И 35 е малко за мен, но сегашните " инженери и строители" много обичат 24 см външни стени.
И 35 е малко за мен, но сегашните " инженери и строители" много обичат 24 см външни стени.
"Стойката е монтирана в металния парапет на терасата ".- Металния парапет не може да бъде демпфериран нито от итонга нитио от изилацията , просто това е най - лошия вариант за монтажа на стойките .
Оф оф оф. Много зависи от доста фактори-качество на тухлата(дали не се разпада след сблъсък с перфоратор; как е реализирана-обикновена четворка, протерм шитня, единичка, итонг дето дюбел не задържа и др.), дали стиропор(EPS) или минерална вата(сетете се сами кое е с по-висока звукоизолация, че и топлоизолация, че и паропропускливост навън, но пък е двойно на цената на другото). С дебела тухлена стена се утежнява конструкцията, нещо което не е полезно, ако не говорим за двуетажна еднофамилна къща. Абе общо взето годините минават, технологичните решения се сменят или някой път въртят в кръг.
Абе, относно външните стени ясно е че повече е по- добре, но не всеки и по всяко време може да избира какво и как да бъде направено Ние завАрихме бокса усвоен но недовършен, направихме усвояването на съседната стая и ползвахме момента да изравним стената и да изолираме. Итонг-а за съжаление е далеч от споменатите 25см, уви.
Ето, прилагам няколко снимки от етапите на ремонта, както и примерна схема- разпределение на апартамента, която драснах по случая за да може да обсъдим.
Схемата:
shema_Apartament_jilishte_PetarRaychev36 by Ясен Нанев, on Flickr
Тук е завАреното положение, стената на дневна към бокс с тръбния път.
IMG_20160914_081246 by Ясен Нанев, on Flickr
Зидването на съседната стая, за да се работи цялостно на двете помещения:
IMG_20160908_183252 by Ясен Нанев, on Flickr
Тук е вече позиционирана стойката - вижда се кое е парапета (зад него има Итонг) и къде е зида само с Итонг.
IMG_20160919_190232 by Ясен Нанев, on Flickr
Сега е подходящото време да питам дали с преработка на позицията на външното тяло, няма да се решат споменатите "проблеми" (пак казвам, че това е търсене на максималния резултат - много хора биха живели комфортно и със сегашният вариант без да им прави впечатление, аз също но ... като знам че нещо може да е по- добре не кротвам лесно).
Подходящо време, понежбе това беше втори планов ремонт на жилището. С него сложихме този климатик, а третият планов ще е терасите (винкелни на първите снимки) да заприличат на тези - само затворени (без усвояване) с 3 или 4 плъзгащи крила и изолирани и измазани отвън, за да се "вържат" със средните помещения:
IMG_20160819_115915 by Ясен Нанев, on Flickr
По време на споменатия ремонт, вероятно ще сложим климатик и за Спалня Г, така че всичко коментирано що се отнася до промяна на позицията на сегашния (ако е възможно към сигурен по- добър резултат разбира се), ще имам в предвид и при следващия.
Долната плоча (таванска на съседа под нас) е трудно достъпна, а и силно ерозирала и нарушена заради отворените му тераси .. няма видимо чело към което да се анкерират стойки, или поне аз не виждам вариант това да се получи - също вашият опит би ми бил ценен.
Не челно - а в/у плочата и не клим. стойки, а прави шини - отвря се малък отвор в стената при пода, навътре влиза толкова, че да може стабилно да се анкерира на две места всяка - покрива се после според лично възприятие. Ако не може да се достъпи климатика, поради твърде ниското му положение, може в/у шините да се монтира първо една правоъгълна кубична стойка /не знам как й викат профешъналите/, която да го повдигне - има ги по магазините за климатична техника и монтажни аксесоари. Ще видя дали ще успея да ти направя утре една снимка.
С шини едва ли ще стане, по скоро с някакъв профил.
Идеално може, но да с профил, лошо се изразих:
ПП: нещо втората снимка се самозавърта.....
Колега bobi161 ,
много благодаря и за разясненията и за снимките!
А това, за което благодаря най- много е, че онагледи единствения и според мен, най- добър вариант за монтаж в конкретно този случай. Определено при започване на следващия ремонт, ще подготвим "терена" за подобен монтаж - ще го съгласувам предварително с техника който ще го изпълнява. Предполагам, с подложена гумена (или друга) подложка под профилите както е на снимката, шум/бучене/резонанс или друго от тялото вече няма да се долавя ...а вибрациите надали ще попречат на положения за изравняване над профилите гранитогрес, фаянс или друго.
Здравейте,
купих си преди месец МЕ FH35VE2 след близо 3 месечно проучване, включително и изчитане на всичко тук във форума писано за него и трябва да призная, че много интересно топли и съм очарован от него. Тествах го тия дни, когато рязко стана студено и...досега не съм го изключвал. Правя си разлика между него и старото Fujitsu ASYA 12 LGC, което доскоро топлеше същото помещение и разликата е огромна. Вече на жената не са й студени краката, аз пък ходя бос, а преди с Fujitsu-то не беше постижимо. Топло беше, но не й на пода.
Та просто съм страшно доволен от усещането за комфорт и топлина. Плазменият филтър или това което се води на дистанционното PURIFIER е много интересна опция - за няма и 2 минути се усеща въздуха, как става по-свеж, чист, лек...А бе чудесия!
Относно икономичността му тепърва ще го засичам, но първо да повдигна въпрос за правилната му употреба:
Монтиран е в хол почти 30м2 и около 80м3 на северната страна, на 1-ви етаж от къща. Няма никаква изолация, само сменена дограма. Имам големи топлозагуби в хола и се чудя, кое е по-добре за машината при тези 20+ градуса навън? Пуснал съм го на 24гр и на 2-ра степен да топли и гледам, че поработи малко и изключи и така от по няколко интервала през 5-10 минути. Да не му "гръмна" по някакъв начин платката или да го прецакам по-бързо, ако го оставя така, вместо да го изключвам денем и да го пускам вечерно време?
Чудя се, защото докато проучвах, дали да не е по-голям климатика - 50ката например някак си за да се презапася, че няма изолация и изстива бързо - разбрах, че при по-мощен климатик на по-малка стая се получава по-често вкл/изкл. и това прецаква платка/ите по-бързо.
Я, един доволен от високия минимум, а и он-офа не го невротизира.
Tadz ползвай го както ти е комфортно , от дистанционното не мож го счупи тоя звяр.
Само като застудее под нулата не го изключвайте.
Едно е вкл./изк. на +20° външна, в рамките на нормалното е. Съвсем друго е вкл./изкл. при -10° външна. И на човека не му тръгва с форсиране на турбината при всяко включване, а предполагам мазно и плавно без скръц-пук.
Не дразни on/off-а, дразни начина по който го правят някои модели климатици.
Мда ве не дразни.Един от най-дразнещите он/офф има ,но за хол няма да прави впечатление.
Този пост е редактиран от avenger; 15-10-17 в 11:10.
Какво означава висок минимум?
Относно шума - не е по-шумен от Fujutsu-то, но на мен всъщност не ми е проблем, тъй като имам по-слаб слух и нося сл.апарат и ако нещо ме дразни си го изключвам
Жената пък би предпочела да ѝ е шумно и топло, отколкото тихо и студено, така че е доволна, но досега не е изразила лошо мнение
Иначе какво може човек да не ѝ е доволен от машинката?