Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 81
Like Tree40Одобрявам

Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #16

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Човек, писах ти още в предната тема, че когато застудее, ще бъдеш още по-доволен от климатика. Както казват и другите - наблегни на изолацията - и особено на тавана, топлото "лети" нагоре! Избери един твърд фибран 3-4, а може и 5 см, със строително или полиуретаново лепило /зависи от повърхността на тавана/, отгоре, т.е. отдолу шпакловка или декоративни пана, и ще падне консумацията на климатика, т.е. топлозагубите наполовина!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #17

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Тои да продължава да държи на 24 градуса и вратите отворени ще има да чака да е икономичен климатика.
    mirandi одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #18

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    И тоя ли го държиш на най-малкия вентилатор. Ако е така ще чакаш да е икономичен ама на лято.
    mirandi одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #19

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Значи вратата ми към коридора просто трябва да е отворена, няма как - малкия тича навсякъде. Относно духане на прозорец -няма. Склонен съм да смятам че наистина голяма част от топлината излиза през тавана- най-вероятно горе не се топлят.В апартамента всички врати са отворени и от всяка стая излиза топлина към коридора- сами разбирате че не става в стаите да е 22 гр. , а в коридора 17 примерно. Това е което имам да кажа за сега. На този етап климатика не е в преразход , но не знам как ще е в големите студове-той със сигурност ще се справя но ще видим консумацията. Както и да е - аз съм много доволен от климатика като цяло , така че дори и с висока консумация пак ще съм на същото мнение.
    Относно захранващите мнения на някои колеги , както и глупавото изказване с духовете - просто ще оставя без коментар .

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #20

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Ти явно от шега не разбираш или четеш избирателно постовете.
    karambam и mirandi харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #21

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    За 5 денонощия е изпукал 38 Kw при тези температури - 2-3 нощем , 7-8 денем . Което при сегашните цени на тока излиза 5.60 лв.

  8.  
     
  9. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #22

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Цитат Първоначално публикувано от danchoman Виж публикацията
    За 5 денонощия е изпукал 38 Kw при тези температури - 2-3 нощем , 7-8 денем . Което при сегашните цени на тока излиза 5.60 лв.
    На колко градуса го държиш?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #23

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    На 23 гр. съм го оставил .Сега застудява вече и ще видим какво ще се случи

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Добре си е разхода, не му заглеждай повече, че да не вземеш да смениш и МХ-то.
    Mega и mirandi харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #25

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Като разход с тези външни температури и отопление и в другите стаи е много според мен.Не мисля че е проблем в климатика това а в големите ти топло загуби.Мисли как да ги намалиш винаги там ключа за бараката Няма да споменавам в момента каква ми е консумацията за отопление в целия апартамент с един климатик в това време за да не разпаля спорово.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #26

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    и аз в момента отоплявам целия апартамент с 12ката ,харчи средно 250-300 вата
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #27

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Добре де това при сегашното положение за 5 дена - 6 лв. излиза грубо за месец 35 лева. при споменатите вече температури . Когато застудее да предположим че станат 50 лв. За такъв клас климатик и моите условия мисля че е нормално . За сега нямам никаква възможност да мисля за ремонти и изолация на тавана поради разбираеми причини.
    Цялото отопление за 62 кв.м. мисля че ще излезе не повече от 120-130 лв. месечно : споменатото МХИ , един старичък (но все още работещ) НЕО конвенционал и маслен радиатор в спалнята (за сега) .

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #28

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Топлиш 10кв.м. за 35лв на месец с 25ZJP. Ако замениш НЕО-то и масления радиатор със същите климатици излиза че всичките 62кв.м. ще ги отопляваш с 6.2 х 35 = 217лв
    Обаче ти имаш конвенционално НЕО и маслед радиатор, които харчат много повече от ZJP, не виждам как ще докараш 120-130лв в тази ситуация, освен да намалиш темепратурата в помещенията или да не включваш отоплението постоянно.
    Да не забравяме, че сега времето е все още топло. На -10 нещата стават зле.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #29

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    зимата идва.
    като стане въпрос на оцеляване няма значение колко ти е сметката.
    а тя ще бъде според зимата. ако има 2, 3 застудявания до -10 като миналата зима ще едно, ако 20 дни не изгрее слънце и се задържи твърдо -20 цял месец както по-миналата зима ще платиш друго.

    тези които се топлят на дърва са вече подготвени и са насекли дървата - аз за 60м2 съм проготвил 600 лева па ще видим. като се топлиш на ток трябва да си готов.
    все пак социалисти са на власт може да смъкнат цените на тока още, иначе ...

    но щом има радиатор в уравнението и аз си мисля че поне 200 лева на месец не ти мърдат. колкото и малко ватове да гори климатика пуснеш ли Радо ламята да лапа 2 киловата не ти мърдат на час.
    mirandi одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #30

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Значи моите сметки излизат малко по-различни, но нищо-може и да греша.Ползвам го все пак от скоро.Но впечатленията ми са че климатика отоплява голяма част от апартамента- в момента работи само той на 23 гр. .Работи сам от сутринта и на всякъде е топло.Стаята където е той е 23-24 гр , в другите стаи е по 21 гр. Миналата година го бях изчислявал с голяма точност че радиатора смука по 60-65 лв . на месец (средно говоря за студените месеци), като се има предвид че Мицубиши нямаше и от там идваше студен фронт към целия апартамент . Но сега радиатора го пускаме яваш яваш само нощем. В хола НЕО-то жена ми го пуска вечер ако и е студено, въпрек и че е 21- 22 гр. Все пак още сме на изпитателен период и съзнавам че нещата може да не стоят съвсем така, както ги мисля аз. Все пак Мицубишито още не е виждало задание повече от 24 гр. . Предполагам че ако го надуя на 28 ще стане огън и жупел. За зимата немога да го предвидя , но мисля че ще е по-добре от дугите зими относно сметки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация
    От random във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 173
    Последно: 06-03-19, 19:43
  2. Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S или Toshiba RAS13SKV-E3
    От danchoman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 35
    Последно: 13-11-13, 20:10
  3. Toshiba RAS13SKV-E3 или Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S
    От danchoman във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 01-11-13, 07:17
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе