Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 43 от общо 43
Like Tree22Одобрявам

Проблемче с MSZ-SF25VE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #31

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Малко вероятно е модела да е такъв, обади се на вносителя на ME, те си познават машините.
    Branco одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #32

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    При положение, че ползвателя няма как да разбере дали работата на един климатик ще му допадне преди да го купи и да го монтира, няма ли вариант в едноседмичен срок да се откаже от стоката? Все пак ако този шум е наистина непоносим, ползвателя остава с едни 1500лв. закачени на стената които не му вършат никаква работа. Поне да си беше купил картина.
    Аз имах случай на скоро с телевизор Самсунг който на моята кабелна кривеше картината в долния край. Занасям го в комшията който е на друг кабелен оператор и всичко е ОК. Дадоха ми друга броика която се държеше по същия начин. В нас криви, в комшията и в шоурума не. Оказа се конфликт между новите софтуери на марката и сигнала на някой кабелни оператори. Реално телевизора не е повреден, но на мен не ми върши работа. Варианта беше или да ми върнат парите или друга марка/модел.
    Та мисълта ми беше да си подадеш сигнал за рекламация в едноседмичния срок. и ако не успеят да го оправят евентуално да го смениш с нещо което ще можеш да ползваш.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #33

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Дори при автомобилите се предлага тестдрайв, а тук няма къде да го видиш и чуеш как работи и накрая си даваш парите на вятъра. Същото като в киното, отиваш на кино - не ти харесва филма и си викаш ей хвърлени пари на вятъра, ама там не са хиляда и петстотин лева, та боли по-малко.
    Jack Krauser одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    4
    #34

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Днас извиках и хладилен техник. Каза, че не трябва да се чува такъв шум, но трудно бих обяснил и нещата за рекламация, защото работи. Мисли, че няма сгъната тръба, от която да се редуцира дебита и да свести, предполага че е фабрично стесняване във вътрешното тяло. Това е диагностика без разглобяване. Ще опитам да говоря с фирмата, която ме го донесе. Тегава процудура - хем работи, хем дразни шума, ще видя как да продължа. Трудно заделени пари, дадени и резултата наполовина.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    38
    #35
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav13 Виж публикацията
    Днас извиках и хладилен техник. Каза, че не трябва да се чува такъв шум, но трудно бих обяснил и нещата за рекламация, защото работи. Мисли, че няма сгъната тръба, от която да се редуцира дебита и да свести, предполага че е фабрично стесняване във вътрешното тяло. Това е диагностика без разглобяване. Ще опитам да говоря с фирмата, която ме го донесе. Тегава процудура - хем работи, хем дразни шума, ще видя как да продължа. Трудно заделени пари, дадени и резултата наполовина.
    Здравей,към днешна дата продължава ли да шуми вътрешното тяло?
    miroslav13 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #36

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Цитат Първоначално публикувано от miroslav13 Виж публикацията
    Днас извиках и хладилен техник. Каза, че не трябва да се чува такъв шум, но трудно бих обяснил и нещата за рекламация, защото работи. Мисли, че няма сгъната тръба, от която да се редуцира дебита и да свести, предполага че е фабрично стесняване във вътрешното тяло. Това е диагностика без разглобяване. Ще опитам да говоря с фирмата, която ме го донесе. Тегава процудура - хем работи, хем дразни шума, ще видя как да продължа. Трудно заделени пари, дадени и резултата наполовина.
    Съскането е абсолютно нормално. Ако не понасяш този шум - смени типа на отопление. При нормално работещ климатик съскането трабва да се чува точно във вътрешното тяло, което е индикатор, че кондензацията се извършва във вътрешния топлообменник и климатикът работи с максимална ефективност.
    При намалял фреон съскането се "премества" от вътрешното тяло към тръбите, но климатикът работи с понижена ефективност. Същото важи и при излишно удължаване на тръбния път с навити "колела"...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #37

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    ...и не се спи в стаята от това свистене.
    ......

    Съскането е абсолютно нормално

    т.е. колегата да си пие хапчетата....

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #38

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    ......




    т.е. колегата да си пие хапчетата....
    Или този дето е написал, че е нормално съскане, свистене, плющене, пукане и пр. екстри, да си пие редовно хапчетата.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    4
    #39

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Здравейте, рядко използвам компа, та не съм проверявал пощата и видях,че има коментари. Да, шумът продължава, едно шушене, след като вдигне обороти компресора. Срязахме тръбата с по-голям диаметър, по който идва горещ фреон и запоихме един разширител. Представлява тръбичка 8мм, дължина 30мм, след нея с уширение преход идва тръба с диаметър около 35мм, дължина около 200мм, след това свиване и преход до тръбичка с диаметър 8мм, дължина 30мм. Има логика, защото с увеличение на диаметъра, ще се намали скоростта на потока. Ефект обаче няма, което ме навежда на мисълта, че може свистенето да се предизвиква от вътрешното тяло, та няма как да го коригираме, като сме запоили тоя разширител преди него. Сега се чудя, това може ли да се открие, ако вътрешното тяло го отвори хладилен техник, при тия малки тръби, които отиват към кондензатора във вътрешното тяло... Не мога да му свикна и е много зле. Иначе работи тихо, но това е страшно дразнещо и вечер не се заспива.


    - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от emog Виж публикацията
    Здравей,към днешна дата продължава ли да шуми вътрешното тяло?
    Здравей, да продължава, по-долу описах какво опитахме като срязахме тръбата и запоихме разширител
    Kasap одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #40

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Защо го направихте на дебелата тръба?

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    4
    #41

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Защото свистенето е при отопление, при охлаждане не се чува

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #42

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Ако ви се е получило нещо подобно го махнете от дебелата тръба и го заварете на тънката,но зад вътрешното.IMG_20200228_224624.jpg
    Kasap, Mega, ivan74 и 1 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #43

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Ако ви се е получило нещо подобно го махнете от дебелата тръба и го заварете на тънката,но зад вътрешното.
    Made by Daikin
    necata2 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013
    От petarned във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 44
    Последно: 28-10-17, 01:40
  2. HITACHI RAK 35PEB ECONOMY vs. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ SF25VE за 17 кв. стая
    От bat_doncho във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 18-12-14, 16:38
  3. Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо
    От k-k във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 28
    Последно: 01-12-14, 23:23
  4. MSZ-SF25VE ШУМ
    От Svecanov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 19-08-14, 18:09
  5. Избор между MSZ-GE25VA или MSZ-SF25VE
    От gogorog във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 21-08-13, 14:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе