Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38
Like Tree15Одобрявам

Помощ при избор на климатизатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #16

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    [QUOTE=slowhand;686517]Благодаря, явно ще е 35-ца (12-ка). Остава да направя избора на фирма за закупуване и монтаж. Повечето от тези през които минах (предлагащи хевита по сайтове си) ми обясняват как не бил уместния избор и предлагат други варианти...['/QUOTE]

    Би ли споделил доводите на тези търговци, че ми стана интересно?
    ivan1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #17

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Добре е празното говорене по магазини и вериги да се смени с информиран избор. Търговците да кажат плюсовете и минусите на дадена машина, и клиента, с глава на раменете да избере машината.

    При избора на машина, освен данните, помещението, изискванията ..., също е добре да се вземе предвид и отношението на вносителя след покупката, тоест сервиза. Много вносители след като си платил забравят за това. Сервиза и отношението не са маловажни.
    Този пост е редактиран от Mega; 09-07-14 в 21:47.
    Giggio и VeleV.Klima харесват това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #18

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    @Mega, @VeleV.Klima, по повод сервиза на машините, знаете ли как стои въпроса с Hitachi? Рекламата им е пълно мъртвило, но поне внасят ли се от някого части за тях?
    Предварително благодаря

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #19

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Новите вносители се кълнат, че доставят всичко до три дни. На практика не се е налагало за да знам дали е така. Склонен съм да им вярвам, но не сляпо.
    dodo_pv одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #20

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    И двата модела на Панасоник (съответно 2013 и 2014) са висок клас, с висока енергийна ефективност и определено няма да сбъркаш с тях. Машините наистина са на ниво.
    Благодаря, ще ги имам предвид при избора.

    - - - - - - - - - -

    ['/QUOTE]

    Би ли споделил доводите на тези търговци, че ми стана интересно?[/QUOTE]

    "Доводите" варираха от произведени в Китай, липса на адекватен сервиз и дълго чакане при евентуален проблем до например МЕ са много по-добрия избор, без да могат да обяснят в какво точно се изразява предимството. Може би не съм уцелил най-подходящите места. Както написа съфорумец по-горе "празно говорене". Добре,, че е този форум такива като мен да се пообразоват малко, което да помогне за по-информиран избор..

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #21

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Цитат Първоначално публикувано от slowhand Виж публикацията
    Благодаря, ще ги имам предвид при избора.

    - - - - - - - - - -
    Добре,, че е този форум такива като мен да се пообразоват малко, което да помогне за по-информиран избор..
    Внимавайте с четенето, че вместо да се образовате, може да се зомбирате излишно
    Giggio, edi1 и Kasap харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #22

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Внимавайте с четенето, че вместо да се образовате, може да се зомбирате излишно
    да и това е вариант, даже по-вероятния

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #23

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Здравейте,

    Сведох избора до 2 модела, благодарение на помощта тук във форума, но остава един друг казус с местоположението на вътрешното тяло. Помещението не дава много възможности и ще се радвам да чуя съвет в тази посока. Мисля, че в началото споменах, че става въпрос за Г-образна кухня с вградена тераса т.е. махнати са два прозореца и между тях е останала колона. Поради наличието на разни шкафове и уреди, няма възможност тялото да се монтира перпендикулярно на прозореца на късите стени на терасата. Освен ако не се монтира над хладилник. Предложиха ми, да го поставят на колоната от страната на терасата т.е струята да е насочена срещу прозореца, а не навътре към стаята. Като оставим настрана, че връзката с външното тяло ще се вкопае в пода, интересуваме ще бъде ли ефективна работата при такова разположение. Ще кача схема малко по-късно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #24

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Прикачен файл 14399sketch.gif

    ето и схемата. Поз.1 е над шкаф и хладилник; поз. 2 на колона. Благодаря предварително на всички отзовали се.
    Този пост е редактиран от slowhand; 10-08-14 в 23:10.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #25

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Здравейте,

    Сагата ми приключи с избор на SRK35 ZM-S, монтиран и работещ вече от няколко седмици. Надявам се да върши добра работа през отоплителния сезон. Благодаря на всички за съветите и мненията, бяха ми от полза. Най-малкото, предотвратих монтажа на ZMP-S, какъвто ми доставиха първоначално. Иска ми се да вярвам, че наистина е било погрешка, а не умишлено.

    Беше ми и интересно да чета във форума и продължавам да го правя. Успех на всички!

    Поздрави

  13. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #26

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Колега, може ли отзиви за машината, шум, колко, как работи, форсира ли се и каквото се сетиш.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    8
    #27

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    И аз съм се насочил към този климатик-SRK35 ZM-S.Моля за мнения от тези които го притежават.

    - - - - - - - - - -

    Е момчета или ще ме откажете или ще се топля с този климатик .Помогнете - мнението е ВАШЕ,ВАШАТА помощ е важна за моя избор.ВИЕ сте на ход.
    Този пост е редактиран от karata1; 21-10-14 в 22:05.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #28

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Здравейте колеги,

    Извинявайте за късния отговор, но напоследък не ми остава време да стигна до форума. Пълен лаик съм с климатиците и мога да изразя впечатления само като прост потребител. От близо два месеца съм с тази машина (SRK35 ZM-S) от които на отопление работи от 2-3 седмици. Казано честно не ми е оставало много време да се вторачвам в нея, да броя он/офф -ове и т.н. Най-общо, работи много тихо, особено в сравнение с другия ми климатик 9ka-general. Това и търсех, машина която да не се натрапва с работата си. Не съм забелязал форсирания, при тръгване струята се усеща малко по-силна, което би трябвало да е нормално. Сега е настроен на 22-23 градуса, вентилатора на ауто и при температури 3-4 градуса навън поддържа 24 градуса в стаята. Може би е малко преоразмерен за помещението, но предпочетох да има малко резерв, винаги може да се отваря вратата към коридора.
    Доколкото знам това е новия модел (заместил ZJ-S) и това трябва да му е първа зима, така че повече впечатления като хване по-здрав студ.
    Нека специалистите да кажат повече, аз мисля, че направих добър избор.
    m_dikov, fen./hitachi, tony34al и 1 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #29

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    "мнението е ВАШЕ,ВАШАТА помощ е важна за моя избор.ВИЕ сте на ход ............"

    Ти политик ли си?!?

  18. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #30

    Отговор: Помощ при избор на климатизатор

    Цитат Първоначално публикувано от slowhand Виж публикацията
    Здравейте колеги,

    Извинявайте за късния отговор, но напоследък не ми остава време да стигна до форума. Пълен лаик съм с климатиците и мога да изразя впечатления само като прост потребител. От близо два месеца съм с тази машина (SRK35 ZM-S) от които на отопление работи от 2-3 седмици. Казано честно не ми е оставало много време да се вторачвам в нея, да броя он/офф -ове и т.н. Най-общо, работи много тихо, особено в сравнение с другия ми климатик 9ka-general. Това и търсех, машина която да не се натрапва с работата си. Не съм забелязал форсирания, при тръгване струята се усеща малко по-силна, което би трябвало да е нормално. Сега е настроен на 22-23 градуса, вентилатора на ауто и при температури 3-4 градуса навън поддържа 24 градуса в стаята. Може би е малко преоразмерен за помещението, но предпочетох да има малко резерв, винаги може да се отваря вратата към коридора.
    Доколкото знам това е новия модел (заместил ZJ-S) и това трябва да му е първа зима, така че повече впечатления като хване по-здрав студ.
    Нека специалистите да кажат повече, аз мисля, че направих добър избор.
    Студа се захвана, как е машината?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 30-10-12, 22:44
  2. Проблем с климатизатор Sanyo SAP-DS22T
    От hawai76 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 35
    Последно: 27-05-12, 12:47
  3. Продава се климатизатор Sanyo SAP-DK36U
    От Aleksandars във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 25-03-11, 16:36
  4. Отговори: 2
    Последно: 28-02-11, 22:20
  5. Проблем с климатизатор General
    От davvad във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 06-02-10, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе