Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 52

Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #16

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA



    За съжаление все по-често констатирам, че във форума пишат и задават въпроси хора които дори нямат култура за провеждане на най-елементарна дискусия...

    Нямат както самоуважение, така и уважение на другите участници във форума...



    ПО ТЕМАТА

    kuky :

    1.
    До тук justify е отговорил относително на част от въпросите
    -на относителен въпрос следва относителен отговор.


    2. geozap -говоря за всички монтажници от всички фирми в България които монтират и/или продават климатици.Монтажници на МЕ са само тези на вносителя, останалите продават и монторат всякакви марки климатици.Някои от тях имам чувство че са не/полу-грамотни...

    3. МЕ ще се справи до 24 градуса, максимум до 25 градуса при всякакви външни условия.Разхода ще му е от 10 лева до 50 лева в зависимост от външната температура.Поради липса на данни за Асеновград соча най-близкото населено място за което има данни= Пловдив .

    4.
    На теб винаги ли с ченгел трябва да ти вадят думите от устата ??? Написал съм всичко необходимо, а ти с две думи и ме отрязваш за климатик. Сложи си печка.......е супер си. Не знам защо изобщо ми оспамваш темата и как така си админ. Кажи ми - сложи по-голям, по-мощен или направи еди какво си за да има ефективност, но да ми кажеш ти не си за климатик и да не се обосновеш - извини ме, но при цялото ми уважение към структурата на екипа ви в този форум - няма да го напиша ...... ти сам се сещаш за какво говоря предполагам.


    Всъщност има един климатик който отговаря на 100% от твоите изисквания и би изпълнил на 100% поставената задача за парите които си приготвил и би консумирал между 30 до 70 лева( в най-лошия случай при най-ниските външни температури).

    Аз съм един от малкото във форума които обичат 25-26 градуса( и назад във времето се вижда че отнесох доста шеги/бъзици, без да съм си позволил квалификации или обиди към никой-предпочитам конструктивния аргументиран подход), но също така считам, че всеки един отговор в този форум следва да бъде заслужен най-малкото със взаимно уважение на участниците в дискусията.Тъй като считам отношението ти за незаслужено, то и отговора макар и вярен би бил незаслужен.Докато отговарях прочетох междувременно написаното от теб, взех решение и изтрих последната част.Ето защо отговор от мен няма да получиш.


    П.П. В случаите когато някой търсещ отговори няма уважение има само един начин за такова- след преварително заплащане за съвета, тогава в очакване на отговорите те гледа в очите...


  2.  
     
  3. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #17

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Все едно да сложиш 1 Нокрия в това помещение и после проблема ще бъде че духа много силно при зададени 25-30 град.Няма да можеш да се скриеш от въздушния поток,а и шума на голямата машина е повечко.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #18

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    kuky, сигурен съм че температура от 25 ще ти хареса с този климатик, не знам с какво си се топлел преди но ако е било с печка на дърва в единият край на стаята е 30 гр, а в другият 20, климатиците въртят въздуха и правят по хомогенна температура и ще се стоплиш и на по-ниска температура.Този климатик ще се справи без проблем аз съм го сложил в подобна стая със същата височина 2,80 малко по голяма даже.Ще прави 25 градуса но трябва да знаеш че с какъвто и климатик да си, всеки един градус нагоре вдига много разхода, примерно при 22 градуса ако е 300 вата при 27 ще е1300.
    За самият климатик мога да кажа че е много добър за парите си, и много тих и вътре и вънка.При отрицателни температури имам поглед на 25цата която при минус 14 градуса си духаше много топло.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #19

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    И аз съм сигурен ,че на 23-25 градуса ще му е комфортно освен ако не е по слипове /боксерки/ и по потник.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #20

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    kuky, отговора който си дал на т.5 от Лексикона на Джъсти, преди доста време беше почти същия и от моя страна (тогава нямаше Лексикон), когато ме питаха какви t искам да поддържам в стаята. Реакцията и съветите на уважаваната аудитория бяха същите, които получи и ти, с тази разлика, че аз не се нацупих като теб. Трябваше да приемеш, къде на сериозно, къде на шега съвета на Jackas, да вдигнеш 1 (разправят, че тука така ставали 'убавите работи) и всичко щеше да е наред.
    Хайде със здраве, бъди по-усмихнат, все пак идват най-светлите и готини празници, вземай МъЕ-то или Мерцедеса за по-сигурно и си свиркай пред ПиСи-то

    П.С. Добре че не се е включил Kasap ( Мите), като знам какво страхотно чувство за хумор има и той щеше да отнесе 2 кила морализъм

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    19
    #21

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Не смятам за нужно да коментирам повечето от отговорите, защото не са по темата. А със заяждане и упреци помощ не се получава.
    И сега по ред на отоговорилите и помогнали до някъде в темата ми

    Mega благодаря за нормалното разяснение. Скъпо ще ми е да дам над 2000лв и не мога да си го позволя. Като всеки българин и аз съм финансово притеснен, но искам ново и хубаво За температурата........след първият коментар, че искам много я свалих на 25-27 ....... ама явно никой не е чел от повечето потребители. Както не са прочели, че не разбирам от климатици Щом казваш, че 25 е нормална условна температура......ами нека тогава говирим за 21-23 градуса да се поддържат в това помещение.

    justify на първо място благодаря за съдействието от твоя страна. Като във всеки форум и тук се браните един друг, но й е практика както навсякъде другаде да се нападат новите потребители с ненужни реплики и вместо помощ да им се даде им се набиват първо каските с глупости В случая говоря за дебатите ми с Jackas ако могат изобщо да се нарекат дебати Следващата част от съобщението ти няма да коментирам, защото пак се разводнявя темата в друга насока.

    ivan1 благодаря ти за разясненията. От помощ ще са ми.

    И не на последно място ще чукна една биричка с всички ви пък нека сме си от помощ с каквото можем. В крайна сметка нали за това са форумите
    И нека продължим по темата ако е възможно
    Благодаря ви отново

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #22

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Здравейте аз съм собственик на MSZ-GE35VA от скоро и като цяло съм доволен.
    Климатик в най-чистата му форма - няма плазми, йонизатори, озонатори и всякакви такива екстри.
    Работи тихо.

    Но разглеждайки брошурата на производителя се почувствах излъган за параметрите дадени ми от местния вносител.

    Отоплителна мощност [kW]
    Според производителя: 1.4 - 4.0 - 4.8
    Според вносителя: 1.6 - 4.0 - 5.3

    COP
    Според производителя: 3.88
    Според вносителя: 4.19
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #23

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    И сега ако ти кажа, че дясното е вярното? Не знам това "според производителя" откъде го изкопа, но аз гледам сервизното на модела!
    3.5 (1.1 - 4.0) на охлаждане
    4.0 (1.6 - 5.3) на отопление

  11. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #24

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Коко,
    не си излъган,просто незнайно защо си отворил австралийския сайт,където явно има разлика в параметрите.Все пак там може би е по-топло.Параметрите,които са ти дадени са точни.Ето ти данните според Климаком - вносителя за Мицубиши Илектрик.

    Сега дали има някакво "манипулиране" на точните параметри на климатика не се наемам да кажа.Но все пак моделите и в Австралия и в БГ са с еднакво означение.Може би да има разлика след VA-то и да има добавен още един знак(буква),но просто не е дадено.

    Пък и щом казваш,че си доволен сега в студовете,то значи всичко е наред - важното е да те топли.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #25

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Тези неща няма как да се проверят лесно .Как всички климатици от по евтините имат коп 3,61.Ами това е минимума за клас А. Ако го вдигнат както се пише, ще видим какво ще стане

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #26

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Bivola,

    Наистина имаш право, че източника на данните не е подходящ.
    Но нищо европейско не намерих. Сега се по разтърсих, намерих от представител в Турция.
    Данните се потвърждават: http://www.klimaplus.com.tr/App_Them...pdf/MSZ-GE.pdf

    Който не вярва да направи измервания ....
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    69
    #27

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    На австралийския външното тяло е по леко с 3 кг. и само копа се различава от тукашния.

  16. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #28

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Компресорът на GE35VA e 650 ватов и точният модел е KNB092FFAHC

    Някой знае ли каква е кубатурата на този компресор?

    Благодаря ви

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #29

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Трудна работа babati ,но на тошиба с подобни мощности,ако ти влиза в работа-от 681w. до 707w. са с обем от 8,9 до 9,1см³/ако изобщо има място за сравнение/,и с тегло от 9,2 до 10,2kg.

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #30

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Трудна работа babati ,но на тошиба с подобни мощности,ако ти влиза в работа-от 681w. до 707w. са с обем от 8,9 до 9,1см³/ако изобщо има място за сравнение/,и с тегло от 9,2 до 10,2kg.
    И аз толкова ги мислeх горе-долу

    Пак е някаква насока Благодаря за отговора

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 16
    Последно: 17-12-13, 20:32
  2. Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA
    От Vesi.j. във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 40
    Последно: 08-04-13, 10:33
  3. Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-проблем или не
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-12-12, 16:21
  4. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 35ZJP-S ili Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 19-12-12, 20:02
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJP-S STANDARD SERIES или MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От Grifon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 14-11-12, 15:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе