Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 72
Like Tree2Одобрявам

Дърто Heavy за отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #46

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Викаш да не го чистя, а да го хвърлям направо?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #47

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Между другото съседа над нас ми е писал че не може да спи от климатика ми... MHI-то... И се чудя какво да правя сега... С нова дограма нищо не се чува, а той съседът има стара дървена дограма. И какво да му отговоря сега не знам... Нито той има вина че няма пари за нова дограма нито аз че климата е малко по-шумна... А майка му е стара на човека... Дали има как нещо да се направи да се наблъска нещо около компресора знам ли... Четох за един съфорумник за Ge-Va-то му една фирма как му била оправила вътрешното тяло на климатика да не пука с някакви изолации... да го махна климатика - грехота... върши си идеално работата.. да купя на съседа ми дограма ли... не знам.. Дайте акъл..

    ето колко е шумна климата:

    http://imageshack.us/clip/my-videos/810/y8t.mp4/

    p.s.

    Само да кажа за какъв тип човек става дума. Като косят тревата от общината и той излиза на балкона и почва да псува че не можел да спи.. Работи като охранител нощно време и малко се е побъркал... Като някой във входа шумне леко или затвори по-шумно собствената си врата той пак почва да псува
    Проблемът явно е при него щом от целия вход винаги само той се оплаква и мрънка за всичко... Според вас струва ли си заради такъв изрод да си съсипвам техниката? Аз си мисля че не...

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #48

    Re:Дърто Heavy за отопление

    толкова е нависоко че няма да можеш да слжиш едни тампончета можеше като му покажеш че правиш нещо, поне да миряса, и да минеш само с 20-тина лева.
    ама сега ще си с 20тина лева в джоба брой ги вноска за нова машина за след някоя година кажи му че като се стопли няма да му бучи.
    аз съм на обратната страна сега на мене ми бучат и май аз ще ходя да им купувам тампони. пък ако се оправи - оправи.



  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #49

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Май така ще стане, Може да го продам след някоя годинка някой да си го преработи на термопомпа И да си додам кинти и да взема нещо по-ново.

    Или пък да го занеса на вилата да прави компания на другия дъртак



  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #50

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Сега разбрах защо MHI-то ми е доста шумно

    Потърсих информация за компресорите на MHI. Оказа се че ги прави Kulthorn Group, компанията THACOM, някакъв joint venture на MHI и тази тайландска компания.

    Компресорът ми е: RM5516GNVE4 (Rotary type) x 1



    Ако съдя по номерацията по-долу, обемът на цилидъра му трябва да е около 22-25 cm3 Навярно е огромен



    Явно няма какво да направя с шума каквото и количество кече да сложа Просто си е доста шумна тая машинка и това си е :P:P

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331649540[/time]_________________________________________________

    Навярно не съм прав... Изглежда компресорите на R22 са си по-големички по принцип заради по-широките тръби и по-ниското налягане и трябва цилиндър с по-голям обем за да може да помпи повече? Не се бях замислял...

    Панасоник a123ke е ДОСТА по-тих от MHI-то, а сега гледам че компресорът пак е големичък - с 22cm3 обем. Не се бях зачитал за R22 машините досета и се изненадах първият пък като прочетох, но явно не съм бил прав... извинявам се.


  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #51

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Разликата в обема на цилиндрите при компресорите на R22 и R410a се дължи на различните смукателни налягания, с който работят.

    Хладилните компресори се делят на: LBP(low back pressure) от -35° до -10°С, MBP(middle back pressure) от -35° до -5°С и HBP(high back pressure) от -5° до +15°С. Два еднакви компресора за да вършат една и съща работа при различни смукателни налягания трябва да имат разлика в обема на цилиндрите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #52

    Re:Дърто Heavy за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Разликата в обема на цилиндрите при компресорите на R22 и R410a се дължи на различните смукателни налягания с който работят.

    Хладилните компресори се делят на: LBP(low back pressure) от -35° до -10°С, MBP(middle back pressure) от -35° до -5°С и HBP(high back pressure) от -5° до +15°С. Два еднакви компресора за да вършат една и съща работа при различни смукателни налягания трябва да имат разлика в обема на цилиндрите.
    Мерси, valen1. И от там явно и теглото нараства. Първият път като видях 2X cm3 и се шокирах, а пък то било нормално за R22..

    Излиза че чистото тегло на топлообменникът на моят климатик е около 20 килограма, ако приемем че компресорът тежи към 16...

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #53

    Отговор: Re:Дърто Heavy за отопление

    Почна зимата и съседът ми отново почна да се оплаква, че климатикът ми му шумял... Странно, пред моята стая се намира и на мен не ми пречи Съседът просто трябва да си смени старата, зееща, дървена дограма. Но това той няма как до го проумее, защото не е добре с главата (не преувеличавам - човекът наистина си има проблеми...) 20-30 години назад е с времето. И дори започвам да си мисля, че е шизофреник.

    Ще почна да ползвам таймера и след 22:00 часа ще изключвам климатика, като жест на добра воля. Тази сутрин се е включил към 8 сутринта, на около -7 градуса. Има ли шанс нещо да му стане? Колко време му давате, ако така го ползвам? :P

    В юзър и сървис менюъла никъде не се споменава да не се включва на минусови температури.

    Хубавото е, че е конвенционал, в конкретната ситуация...
    Този пост е редактиран от babati; 13-12-12 в 12:59.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #54

    Отговор: Дърто Heavy за отопление

    Живота на климатика ще се съкрати, но колко не може да се каже, зависи от хладилното изпълнение на системата и най-вече от наличието на отделител на течност с достатъчно голям обем. Хубаво е компресора да има подгряване. Измисли нещо по въпроса.

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #55

    Отговор: Дърто Heavy за отопление

    valen1, благодаря за отговора. Ето го сервизното:

    http://www.mhiaa.com.au/docs/Technic...d/00_SRK_H.pdf

    На страница 19, най-долу е показана схемата.

    Колко би струвало да се сложи подгрев, труд + материали, грубо? Пишете и на лични

    В сервизното не пише да има подгрев при този климатик (SRK408HENF).
    Благодаря пак
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от babati; 13-12-12 в 20:39.

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #56

    Отговор: Дърто Heavy за отопление

    Реших да не слагам нагревател. Стара техника е и в един даден момент ще си й дойде времето за смяна така или иначе.

    А и сега "хванах" един много "куц" дефрост и се нервирах:D Навън е -3, нямаше нито грам скреж, а той взе че дефростна глупакът Питата стана гореща направо (типично за конвенционалките при дефрост), но не падна нито капка от климатика! Сиреч, енергия изхабена напълно излишно.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #57

    Отговор: Дърто Heavy за отопление

    Това че за теб тази операция е излишна, не означава че за машината е така...
    MHIEhelp одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #58

    Отговор: Дърто Heavy за отопление

    Условията от дефрост алгоритъма са били налице.

    Но щом не маха лед или влага от питата, не мисля, че има смисъл от операцията реално

    При съвременните MHI-та случва ли се такъв случаен дефрост?

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #59

    Отговор: Дърто Heavy за отопление

    Да, случва се, и не само при тях...

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #60

    Отговор: Дърто Heavy за отопление

    Просто информативно - преди малко пак така дефростна контролно В менюЪлЪ пишИ:

    Changes in the difference in temperature between the intake air temperature and the indoor heat exchanger temperature
    causes frost to build up, at which time defrosting begins. However, defrosting will not occur when the total compressor
    operation time or time after defrosting has ended is 40 minutes.

    Значи около 3 цикъла - 3 x 40 = 120 - дефрост през 2 часа... Ако изобщо логиката заложена в софтуера е такава - на цикли от по 40 мин.
    Този пост е редактиран от babati; 23-12-12 в 18:32.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол
    От Светлин Стаев във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 34
    Последно: 28-09-14, 11:11
  2. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 19:57
  3. MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 50 HE-S
    От fen./hitachi във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 05-01-13, 00:33
  4. Mitsubishi Heavy SRK / SRC 20 ZJX-S
    От dkar във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 09-05-12, 18:07
  5. Mitsubishi Heavy: SRK 25 ZIX-S или SRK 25 ZJ-S
    От uzsree във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 16
    Последно: 16-05-11, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе