Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 43
Like Tree22Одобрявам

Проблемче с MSZ-SF25VE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    14
    #16

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Здравейте, и аз имам SF25, но при мен шума е по скоро свирещ, когато го включа и клапите са все още вдигнати преди да започне да духа топло. И аз се чудя дали да викам техниците. Ако разберете нещо, може да споделите. Ще съм ви благодарен.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    8
    #17

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Явно проблема ще се окаже доста масов. Тайландците са се изхитрили може би да сложат нискокачествени китайски части.Между другото онзи ден , приятел си монтира същата 9-ка MSZ-SF25VE, и му изтърва крана на външното тяло още при монтажа.Фреона го задържали само с предпазната капачка (добре че било на ниското налягане).Излагат се според мен японците.Миналия месец ми монтираха и daewoo(neo) 12-ка инвертор за 650лв с монтажа чисто нов (произведен в китай).И засега си работи безупречно и тихо.......
    Е КАКЪВ Е СМИСЪЛА ДА ДАВАМЕ 2-ПЪТИ ПОВЕЧЕ ПАРИ за митсубиши тогава????????????????????????????????????

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #18

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Цитат Първоначално публикувано от roadster Виж публикацията
    Явно проблема ще се окаже доста масов. Тайландците са се изхитрили може би да сложат нискокачествени китайски части.Между другото онзи ден , приятел си монтира същата 9-ка MSZ-SF25VE, и му изтърва крана на външното тяло още при монтажа.Фреона го задържали само с предпазната капачка (добре че било на ниското налягане).Излагат се според мен японците.Миналия месец ми монтираха и daewoo(neo) 12-ка инвертор за 650лв с монтажа чисто нов (произведен в китай).И засега си работи безупречно и тихо.......
    Е КАКЪВ Е СМИСЪЛА ДА ДАВАМЕ 2-ПЪТИ ПОВЕЧЕ ПАРИ за митсубиши тогава????????????????????????????????????
    Нещо малко послъгваш с цената на санга.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #19

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    да бе и аз се чудя,защо си купувам сирене от 10 лв.,като има и от 2,50.........................
    dodo_pv, bobovo, VeleV.Klima и 1 други харесват това.

  6. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #20

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Нещо малко послъгваш с цената на санга.
    Велев той човека не е купувал САНГ , а daewoo/ НЕО и цената му е горе долу там http://pm-klimatici.com/pmgroupbg/NEO-ACS+EQC12LIH ма тва нема значение

    Първоначално публикувано от roadster
    Явно проблема ще се окаже доста масов. Тайландците са се изхитрили може би да сложат нискокачествени китайски части.Между другото онзи ден , приятел си монтира същата 9-ка MSZ-SF25VE, и му изтърва крана на външното тяло още при монтажа.Фреона го задържали само с предпазната капачка (добре че било на ниското налягане).Излагат се според мен японците.Миналия месец ми монтираха и daewoo(neo) 12-ка инвертор за 650лв с монтажа чисто нов (произведен в китай).И засега си работи безупречно и тихо.......
    Е КАКЪВ Е СМИСЪЛА ДА ДАВАМЕ 2-ПЪТИ ПОВЕЧЕ ПАРИ за митсубиши тогава????????????????????????????????????
    - всеки сам определя за кво си дава парите , пък и цените на машините се определят от това което предлагат като екстри , надеждност и ред други фактори

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #21

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Аиде аз съм посочил Санг ама е инвертрен и тои е написал Нео инвертирен а ти си посочил конвенционален. А който не си цени труда и парите плаща два пъти ама после си трае че се е прекарал с ниския клас клима.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #22

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Аиде аз съм посочил Санг ама е инвертрен и тои е написал Нео инвертирен а ти си посочил конвенционален. А който не си цени труда и парите плаща два пъти ама после си трае че се е прекарал с ниския клас клима.
    Дай някаква насока относно критериите ти за нисък клас бръмчалник! Моите кенефи в къщи за мен са нисък клас, но в очите на другите може да изглеждат улртра фийешан.

    П.П. Без никаква ирония или заяждане: Оправи си подпис, че така изписан английски си е някаква безсмислица
    mirandi одобрява това.

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #23

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    То ако не е объркано нещо, няма да е Велев. Преди на Beaver-a викаше мечок, ама ние го разбирахме.
    mirandi одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    8
    #24

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Аиде аз съм посочил Санг ама е инвертрен и тои е написал Нео инвертирен а ти си посочил конвенционален. А който не си цени труда и парите плаща два пъти ама после си трае че се е прекарал с ниския клас клима.
    Добре де! Тъкмо за това започнах темата.Струва ми се че разликите между класовете нещо се размиха.Ако приемем че MSZ-SF25VE е някъде в горния сегмент на средния клас.Тоест доста добро качество, защо от 5бр монтирани такива машини през последните няколко месеца 2бр показаха фабрични дефеткти.Това представено в проценти ще покаже печална картинка за качеството на Митсубиши Илектрик.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #25

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    хм и какви са фабричните дефекти ? щото братовчед ми сложи такъв в 30 квадрата стая на къща и нещо вика не топлел от сега .. ама той е сербез щото има и локално парно ,ще го ползва докъм -10 ..

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    8
    #26

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Прочети цялата тема.Описал съм ги подробно.Специално моя при всяка промяна в налягането на фреона ( а това се случва през 3,5....10 мин.)
    от вътрешното тяло се чуват страховити свистящи фучащи звуци..........както съм описъл по-горе в постовете си

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    9
    #27

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Аз съшо имам sf 25 ve в спалнята от Август 2013 г. На охлаждане няма никакъв проблем, на отопление също добре се справя, но този свирещ звук като се наема при отопление го има. Не е много силен, но дразни. Иначе климатика работи много плавно и дискретно, като цяло съм доволен. Някой по-компетентен да ни осветли що така се получава, ако може. Предварително благодарим !

    - - - - - - - - - -

    Аз съшо имам sf 25 ve в спалнята от Август 2013 г. На охлаждане няма никакъв проблем, на отопление също добре се справя, но този свирещ звук като се наема при отопление го има. Не е много силен, но дразни. Иначе климатика работи много плавно и дискретно, като цяло съм доволен. Някой по-компетентен да ни осветли що така се получава, ако може. Предварително благодарим !

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #28

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Замислям се за покупката на модела в заглавието на темата. Възниква въпроса дали наистина се оказва несполучлив модел. Какви са наблюденията на хората от бранша?

    В другата спалня имам 25GE (или нещо подобно беше) и съм много доволен. Но май вече не се предлага, като гледам.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #29

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    ако ви успокоява и доста по скъпия FH правеше така вдигне ли консумацията на примерно 400-500 вата и почват едни периодични свистенета от фреон ,след няколко минути утихваше ..

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    4
    #30

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Здравейте, виждам, че темата е стара, но сега ми сложиха същият климатик, като от темата и има същото поведение. Как се разреши проблема в крайна сметка? Дефект на някои бройки ли е или всички от този модел го правят. Много е дразнещо и притеснително, а сега го сложихме и не се спи в стаята от това свистене. Да търся ли правата си спед гаранцията? Незнам как да постъпя, а хораа коитого онтираа, казват, че може би си етакъв модела и не са сигурни,че е зареламация. Благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013
    От petarned във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 44
    Последно: 28-10-17, 01:40
  2. HITACHI RAK 35PEB ECONOMY vs. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ SF25VE за 17 кв. стая
    От bat_doncho във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 18-12-14, 16:38
  3. Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо
    От k-k във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 28
    Последно: 01-12-14, 23:23
  4. MSZ-SF25VE ШУМ
    От Svecanov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 19-08-14, 18:09
  5. Избор между MSZ-GE25VA или MSZ-SF25VE
    От gogorog във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 21-08-13, 14:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе