Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 72

Дърто Heavy за отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #31

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Питата както на MHI-то, така и на Daiseikai-a си стават в дебел слой скреж. Това не е проблем, машините си правят дефрост и чистят идеално топлообменника. Сега ще кача снимки.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #32

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Благодаря.

    Мен ме озадачи това нещо щото е прецедент за тая зима. Досега доста чести дефрости и сега изведнъж за повече от 24 часа нито един път и не само скреж, ами и много лед. А и това мигане на лампата като при дефрост, обаче без да прави такъв в действителност, ме притесни. А после намерих и тая тема в другия форум и затова реших да питам.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #33

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Това за мигането на лампата не знам. При мен си прави дефрост само при нужда и си мига лампата както си е нормално. При Тошибата няма идикация за дефрост, просто спира работа. Не мига нищо.

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #34

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Ами то се стопли навън. няма лед вече... Ако пак се получи, ще го оставя да си работи да видя какво ще стане. Едва ли ще се счупи, нали си имат някакви защити. Най много да изключи предполагам.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1325242560[/time]_________________________________________________

    ето снощи преди да си легна какво беше положението:



    рано тая сутрин му направих дефроста - не можах да спя от притеснение

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #35

    Re:Дърто Heavy за отопление

    според мен не е много обледен. ок си е машинката щом не е размразила.
    напоследък си минавам редовно покрай един нипон и едно хаерче - има буци лед по 5 10 санта отстрани че и под тях ама не са ги спирали и си бачкат. то предполагам ще е довреме де.

    по принцип няма ли да се разледи ако го пуснеш на олаждане?
    можеш да пробваш следващия път.
    но толкова лед си е нормално.

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #36

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty


    по принцип няма ли да се разледи ако го пуснеш на олаждане?
    да, точно така го направих тая сутрин, ама само за 5 мин, че да не ми изстива много хола. Остана малко лед.

    Благодаря ви за мненията!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1325247979[/time]_________________________________________________

    на по-топло дефростваше доста често и по малка, а снощи беше доста студено. възможно ли е така да му е заложено в програмата, на по-студено време да се размразява по-рядко, за да не изстива помещението?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #37

    Re:Дърто Heavy за отопление

    babati ,тоя рунтав скреж как го е постигнал мицу-на какви градуси го държиш,и на каква степен на турбината,и да ли е имало мъгла при вас?А може и да е съвкупност от трите неща?

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #38

    Re:Дърто Heavy за отопление

    ... Ти не го мисли babati, той така подготвя леда за уискито утре.

  11. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #39

    Всичко е OK! :)))

    Беше под нулата нощес и имаше МНОГО гъста мъгла. Държа го на 21-22 градуса, на auto или на high; low и med никога не ги ползвам.

    Mega, ще късам висулки май

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1325274600[/time]_________________________________________________

    Всичко е наред!! Явно така си работи машинката просто!! Сега направи дефрост. Остана 5% супер фин лед по топлообменника!! Операцията продължи 12 минути и разкара доста матРиал :P Цялата ми тераса плувна във вода Много се кефя
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1325340060[/time]_________________________________________________

    Ето от вчера до преди малко колко матРиал беше насъбрал Тоя път остана малко повече лед, де... 10-15% от питата. Множко му дойде С всичкия този лед изходящата струя на low беше 38 градуса, а в помещението 21 - 17 градуса разлика Тормозеше се доста, но вдигаше градусите без проблем - до 23 ги качи, направих тест, ама после спрях щото не исках да я тормозя машинката




  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #40

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Това според вас много замърсена турбина ли е? Или може да изкара още 1-2 години преди да викна фирма за профилактика? Като застана срещу въздушната струя няма неприятни миризми иначе. Става въпрос дали климата се тормози и може ли нещо да се наруши баланса на въртене и да се повреди нещо? Няма пукане, няма неприятен шум засега, но както се вижда на едната снимка, има известно количество прах от вътрешната страна и затова реших да питам...



    Благодаря!






  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #41

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Според мен е ок. При мен така са Панасониците които са на 5-6 години.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #42

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от Anubis
    Според мен е ок. При мен така са Панасониците които са на 5-6 години.
    Благодаря, Anubis. Този не е чистен от 11-12 години. Въпросът е колко още може да изкара така обаче... Чудя се дали не му идва множко тоя прахоляк. Какви са симптомите, ако се тормози да върти турбината? Има ли някаква защита която да я изключи ако се тормози? Сега ще погледна сервизното, де... Но ако някой знаe.. Мерси!

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #43

    Re:Дърто Heavy за отопление

    ми на пролет/лято нищо не пречи да го разпарчетосаш и изчистиш. погледни и втулка/лагерче беше казал че бучи някъде в началото ти ще си видиш от кое е. но сега си го остави да бачка, все пак има и непоправими инженерни грешки.

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #44

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Не, турбината все още не се обажда за щастие.

    Външното тяло се чува сякаш има кофти лагер, но се оказа че не е от перката и там. Просто така си работи, по-шумна е климата като цяло - вънка, вътре...

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #45

    Re:Дърто Heavy за отопление

    бе нали беше подарък и една зима да изкара се е избил, бодвай някой с 10-тина години по-нов и гас.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол
    От Светлин Стаев във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 34
    Последно: 28-09-14, 12:11
  2. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 20:57
  3. MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 50 HE-S
    От fen./hitachi във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 05-01-13, 01:33
  4. Mitsubishi Heavy SRK / SRC 20 ZJX-S
    От dkar във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 09-05-12, 19:07
  5. Mitsubishi Heavy: SRK 25 ZIX-S или SRK 25 ZJ-S
    От uzsree във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 16
    Последно: 16-05-11, 13:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе