Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 72
Like Tree2Одобрявам

Дърто Heavy за отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #16

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Навън е +7 градуса. 24 на дистанционното, вътрешната в отдалечения край е 21,5, дефрост се пуска рядко все още - грубо през час, трае 1-2 минути, все още не се забелязва особена промяна в начина на работа - колкото работи, толкова почива.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #17

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Ето го Това за оттичането на конденза от външното тяло си е мое изобретение - засега работи. Ще видим като почне да се заледява как ще е...

    http://postimage.org/image/1ky2vwds4/
    http://postimage.org/image/1ky4jfq9w/
    http://postimage.org/image/1kyyb3z5w/

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #18

    Re:Дърто конвенционално Heavy за отопление

    Е добре, няма ли поне някой дето да е ползвал конвенционалка на Хеви за отопление някога? Тръбите са му плътно долепени до дъното и ме е страх да не го почупя зимата, както четох че ставало често с ME-тата дето им се пукали тръбите. Големите студове наближават... Все още имам време да сложа нагревател на дъното. Все пак климатикът се води, че е до -5.

    Съвети?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #19

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Виж го как ще се държи и тогава решавай. Нищо няма да му стане, просто му хвърляй по едно око. Винаги можеш да му сложиш нагревател.

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #20

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Ок

    А тази черната тапа в дясно май ще е по-добре да я махна нали? Точно натам е наклонът на тялото и вероятно ще се събира вода и ще замръзва.


  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #21

    Re:Дърто Heavy за отопление

    махни я ако не помогне поне няма да пречи.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #22

    Re:Дърто конвенционално Heavy за отопление

    Махнах я Благодаря.

    Утре ще измисля и къде да се оттича водата да не се утрепа някой зимата.

    Сравнявах това MHI с Sharp 12LSR, за външните тела говоря. Според документацията Шарпа е по-шумен само с 2 децибела, обаче Шарпът мърка, а мицубишито е супер шумно! Не говоря за шумове от фреон и тн. Възможно ли е гумите на компресора да са си изгубили свойствата във времето и по-силни вибрации да се предават по тялото. Четох, че VelevKlima беше споменал нещо подобно за някъв' климатик? Ще направя клипче тия дни да го чуете как работи. Никой не се е оплаквал, а и на мен не ми пречи засега, просто ми е интересно защо такава разлика има - огромна! Едва ли толкова много се усеща разлика от 2 децибела.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #23

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Ето един доста шумен климатик да не се оплаквате от вашите

    http://imageshack.us/clip/my-videos/810/y8t.mp4/


    Сега в момента на +8 така работи. На по-студено е по-шумничък. Ще кача клипче по-натам. Според вас нормално ли е? Някакви уплътнения или шумоизолации да се сложат има ли как?

    Вътрешното е ок иначе. Понякога чувам шум от фреон, но това не ме дразни. Компресорът е шумен явно. Като работи само вентилатора нищо не се чува почти.

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #24

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Ама и хубаво си го сложил на тераската, като излезеш, да ти напомня за присъствието си
    Дали не шуми още повече, понеже е заобграден от стени ? Може би ако беше на фасадата, нямаше да се усеща толкова много. Иначе и аз се каня да снимам една девятка DAEWOO, е просто като я чуеш, ще си отдъхнеш - когато съм под нея, колите по шосето не се чуват от тътена, само че мястото на видеото ще е в зоокъта на климите

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #25

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Абе-е... Калчеф, дали остана боклук, който не си купил?

    П.С. Ама те естетически ти били тщенията. Сори "снимам" съм го прочел, като "взимам".

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #26

    Re:Дърто Heavy за отопление

    kalcheff, чак така не е при мен, де... Не ми пречи толкова много шумът, просто искам да намеря причината - тоест дали така си работи машината по принцип или е в следствие на старост и износване на някакви материали вътре. Никой не си спомня как е работила машината преди, обаче, и дали винаги така си е била. Баща ми си я купувал навремето да се охлажда с нея (тогава парното явно не е било скъпо) и за отопление почти не е използвана. Майка ми също не помни да е било шумно някога, мен това ме озадачава, макар че на охлаждане не е толкова шумен, може би затова.

    "ееее махни го на 5 6 метра и ще се оправи.
    много е къс и се предават вибрации и какво ли не по тръбите вътре.
    минимум 3 метра трябва да е всеки монтаж.
    утре ако искаш мога да ти пусна снимки на моя от двете страни на 1 стена са ама навъртяха тръбата зад външното. 3 метра имах чувството че едвам стигна тръбата.
    но и климата ти си е шумничка. 40 дб вътре 50 вън - новите са по 20 вътрешните - смятай на всеки 3 децибела шума се усилва двойно. пъти пъти е по шумно по книга.
    така че споко нормално е да бръмчи."

    estqwerty, с удължаване на тръбите ще се подобри комфортът вътре в помещението само нали? Няма да окаже влияние на шума от компресора (освен, ако не се монтира климата по-далече де...)? Можеш ли да качиш снимка да видя как са ти навили тръбите на твоя?

    Благодаря!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #27

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Абе-е... Калчеф, дали остана боклук, който не си купил?

    П.С. Ама те естетически ти били тщенията. Сори "снимам" съм го прочел, като "взимам".
    А, сакън, стига толкоз. Вече оставям и за другите да се набълбукат, а пък мераклии многооо. Гледам тези дни от младши-то пак са се развилнели и в дъжда монтират клими на поразия.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #28

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Първо-тва чудо е на р22 и е по-убаво от пикливите конвенционалки на 407(които са същите,ама наблъскани с компот от глупости) и 410.Второ и много просто е да туриш една шуба и шапка(за да не ти отнесе перчема) и след кат си му задал мах градуси,оди на терасата и гледай спира ли вентилатора,а компресора да продължава работа;ся като е топло трябва му по-малко време,за да спре вентилатора-да вдигне налягане.Трето конвенционалките не са кой знае колко по-големи лами от инверторните,я си виж лапачката на инверторния кога се развърти на мах.

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #29

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Първо-тва чудо е на р22 и е по-убаво от пикливите конвенционалки на 407(които са същите,ама наблъскани с компот от глупости) и 410.Второ и много просто е да туриш една шуба и шапка(за да не ти отнесе перчема) и след кат си му задал мах градуси,оди на терасата и гледай спира ли вентилатора,а компресора да продължава работа;ся като е топло трябва му по-малко време,за да спре вентилатора-да вдигне налягане.Трето конвенционалките не са кой знае колко по-големи лами от инверторните,я си виж лапачката на инверторния кога се развърти на мах.
    johny01, защо r22 машините да са по-добри?

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #30

    Проблем с конвенционално Хеви

    Здравейте,

    Имам абсолютно същия проблем с MHI-то в момента:

    http://www.tehcomservis.com/forum/to...um=2&topic=719

    Вчера нещо взе да трупа доста лед по питата - около 60-70% от нея беше лед и дебел слой скреж. Чаках, чаках - нищо. Тая сутрин все още си седеше с леда. Вижте темата по-горе. Същото става и при мен - мига RUN няколко пъти обаче не дефроства, а почва пак топло да си духа. Поддържа си температура иначе - топли, работи си. Обаче най-вероятно има някакъв проблем. Преди доста често дефростваше и позволяваше съвсем малко скреж да му полепне - сега има лед направо. Пуснах го на студено за 5 минутки тая сутрин да сваля леда.

    Имате ли идея при Хеви-то дали е същото като при Мидеата? Нещо елементарно ли е, колко пари грубо ще струва ремонтът, колко време ще отнеме?

    Благодаря
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1325238360[/time]_________________________________________________

    update:

    пробвах и от контакта да го изключа/рисетна за всеки случай.
    пробвах и да вдигна градусите и вентилатора на high за 10 минути и после да ги намаля - пак не почна да дефроства

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол
    От Светлин Стаев във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 34
    Последно: 28-09-14, 11:11
  2. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 19:57
  3. MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 50 HE-S
    От fen./hitachi във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 05-01-13, 00:33
  4. Mitsubishi Heavy SRK / SRC 20 ZJX-S
    От dkar във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 09-05-12, 18:07
  5. Mitsubishi Heavy: SRK 25 ZIX-S или SRK 25 ZJ-S
    От uzsree във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 16
    Последно: 16-05-11, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе