !?! Това не е ли характерно само за режимите на охлаждане и изсушаване през лятото? Нека някой компетентен драсне мнение

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #10

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Да не са на ауто климатиците сложи ги на отопение ръчно.Няма логика да капе от върешното тяло при режим отопление.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Цитат Първоначално публикувано от 6pek
    конденз от тръбата и по външното тяло в режим отопление !?! Това не е ли характерно само за режимите на охлаждане и изсушаване през лятото? Нека някой компетентен драсне мнение
    Болднатото от мен - напълно нормално. Къде очакваш да е конденза зимно време, ако не по външната пита, оттам в тавата и през отворите?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #12

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Не,на са на ауто.Бяха си на хийтинг,22 гр.,Слаб вентилатор.Тавата на митсубишито има две хлътвания в долната си задна половина(от към стената) и се бяха покрили с конденз.Нямам представа какво контактува с тях от горната им страна,но дори и да са някакви стъпки на топлообменника,тка ли трябва да се потва? Беше 8гр. с висока влажност , даже май лека мъгла.Не зная колко % точно....нямам с кво да меря ...че така б*х маа му

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Пич, зимата от външното ти тяло ще тече водааа! Приеми го отсега. Това е нормалния цикъл на работа. Лятото кондензира във вътрешното тяло и тече през маркуча от него, зимата кондензира във външното тяло и тече директно през отворите, стига да нямаш и там щуцер и маркуч.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #14

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Между другото,мисля че имам отговор на един доста измъчвал някои хора въпрос.А именно: Защо ZGX серията на MHI им бачкала като конвенционалка на цикли 3 мин. оф на вдигнати клапи и 7-10 он...беше в някаква друга тема.Може би не е тук мястото,но днес идваха монтажниците,по-точно единият,инженерчето който е технически със някакакъв по ел.частта,защото усетих че ме пере ток от външното на дайкина докато съм се подпрял на парапета и го чакаля колко ще вибрира,идиот,както и да е подскочих,хванах мулти сета дадох на корпус и парапет = 93 волта Е*аси.Викнах ги де........оказа се че ми е шибан контакта. Както и да е. Споменах му за казуса с МХИ 20-ката ( и при мен бачкат по сходен принцип: 3-10 мин съот. оф / он,за 3-те поне съм сигурен,засякох го) и момчето спомена че тази моя 20-ка е хипер инвертор и че е за доста по-голямо помещение,доста по-голямо ,до 30-35 м.2. !!! Стаята ми с 20-ката е 12,5 м.2. Така че, мисля трябва да си отговорите сами на въпроса защо така . Момчето си разбираше от работата. Сега съм с отворена врата към коридора ( + 3 м.2,просто нямам повече) и му е по-добре, държи се адекватно,не е он оф само

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #15

    Re:Mitsubishi SRK/SRC 35 ZIX-S - моля за мнения

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Пич, зимата от външното ти тяло ще тече водааа! Приеми го отсега. Това е нормалния цикъл на работа. Лятото кондензира във вътрешното тяло и тече през маркуча от него, зимата кондензира във външното тяло и тече директно през отворите, стига да нямаш и там щуцер и маркуч.
    Имам мамка му ? Казах им да ми сложат една гофра,обаче не, сега съм със тръба която ня зная как ще махам.Бяха ми казали че щяло да тече през зимата когатоо размразявало и не било добре да имам дренаж,че щяло да замръзва и пука.Добре било да се оттича директно през дупката на тавата в/у балкона ( на балкона ми е монтиран). И сега кво,трябва да им разлепям пвц лепилните тръбни сглобки ли? и ако да то как? На едното ми МХИ и на дайкина тези бели " фунийки" които са като преходник от тавата към пвц тръбите за конденза ( скрити зад изолация 7см. EPS 25кг/м3)са здраво закрепени за тавата,не мърдат,не знам на клипс ли са . Докато тази на другото ми МХИ е свободно движеща се, стояща под дупката на тавата само благодарение на това че е нахакана и мисля залепена във ПВЦ тръбата. Кво да правя...температурите скоро забиват под нулата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Elektric MSH-18 NV E4 мнения
    От energo888 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 02-10-13, 10:46
  2. Mitsubishi Heavy SRK-_ZJ-S - моля за мнения
    От koranto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 20
    Последно: 06-10-12, 18:58
  3. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...
    От PlamenIordanov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 19-05-12, 15:09
  4. Mitsubishi Heavy - моля за сервизни описания
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 27-01-10, 11:14
  5. Toshiba или Mitsubishi - моля за съвет!
    От fenixss във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 12
    Последно: 27-10-07, 17:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе