Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Кой модел Mitsubishi да избера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    3
    #1

    Кой модел Mitsubishi да избера?

    Здравейте,
    Колебая се между Mitsubishi MUZ SF 25 VE и Mitsubishi MUZ SF35VE.Ще го използвам предимно за охлаждане на помещение/спалня/ 19-20м2,дограмата е обикновена.Има ли смисъл да давам 300 лв. повече за SF 35 VE.Въобще какво ще кажете за горните два модела на Mitsubishi .Разбрах, че са модел 2013 г.и дали имате впечатления? Всички компетентни мнения са добре дошли.
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: Кой модел Mitsubishi да избера?

    Няма смисъл. Mitsubishi MUZ SF 25 VE.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    3
    #3

    Re: Отговор: Кой модел Mitsubishi да избера?

    Благодаря за бързия отговор, ама като гледам разликата с монтажа е само 100 лв

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #4

    Отговор: Кой модел Mitsubishi да избера?

    по малкия щом е за охлаждане .. от тоя модел никой няма впечатления ,нов е .. но все пак е МЕ не е Осака
    ЕДИТ ако е 100 лв разликата взимай 35

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    3
    #5

    Re: Отговор: Кой модел Mitsubishi да избера?

    Разликата от 100 лв. е с Дайкин FTX25JV с който колегата ми препоръча да заменя Mitsubishi MUZ SF 25 VE ама поста му изчезна.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Отговор: Кой модел Mitsubishi да избера?

    Аз си го изтрих, щото се обърках за модела на Митсубишито. Чета SF, a мисля за FH, та затова.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    3
    #7

    Отговор: Кой модел Mitsubishi да избера?

    Здравейте! Понеже избора на климатици не е лесна работа и от четене и съвети от продавачите останах с противоречиви мнения, бих искала да ми дадете съвет, който ще ни олесни. Избрали сме марката Митсубиши. Най-важният фактор за нас е добър СОР, за да плащаме приемливи сметки за ток.


    1.Климатика ще се ползва за жилищно помещение.
    2.За цялосезонно ползване - охлаждане и отопление
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението - 35 кв.м, 2,20 Н - 77 куб.м
    б) вида на дограмата и стъклопакета - ПВЦ
    в) квадратура на прозорците - 7 кв.м
    г) изложението на помещението - южно
    д) етаж на помещението и сграда - втори етаж на къща
    е) какво е предназначението на помещението- кухня и всекидневна
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? - Варна
    5. Каква е желаната температура за поддържане лято/зима? не знам, може би 23...
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - Има две външни стени - по-малката е източната, по-голямата стена - южна. Те са с изолация стиропор 6см. Таванът няма все още.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви? - Не. Има два радиатора за парно с водна риза, на които не можем да разчитаме много, тъй като ще топлят само зимните вечери за по няколко часа, затова този фактор може да се пропусне.
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик. - Няма таван за сумата. След препоръка за модел, ще се прецени за цената.
    Искам мнение и за още един климатик в стая на същия етаж - спалня - 11 кв.м, 24 куб.м. Прозорец - 1,6 кв.м, северна и западна стена с изолация, всичко останало се припокрива с другата стая.

    Както вече споменах търсим икономичен климатик, който ще работи тихо и безпроблемно надявам се.
    Какво ще кажете за МЕ дали се произвеждат в Япония, понеже забелязах, че са тайландски повечето.
    А за хиперинверторните какво ви е мнението?
    12ка или 18ка е по-добрия вариант, тъй като 12ката е по-икономична, но пък ще работи може би повече, което ще е същото като разход както при 18ка с повече тормоз за климатика, права ли съм?
    Филтри, плазма и др. препоръчително ли е?
    Може и да ми препоръчате фирма, от която да закупя и монтират и ако имат отстъпка при покупка на два климатика - още по-добре.

    Благодаря предварително за отговорите. Надявам се да пиша на правилното място

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #8

    Отговор: Кой модел Mitsubishi да избера?

    За голямото помещение, бих предложил Mitsubishi MSZ-FH35VE~MUZ-FH35VEH или Mitsubishi MSZ-SF50VE~MUZ-SF50VEH. За спалнята, Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZJX-S~SRC20ZJX-S Diamond.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #9

    Отговор: Кой модел Mitsubishi да избера?

    Всичко добре си го попълнила, но бюджета колко е все пак? Понеже Мицубиши не е от евтините марки...не се произвеждат в Япония, но това да не те тревожи, качеството на машините е много добро. Като модел FH35VEHZ:rolleyes:
    В много малка спалня, аз не бих сложил климатик, ако не е супер студена зимата или топла стаята, лятото. Което във Варна ме съмнява да е така..
    Този пост е редактиран от pilot; 16-06-13 в 15:25.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    3
    #10

    Отговор: Кой модел Mitsubishi да избера?

    2000-3000.. например.. колкото по-малко - по-добре
    Да разбирам, че 12ка ще се справи или това е само за 12ка от серията FH?
    Защото 18ките разхода ми се вижда повече, а и цените им не са малки. MSZ-SF50VE е добре като цена, но това да не е за сметка на е.он не знам...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #11

    Отговор: Кой модел Mitsubishi да избера?

    Има си фирми, които като дойдат за оглед, могат да те посъветват дали да е 12-ка или 18-ка. А тази 12-ка е Зубадан модификацията VEHZ, малко по-различна е от стандартната VE:rolleyes: До -15 дават, че запазва по-добре мощността си.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    3
    #12

    Отговор: Кой модел Mitsubishi да избера?

    Благодаря за бързите отговори на всички

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    24
    #13

    Отговор: Кой модел Mitsubishi да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от mihaylova Виж публикацията
    Здравейте! Понеже избора на климатици не е лесна работа и от четене и съвети от продавачите останах с противоречиви мнения, бих искала да ми дадете съвет, който ще ни олесни. Избрали сме марката Митсубиши. Най-важният фактор за нас е добър СОР, за да плащаме приемливи сметки за ток.


    1.Климатика ще се ползва за жилищно помещение.
    2.За цялосезонно ползване - охлаждане и отопление
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението - 35 кв.м, 2,20 Н - 77 куб.м
    б) вида на дограмата и стъклопакета - ПВЦ
    в) квадратура на прозорците - 7 кв.м
    г) изложението на помещението - южно
    д) етаж на помещението и сграда - втори етаж на къща
    е) какво е предназначението на помещението- кухня и всекидневна
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? - Варна
    5. Каква е желаната температура за поддържане лято/зима? не знам, може би 23...
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - Има две външни стени - по-малката е източната, по-голямата стена - южна. Те са с изолация стиропор 6см. Таванът няма все още.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви? - Не. Има два радиатора за парно с водна риза, на които не можем да разчитаме много, тъй като ще топлят само зимните вечери за по няколко часа, затова този фактор може да се пропусне.
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик. - Няма таван за сумата. След препоръка за модел, ще се прецени за цената.
    Искам мнение и за още един климатик в стая на същия етаж - спалня - 11 кв.м, 24 куб.м. Прозорец - 1,6 кв.м, северна и западна стена с изолация, всичко останало се припокрива с другата стая.

    Както вече споменах търсим икономичен климатик, който ще работи тихо и безпроблемно надявам се.
    Какво ще кажете за МЕ дали се произвеждат в Япония, понеже забелязах, че са тайландски повечето.
    А за хиперинверторните какво ви е мнението?
    12ка или 18ка е по-добрия вариант, тъй като 12ката е по-икономична, но пък ще работи може би повече, което ще е същото като разход както при 18ка с повече тормоз за климатика, права ли съм?
    Филтри, плазма и др. препоръчително ли е?
    Може и да ми препоръчате фирма, от която да закупя и монтират и ако имат отстъпка при покупка на два климатика - още по-добре.

    Благодаря предварително за отговорите. Надявам се да пиша на правилното място


    Ако може да си намерите този модел на Мицубиши MSZ-GE35 е по-добър от MSZ-SF и няма да ви е нужна 18ка и ще спестите около 500 600 лв разлика в цената.

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    9
    #14

    Отговор: Кой модел Mitsubishi да избера?

    Колеги, за апартамент с две спални Х 12 кв.м.,една стая 32 кв.м. ,коридор 9 кв.м.,изложение изток-запад,монолит,пвц-дограма,вътрешен ми предлагат следните вариянти:

    1. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE - 2бр.
    Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan - 1 бр.

    2.Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan - 1 бр.
    Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan - 2 бр.

    3.Панасоник KIT-NE9NKE Nordic - 2 бр.
    Panasonic KIT-E15-PKE - 1 бр.

    Кой вариянт е най подходящ ?Предложете ми и друг,ако смятате ,че има и по добри. Изискванията са за максимален конфорт / тишина,топлина/ , икономия както и съотношение цена -качество. Много е важно зимата при минусови температури да работят базпроблемно. Бюджета ми е до 6500лв.


  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #15

    Отговор: Кой модел Mitsubishi да избера?

    13PKVP - 1 бр. + 2 бр. 10PKVP

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой да избера Mitsubishi Electrik MSZ-FH50VE или Fujitsu Nocria RJ-14 LAZ
    От Max във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 20-11-13, 21:25
  2. Предимно за охлаждане кой модел да избера?
    От bybeep във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 26-06-13, 14:21
  3. Климатик MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ/MUZ-FD 35VA
    От strashnia123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 08-05-13, 10:56
  4. Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?
    От val_._ във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 19-11-09, 13:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе