Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 44

Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1

    Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    edi1 честно казано изобщо не ме интересува като потребител каква е конструкцията, конструктивните решения и т. н.Тов акоето ме вълнува е:
    1. дали топли при минусови температури
    2.дали е надежден
    3.има ли сервизно обслужване
    То и мен не ме интересува, но тука покрай майсторите се зачитам и аз из сервизните. Иначе за ЗУБАДАН серията в норвежки и шведски сайтове има много интересни неща, машините са прекрасни, но не знам колко ще струват из България-та, ако ги продават.Дори не са рекламирани никъде у нас. http://www.energimyndigheten.se/sv/H...ductTestId=237 ето го теста на 35-цата на ЗУБАДАН - при -15 топлоотдаване 4,4 кв.25-цата топлоотдава 3,2 при -15.Гледам цени около 1200-1300 евро в скандинавските страни, определено си заслужава цената според мен.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Koe си заслужава,да дам 2000 лв в повече,за да ме топли 10 дни в годината. За тези 2000 лв ще се топля с Адакс поне 20 г напред в тези студени дни... и машината няма да се зори и амортизира.А и не вя.рвам да има интерес при тея цени. Щом там е толкова,тука ще е 3000-4000 лв за 25 и 35.Иначе да са ги внесли досега.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #3

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    То и мен не ме интересува, но тука покрай майсторите се зачитам и аз из сервизните. Иначе за ЗУБАДАН серията в норвежки и шведски сайтове има много интересни неща, машините са прекрасни, но не знам колко ще струват из България-та, ако ги продават.Дори не са рекламирани никъде у нас. http://www.energimyndigheten.se/sv/H...ductTestId=237 ето го теста на 35-цата на ЗУБАДАН - при -15 топлоотдаване 4,4 кв.25-цата топлоотдава 3,2 при -15.Гледам цени около 1200-1300 евро в скандинавските страни, определено си заслужава цената според мен.
    Има ги.Предлага ги климаком-пловдив, но само като термопомпите на дайкин-= с радиатори, подово и вътрешно "котле" на ток за донагряване на вода за битови нужди.Ето линк http://www.climacom.com/pdf/ZubaDan_AirToWater_2010.pdf. За сега не виждам сплит ситеми отделен климатик с компресор зубадан в България.Цените са подобни на дайкин.


  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    За това, което се предлага, цената от около 2500 лева си е страхотна.За България е безсмислена подобна инвестиция за конкретната машина, но за северните страни си е направо перфектно и като цена, и като машина.Тя и за там е проектирана, не за нас. http://www.scanoffice.fi/uploads/Pro...-09606-08e.pdf ето един тест по въпроса.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #5

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Това не е Зубадан,а стандартното и северното изпълнение на FD,северното има само едно доп.контактче до клемореда си за включване на нагревател за тавата и дренажа.И къде видя цена от 2500 лв???

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    От серията ЗУБАДАН е.Външното е с индекс VABH, а не VAH.Компресора е с допълнително нагнетяване, водят го с наименование КИРИГАМИН.Цените ги има по разни сайтове и са между 1200 и 1400 евро.Доста има из нет-а, като се чукне с VABH накрая излизат мноко сайтове.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #7

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Най малкият Зубадан е с номинална мощност 7kW. Не са само вода - въздух, има и въздух - въздух за VRF системи CITY MULTY . Имат три EEV, регенератор с барбутиране на фреонови пари, тръба в тръба регенератор и инжексионно впръскване на паротечна смес в затворено пространство между спиралите на компресора по средата на процеса на нагнетяване. На практика компресора работи като двустъпален. Това води до понижаване на COP , но осигурява по висока изходяща температура на въздуха, запазване на по висока изходяща мощност, съкръщаване на времето за дефрост и удължава интервала между два цикъла на дефрост. Изходящата мощност дори и при инверторите намалява и при -15 С пада до 40 - 50% от номинала. При Зубадан технологията това не се наблюдава, изходящата мощност се запазва. Спад се получава при температури под -25 С. Така че ефекта е през целия отоплителен сезон, не само за 10 - 20 дни.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    От серията ЗУБАДАН е.Външното е с индекс VABH, а не VAH.Компресора е с допълнително нагнетяване, водят го с наименование КИРИГАМИН.Цените ги има по разни сайтове и са между 1200 и 1400 евро.Доста има из нет-а, като се чукне с VABH накрая излизат мноко сайтове.
    Я чети тук
    http://v-clima.com/faq.php?id=novi-m...-za-ljato-2009
    и тук
    http://www.air4cond.com/prodotti/en/KIRIGAMINE-MUZMSZ-FD25VABH-(-25%C2%B0C)__4823.aspx
    и тук
    http://www.polarpumpen.se/?artnr=2Mitsubishi+FD35vabh


    В сайта на Вулкан ясно пише,че Зубадан са големите серии 70,100 и 125. А ние говорим ( по-скоро ти ) за малките домашни мощности...И в другите сайтове не се вижда думата Зубадан никъде...

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Прав си, че почти никъде не го сочат с добавка ЗУБАДАН, /което означава висока топлинна мощност/, но компресора е конструиран като големите машини, с впръскване под налягане..Търговското име е КИРИГАМИН, което е само за домашните машини, но на практика принципно конструкцията е почти същата.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #10

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Имаш ли сервизно на тези малките модели,да се види хладилната част как е изпълнена?

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Някъде бях срещнал схема, ама ще потърся и ще кача, като я намеря.Имаше сравнение на двете хладилни части - на големите машини и на тази домашна серия с някакви разлики в топлообменниците и компресора, заради размерите на външните блокове, ама аз съм само потребител, не специалист и не можах да разбера в какво точно се изразява разликата. http://www.mitsubishi-air.com.ua/tec...s_zubadan.html ето тук има малко, където пише, че VABH са по ЗУБАДАН технологията. http://www.kp-sk.ru/files/catalog/bo...ctric_2009.pdf ето каталога за 2009-2010.На страница 11 е посочена схемата на хладилната част и сериите ЗУБАДАН.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #12

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Някъде бях срещнал схема, ама ще потърся и ще кача, като я намеря.Имаше сравнение на двете хладилни части - на големите машини и на тази домашна серия с някакви разлики в топлообменниците и компресора, заради размерите на външните блокове, ама аз съм само потребител, не специалист и не можах да разбера в какво точно се изразява разликата. http://www.mitsubishi-air.com.ua/tec...s_zubadan.html ето тук има малко, където пише, че VABH са по ЗУБАДАН технологията. http://www.kp-sk.ru/files/catalog/bo...ctric_2009.pdf ето каталога за 2009-2010.На страница 11 е посочена схемата на хладилната част и сериите ЗУБАДАН.
    Имах някакви съмнения без да съм сигурен.Тази страница я бях чел на английски(изглежда слагат една и съща страница и снимки) преди 6-7 месеца, но сега са пояснили, че за 2010г. вътрешните тела могат да бъдат комбинирани с външни по зубадан технологията.
    ==============================================================================================


    Това към което си дал линк със сигурност не зубадан, макар че от 95% от схемите нищо не разбирам, правя сравнение на таблицата н азапазване на мощността в режим отопление на зубадан системите с VAHB и виждам, че зубадан до -15 нямата спадане на отоплителната мощност, а другите имат спадане.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    http://ebinderup.com/pdf/OBH519.pdf ето го сервизното на външното тяло VABH, специалистите да го погледнат, дали има разлики с другите външни VA.Като гледам, компресора е нов, по нов начин е изпълнен и по новя технология, но няма впръскване под налягане, като големите промишлени машини, аз съм бил в грешка.
    И понеже сервизното е малко по-старо от 2008 г., тук външното е дадено със стария компресор SNB130FGBH, а не с новия, който се монтира от 2009 г. - SNB172F.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    113
    #14

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    SNB172FDGH-компресора всъщност се монтира на 50VABH и 50VA,лека разлика в задния панел,RELAY P.C. BOARD в полза на VABH и пак той консумира и дава малко по-вече на топло,газ и хладилна част абсолютно идентични,а интересно е че и двата модела нямат нагревател в тавата за разлика от 25,35 VAH,VABH заради който са с променено дъно имат и различен заден панел,THERMO HOLDER,HEATER PROTECTOR с платка и реле за нагревателя-130W.И тук идентични газ и хл. част, но по-висок мах. на топло за северняците срещу по-голям input.Разликата м-у VAH и VAHB в гамата е,че 35-та на първата дава убийствените 7,7КВт на мах. при 6,6 за втората и 6,3КВт. за VA серия.Толкова развърта и 25 VAH,6,3 на мах.Независимо от консумирана и отдавана мощ,КОП-а им е почти еднакъв,все пак всичко е еднакво-няма мистерия.Зубадан-а са от 71 нагоре!SNB130FGBH-компресора е за 25,35 моделите.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #15

    Re:Технологично изпълнение Zubadan от Mitsubishi Electric

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    По принцип LG си имат свои центрове за разработка, но специално за това, както и MITSUBSIHI мисля че са купили патент. Работата е че от кондензатора излиза фреон част от който не е кондензирал, а в другата част все още си има енергия, защото в края на краищата вътрешния топлообменник не е безкраен и не може да се отдаде всичко в стаята.

    Хватката е че вадиш енергията от течния фреон или като извадиш пари или като отнемаш енергия с друг топлообменник и пак да получаваш пари( ама не финансови знаци а третото състояние на веществото), които след това да вкараш директно в компресора. Когато външните температури са ниски най-доброто място за намиране на пари е кондензиралия фреон. Това не е перпетуум мобиле, просто се оптимизира отдаването на енергия от вътрешния топлообменник по хитър начин без да му увеличаваш площа, което ако се направи неминуемо води до по-високи цени на крайния продукт.

    Общо взето същия ефект може да се постигне ако се увеличи площа на външния топлообменник, но понеже за това е необходимо повечко мед и алуминий в крайна сметка, колкото и икономични да ги направиш тези климатци и работещи при ниски температури те ще са на такива цени, че усилията се обезмислят.


    Ако си в състояние, свържи глупостите, които си написал с тази "картинка". Ако изпитваш някакви затруднения, започни от Родинознание, Физика, Топлотехника и т.н. докато стигнеш до климатична техника за по "тесни специалисти".

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Що се отнася до това, колко били хубави тия климатици MITSUBISHI. Никой не може да ти обясни защото повечето специалисти тука май са тесни, т.е. те нямат широк поглед. Тоя Зубадан е на такива цени че човек може да си купи две термопомпи LG. Не само това, ами и за тия пари ако същия човек вземе че постави топлоизолация при минус 20 като пръдне (извинявам се за израза) ще трябва да отваря прозорците от жега.
    За толкова пари такава топлоизолация можеш да сложиш, че изобщо няма да има нужда от никакъв климатик и тази топлоизолация не иска повече пари веднъж поставена, което не е валидно при поставяне на супер модерен климатик MITSUBISHI.
    Хората си купуват такива климатици, защото могат да си го позволят и са си направили сметката, колко ще спечелят от това и не на последно място, заради комфорта и да си направят кефа. И S класата е на такива цени, ама всеки гледа към нея, а не към каручката с магарицата и не си прави сметка, колко сено може да и купи за тези пари...А те и системите за изолация, имат не много дълъг живот, особено ако ти ги прави някои с "широк поглед"...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 23:40
  2. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 22:59
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе