Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 44

Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #16

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Мисля че изказа доста погрешно сравнение. Човек си купува S класа и хубави дрехи защото те се виждат и тия неща освен за комфорт се купуват за показване на материален и социален статус в обществото. Един човек, който има пари не би си позволил да се вози на таратайка просто защото не му отива на положението.

    От друга страна, когато си купуваш термопомпи и климатици нещата са малко по-различни - никой няма да ги види, да не говоря че някой твой приятел ще го оцени. Кой ще си купи климатик за една торба с пари само защото той бил много добър - в края на краищата трябва да има смисъл от цялото начинание. Тоя който има пари първо изобщо не го интересуват месечните сметки за отопление и второ за какъв чеп му е нещо дето никой от неговите приятели не знае за какво става въпрос.

    Както ти казах имам доста широк поглед върху нещата и пак да напомня, че за толкова пари човек може да сложи такава топлоизолация че да премине на пасивно отопление. Аз ще ти гледам схемите а ти мисли на каква къща ще сложиш този Зубадан, след това сметни ако се инвестира в топлоизолация дали сметката няма да е по-добра. Трябва да имаш още едно нещо впредвид, че този който има пари неслучайно ги има и то е защото много внимателно преценява в какво да ги вложи.

    Между другото малко ме подведе, защото мислех че темата в която ме покани е за термопомпи въздух-вода на MITSUBISHI, пък тука става въпрос за обикновенни инверторни климатици май. В темата за LG се говореше за този вид термопомпи, а не за въздух-въздух дето много хора им викат климатици.

    Иначе това което съм написал не са глупости и следващия път като четеш мойте постове се постарай да мислиш за климатици, а не за родинознание- ако не е ги разбереш прочети ги пак. Ако отново не ги разбереш пак ги прочети, рано или късно мозъка изгражда невронни връзки, които спомагат за осъзнаване на написаното. Това ще ти помогне не само да четеш, ами и да разбереш това което е написано, защото понякога не е достатъчно да можеш да четеш за да можеш и да разбереш. В квадратчето под което има буквата А е показано място от което излиза изпарен фреон и това е отбелязано със синя линия. Този фреон, който постъпва там идва от кондензатора и преди да иде в изпарителя в него обаче има енергия, която вътрешното тяло не е успяло да добави в стаята.
    Разбира се компресора трябва да има втори вход за фреон и в темата за климатици LG дадох линк за това- надявам се че си го посетил и прочел по-добре от това, което аз съм написал.
    Между другото четох доста и има най-различни начини това да се направи.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #17

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric


  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #18

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    ... Тъкмо прочета един пост на dkolov за има няма 10 мин. и след малко гледам поста станал три пъти по-голям. Направо не смогвам.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #19

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Това е застраховка да не ми спре тока и да загубя това, което съм написал. Най-добре е да се четат на следващата сутрин, защото като се наспя се сещам че нещо дето не съм казал или пък съм казал ама не е трябвало. Иначе темата е малко некоректна, защото като чета тоя зубадан са професионални климатици и ми се струва, че има хора дето ги бъркат и още не са озъзнали за какво става въпрос. Гледам че един Зубадан 7 киловата е 10 бона. Абе ей слезте на земята за 10 бона ше наема един човек и ще ми носи дърва от гората повече време отколкото тоя зубадан ще работи преди да са му паднали ламарините.

    Отгоре на всичкото има глобално затопляне и никой не говори за температури от -25 градуса в БЪлгария, а по-скоро че ще станем като в Гърция, където и най-прости климатици си вършат много добра работа

    Айде стига толкоз. Първо вземете да разберете за какво е това MITSUBISHI пък после го хвалете. За 10 бона няма да се свеня и ще викна най-добрите професионалисти, който да ми сложат поне 200 (!!!!) квадрата топлоизолация с гаранция че ще я има поне 20 години. 200 квадрата топлоизолация представлява къща с площ, ако е квадрат 400 квадрата, а вашия Зубадан ще я стопли ама друг път. Сметни също че ще трябва да се правят след това и допълнителни разходи за електрически ток - тегли чератат и ми кажи къде излиза сметката. Не казвам че няма смисъл от използване на климатик за отопление, но всяко нещо се прави с мисъл и когато сметката излиза тогава се предприемат действия.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #20

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Благодарим за мъдростта, която ни наливаш. Вярно е, че трябва да те четем сутрин - на свежа глава, а и утрото е по-мъдро от вечерта, белким разберем нещо.
    Сериозно - ако искаш някой да разбира това, което пишеш, научи се да го синтезираш в няколко изречения - кратко и ясно! Иначе оставам с впечатлението, че нищо не казваш, макар и да си изписал поредния огромен постинг.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #21

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    ... Ще ти отговоря следващата сутрин, като си довършиш мисълта за да я схвана.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #22

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Тъкмо прочета един пост на dkolov за има няма 10 мин. и след малко гледам поста станал три пъти по-голям. Направо не смогвам.
    Mega бавно четеш


    600 УДАРА в минута:
    http://vbox7.com/play:06123cb5


    Опа-а-а, тя сутринта дошла....

    http://vbox7.com/play:bf67765f



  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #23

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Ареее започна спама. Понякога във форумите се мотаят разни хора, които преписват откъдето намерят, но все пак да отбележа нещо друго

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Сериозно - ако искаш някой да разбира това, което пишеш, научи се да го синтезираш в няколко изречения - кратко и ясно! Иначе оставам с впечатлението, че нищо не казваш, макар и да си изписал поредния огромен постинг.
    Когато говорим за високи технологии, които се влияят от други външни фактори с две изречения трудно ще стане. Ако човек цели да привлече за читатели хора, които се уморяват след второто изречение най-вероятно ще имат успех ако поставят само по две изречения- всичко е въпрос на таргет група и постовете ми не са насочени към хора чийто сили стигат до там че да прочетат само две изречения. Ако някой ден се таргетирам към такива хора, ще започна да пиша по две изреченя предполагам че тогава ше взема да стана участник номер едно в този форум

    Само да спомена че човек който чете само по две изречения много трудно ще си купи MITSUBISHI ZUBADAN.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #24

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Нямам навика да подвеждам.http://climacom.com/files/documents/...oWater2011.pdf на стр.3
    Ще ми бъде интересно, как ще изолираш това, така че да го топлиш с пръдня?


    А сега малко бисери.

    Работата е че от кондензатора излиза фреон част от който не е кондензирал, а в другата част все още си има енергия, защото в края на краищата вътрешния топлообменник не е безкраен и не може да се отдаде всичко в стаята.
    Справка диаграмата т.2 Фреон е на 100% кондензирал,течен и преохладен. Няма друга част, където да си къта енергия.

    Хватката е че вадиш енергията от течния фреон или като извадиш пари или като отнемаш енергия с друг топлообменник и пак да получаваш пари, които след това да вкараш директно в компресора.
    Не позна. Ако отнемаш енергия на течен фреон с друг топлообменник няма да получиш пари, а ще го преохладиш още повече.
    Когато външните температури са ниски най-доброто място за намиране на пари е кондензиралия фреон.
    Не потърси друго място.

    Иначе това което съм написал не са глупости и следващия път като четеш мойте постове се постарай да мислиш за климатици, а не за родинознание- ако не е ги разбереш прочети ги пак. Ако отново не ги разбереш пак ги прочети, рано или късно мозъка изгражда невронни връзки, които спомагат за осъзнаване на написаното. Това ще ти помогне не само да четеш, ами и да разбереш това което е написано, защото понякога не е достатъчно да можеш да четеш за да можеш и да разбереш.
    При четене на твои постове ефекта е обратен, връзките се разпадат.

    В квадратчето под което има буквата А е показано място от което излиза изпарен фреон и това е отбелязано със синя линия.
    Пак непозна. Справка т.9 от диаграмата. Фреона е почти течен 95% течност и 5% пари, но е с понижено налягане. Някой май, въобще не се сеща от тия диаграми.

    Този фреон, който постъпва там идва от кондензатора и преди да иде в изпарителя в него обаче има енергия, която вътрешното тяло не е успяло да добави в стаята.
    Фреона не е на екскурзионно летуване, идва от тук, отива там, па си запазва енергията. Как въобще коментираш, като тези работи не са ти ясни. Принципа за ефективна работа при ниски температури, при различните марки и модели е различен и за да коментираш, няма да е зле да ги изучиш. Ама почни от Родинознанието ...


  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #25

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    200 квадрата топлоизолация представлява къща с площ, ако е квадрат 400 квадрата, а вашия Зубадан ще я стопли ама друг път.
    Ей, вярно много широк тоя вашия поглед бе, колега!

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #26

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Охоо има човек дето много чете теория и гледа P-H диаграми. Ама я дай да видим дали я има практиката.

    Лабораторно упражнение номер 1.

    За утре намери един климатик и изпълни напрактика показаната от тебе схема. Ще ти е необходим втори компресор за съжаление тъй-като не си струва да купуваш нов от ново поколение и най-обикновен пластинчат топлообменник, който да поставиш на пътя на кондензиралия фреон. Като го изпълниш ще доложиш дали няма енергия в кондензиралия фреон. Какъвто искаш климатик си избери!

    P-H диграмата мой човек, която си показал е валидна за цикъл на Карно в идеалния случай- това е идеален физичен закон, който в практиката трудно се постига, докато при твоя зубадан имаш двоен цикъл на Карно единия от който е обратна връзка. Вземи да прочетеш малко за нелинейни системи и отрицателни обратни връзки след като изпълниш лабораторното упражнение.

    Абе пич я преди да правиш лабораторни упражнения се замисли дали изобщо разбираш от климатици. Я първо помисли защо евтините китайски климатици са с по-нисък COP и не работят добре при много ниски външни температури, пък хубавите работят - простичко четеш идеални цикли, които са валидни само на теория - в практиката всяко нещо струва пари и циклите дето ги пишеш тука са идеални и нямат нищо общо с реалните условия. Мисля че е по-добре при такива знания да се преподават лекции в университета, но все пак да се обръща внимание на студентите че в реални условия трябва да се смята и на какви цени ще е крайния продукт.

    Диаграмата която си наросувал е идеалния случай. Всички климатици се стремят да следват идеалните случай, но на практика това не винаги е точно така. Ако искаш наистина да блеснеш колко много знаеш ще ни информираш ли какви неща в един климатик и при какви условия в реалността точките в диграмата се изместват от идеалния център.

    Все пак е интересна точка 9 за която споменаваш и е интересно защо се вкарва в компресора течен фреон нищо че е под ниско налягане при положение че дори и в идеалния случай в него би трябвало да влизат и излизат фреонови пари, а не течна фаза

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    Ако отнемаш енергия на течен фреон с друг топлообменник няма да получиш пари, а ще го преохладиш още повече.
    За това си абсолютно прав, че преохлаждаш още повече и точно зарди това ти пада с малко COP, но пък печелиш други неща
    Не на последно място като гледам архитектурата и дървото на снимката, която си поставил си правя извода че това изобщо няма никаква нужда от климатици за отопление, никаква топлоизолация и никакви зубадани. Не само това но и толко много камък много трудо ми се струва да се стопли с климатици.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #27

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    офф

    аз да имам вила и да паркирам s-класата отпред ще ги наредя зубаданите като сплитове в всяка стая по един, никакви пари на римляни да носят дърва.
    климите ще са ми последното за мислене като има нова s-ка ще падне година чудене дали да се возя отзад или аз да карам ...

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #28

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Човек трябва да внимава за какво мечтае, защото може да се сбъдне.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1305205620[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    Пак непозна. Справка т.9 от диаграмата. Фреона е почти течен 95% течност и 5% пари, но е с понижено налягане. Някой май, въобще не се сеща от тия диаграми.
    Мисля че рабрах откъде идва изпадането в погрешни схващания, но първо да ти кажа че това което е на трета страница не е готова термопомпа MITSUBISHI, а само неща с които да направиш термопомпа. По важното мисля, че си чел явно за тези неща, но си объркал фреона. 95% течност и 5% пари идват след кондензатора и постъпват в сепаратора, топлобменника или както искаш го наречи. В него той се разделя на две 5-те процента отиват в компресора, а течната фаза в изпарителя. Между другото ако си прав щом при MITSUBISHI има 5% пари след кондензатора смятай колко има при по-калпавите климатици. В идеалния случай това нещо не трябва да се случва, но в реални условия няма как да изведнъж всичко от газообразно да го направиш течно.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #29

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Пич, извинявай. Припознал съм се. Не започвай от Родинознание, по добре започни с Човек и природа за 4 ти клас. Виж какво е това изпарение, кондензация, охлаждане, преохлаждане и т.н.
    Ако мислиш, че не съм прав използвай картинката и диаграмата и обясни процеса, НО БЕЗ ИЗЛИШНО ФИЛОСОФСТВАНЕ, А ТОЧНО, ЯСНО И КОНКРЕТНО. Картинката и диаграмата са на МЕ, не съм ги правил аз. Или и те не разбират как става тяхната технология.
    Ей разкри ме, да това на 3 та стр. е набор за 6 ти клас по Труд и техника. Ей голям си дявол да знаеш.

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #30

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Mалко фотоси от VRF Zubadan монтирани на работата ми,но все още не е пуснат в действие да видим кво е това чудо.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 22:40
  2. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе