Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 174
Like Tree115Одобрявам

MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #136

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Погледнете дали е поставен щуцера.Ако е поставен спрете машината и сипете отзад или отпред на климатика топла вода /няколко литра/ и после се опитайте да го извадите.
    Ето това представлява щуцер:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #137

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Ходих до сервиза - утре или най-късно в понеделник щели да дойдат. На мен още на втория-третия ден ми се счуха някакви шумове откъм външното тяло, но мислех, че е от една работилничка, която е зад блока. Като отворих, чух, че е от климатика, но след малко потракването изчезна, хем тогава още нямаше снеговалежи и температурите не бяха паднали. Не е сложен щуцерът, остана ми в чекмеджето, отворът отдолу е свободен.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #138

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Тракането е от предната решетка.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #139

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Оказа се, че откъм предната страна снегът, който е отгоре, е започнал да се разтопява и да се стича и е образувал лед точно между решетката и перката. Аз нямах добра видимост заради дебелата изолация отвън и затова, че външното тяло е доста изнесено напред. Легнах направо отгоре му, махнах снега и леда предварително, а образувалите се висулки ги залях с топла вода и ги отстраних, засега нещата утихнаха. Вече ще следя да не се натрупва сняг отгоре му, въпреки че досега със стария Панасоник не е имало проблем в това отношение. Но той и не топлеше де. Дано това да се окаже и да няма повече проблеми нататък, защото климатикът иначе много топли. Благодаря на Aleksandars, който ме насочи къде да гледам, а и на другите колеги, които откликнаха!
    Gyokov одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #140

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Цитат Първоначално публикувано от sugarboy Виж публикацията
    Здравейте, колеги! От един месец съм с този климатик. Откакто ми го монтираха, не съм го спирал. Тази сутрин жената, като излезе на терасата, чу, че външното тяло се е разтракало. Понеже сме с хубава дограма, на мене не ми беше правило впечатление и отворих - наистина си трака като някоя от "цепениците", както ги наричате. Иначе климатикът топли много, няма проблеми, но ако продължи така да трака, ще имам проблем с комшиите. А дори не е имало толкова сериозни студове тази зима, представям си, ако температурите паднат под -20. Та, нормално ли е така да трака, от какво може да е и да търся ли сервиза, от който ми го монтираха?
    Нормално е да трака при отрицателни температури, особено при влажно време. Получава се от конденз по входящите тръби във външното тяло, който се натрупва и замръзва при минусови температури. Тази вода може да напои и да се просмуче в изолацията около компресора и като стане на лед, самата изолация се вкоравява като камък и започват шумове, тракания и вибрации. Позатопли ли се времето - оправя се от само себе си.
    В тубата имаше клип как руснаците изолират тръбите на външното тяло преди монтажа, за да предотвратят образуване на конденз, мокрене на изолацията и в последствие тракания.
    Есента използвах топлото време и аз изолирах тръбите във външното тяло с тръбна изолация, сега климатика забележимо топли повече и в студа няма толкова шум спрямо предни зими.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #141

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Колко забележимо и колко повече топли.Никога не са ми замръзвали тела, още повече от конденз по тръби вътре.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #142

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Дано да се окаже така, но тук проблемът по-скоро е външен за климатика. Като го поливах, го огледах - няма никъде другаде заледяване и събиране на лед, чист е отвсякъде. Просто това разтапяне на снега отгоре е довело до образуването на ледена шушулка между перката и решетката. Не ми е направило впечатление, защото почти нямам достъп дотам, ако не се надвеся силно напред, а и досега с натрупан сняг върху климатиците не съм имал проблем - и старият Панасоник, и Фуджицуто в другата стая са имали по над 20 см сняг отгоре и не се е оттичал по този начин навътре.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #143

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Нивелиран ли е?

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #144

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Колко забележимо и колко повече топли.Никога не са ми замръзвали тела, още повече от конденз по тръби вътре.
    Ами премести се на север в Оряхово при Рос и ще имаш замръзвания, тракания, чести дефрости и още куп други екстри.

    Между другото, още преди няколко години бях отворил външното за профилактика и случайно забелязах, че сивата изолация, която е нанизана на U-образната кривка, отиваща към компресора се беше напълнила до горе с вода от конденза и не може да се изтече така както е сложена. Мина ми през главата, че паднат ли температурите под нулата, тръбата ще стане на ледено блокче, затова пробих отдолу изолацията за да може да се изтича свободно конденза и да не трупа лед вътре.


  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #145

    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    sugarboy, бях писал в темата за МЕ SF преди няколко дни, с проблем, предполагам като твоя. Интересното е, че нито лед, нито сняг имаше по външното. Оправи се от самосебе си. Миналата зима ME FH, само че Зубадан, се беше разтракало яко. Трака, в продължение на 1-2 седмици, после спря. Зубадан лед в тавата няма как да натрупа. На едно LTC му беше капала вода отгоре, от дефрост на горния климатик. Кондензатът се стекъл отпред, през решетката и образувал лед точно на ръба на "фунията" пред вентилатора, вследствие на което вентилатора "чаткаше" в този лед. При мен се чуваше по същия начин, само че без обясними причини.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #146

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Явно че засега ще прилагам почистване от снега, когато навали отгоре, защото климатикът е в един дълбок север и в моментите на студ проблем няма да има, но когато температурите са около нулата и започне топене, може отново да се случи същото.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #147

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Джак, що да се местя ,мислиш, че при нас няма студ и мъгла ли, край река живея.И лед е хващало дъното на LDC, но не от конденз на вътрешните тръби.А ако махнеш изолацията на тръбата, току виж се установило, че няма да имаш и грам проблеми.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #148

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    При мен трака тела който е отзад на външното тяло. Пуша на терасата и го чувам постоянно, като го ръзмърдам и спира.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #149

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78 Виж публикацията
    При мен трака тела който е отзад на външното тяло. Пуша на терасата и го чувам постоянно, като го ръзмърдам и спира.
    Ми сваляй го. Аз на всичките си клими съм ги демонтирал.
    tony34al, JOKVN и Rado Smilkov харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #150

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Да ви споделя сега и впечатленията си от работата на климатика, след като се изясни проблемът с тракането на външното тяло и ледовете изчезнаха засега. Като цяло, съм доволен от климатика, защото топли много добре, дойде ми и първата сметка за ток - 99 лева, при положение че климатикът работи нон-стоп, а в още една стая пускам чат-пат едно Фуджицу от Плазма серията, но там стаята е малка, бързо се топли и затова климатикът работи в 1/3 от денонощието. Е, в студовете под -5 градуса го оставям и него да работи непрекъснато. За Мицубишито сега ми е думата. Интересно е поведението на вътрешното тяло. Първоначално мислех да оставям турбината на Авто, но се оказа, че в този режим климатикът не може да достигне зададените 23 градуса. Постига 21, най-много 22. Термометърът е на 3 метра срещу климатика. Работата в това положение на турбината е почти безшумна, но интересно защо няма никакъв вариант да повиши дебита на турбината и да достигне някои от по-високите нива. Затова, като искам да вдигне температурата, поставям турбината на трета степен /от четири възможни/. Тогава климатикът дори надхвърля заданието - достига до 24, а дори и до 25 градуса, но пък няма вариант да намали степента на духане до по-ниски нива, след като е постигнал заданието. Т. е., струва ми се, че не работи като типичния инвертор, още по-малко хиперинвертор, какъвто се води този климатик. Когато е на Авто, често пък изпада в такива положения да вдига клапите и тогава откъм вътрешното тяло се чува един звук, нещо като "дзът-дзът-дзът", все едно се върти някакъв ексцентрик. Пластмасите пукат, но не знам дали това е дефрост, защото тогава има два вида дефрост - типичният си е след традиционната "въздишка", след която се чува шумен поток на въздух, който обаче не влиза в стаята. Той е кратък и след това започва пак да си духа топло. Но това друго състояние, след като и по думите на шефа на монтажната фирма не е друг вид дефрост, би трябвало да е офф-ване. Но тогава защо ще се чува този звук от въртене на нещо и защо пък ще офф-ва, при положение че не е постигнал заданието от 23 градуса. Това го прави много по-често на Авто режим на турбината, на третата степен си духа с постоянна скорост, докато не дойде време за реален дефрост. Та това са ми впечатленията и чуденките около работата на вътрешното тяло. Тези шумове реално не ми пречат да спя или да ме дразнят. Питам, за да разбера поведението на климатика и защо го прави.
    Този пост е редактиран от sugarboy; 26-01-19 в 09:21.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE
    От nrjize във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 200
    Последно: 15-09-22, 03:03
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 22:40
  4. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе