Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 174
Like Tree115Одобрявам

MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #151

    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Сблъскал сте се с типичните недостатъци на модела. Дискутирано е многократно неадекватното Ауто на турбината. Машината таботи 99% от времето на 2-рата си степен, дори и 2-3 градуса да има да наваксва. И въпреки, че вътрешното е голямо, дебитите на тези степени са малки и недостатъчни. Според мен, машината Ви работи он/офф, когато е на Ауто, защото духа до голяма степен на себе си, а и минимумът на машината не е много нисък. Тогава е възможно също да чувате фреон - кипене/шуртене и т.н. Моето МЕ е средния клас и се чува, макар и с 4,5м тръбен път, но го прави тихо. Колко метра е Вашият тръбен път? Пукане при он/офф също може да присъства, поради температурната разлика.
    Обърнете внимание, дали спира турбината или не. При дефрост трябва да спира, докато при off се върти на много ниски обороти.
    Този пост е редактиран от rosswen; 26-01-19 в 10:36.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #152

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    4,3 метра. Т. е., да разбирам, че не е нещо ненормално това поведение. Пак казвам, не ми пречи, просто ми е странно, сравнено с предишния ми климатик, който макар и нетоплещ, си се държеше като инвертор. Явно е офф, защото това въртене се чува, когато вдигне клапите, а при дефроста си е съвсем друго поведението и наистина турбината не се върти. Единственото за мен неудобство от цялата тази работа е, че не мога постоянно да оставя турбината на Авто, защото понякога трябва и да се позатопли. Не мога и постоянно на трета степен да я държа, защото пък в стаята става прекалено топло и некомфортно за спане. Така трябва постоянно да си играя със степените.
    Този пост е редактиран от sugarboy; 26-01-19 в 09:43.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #153

    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Цитат Първоначално публикувано от sugarboy Виж публикацията
    4,3 метра. Т. е., да разбирам, че не е нещо ненормално това поведение. Пак казвам, не ми пречи, просто ми е странно, сравнено с предишния ми климатик, който макар и нетоплещ, си се държеше като инвертор.
    Не е ненормално. Така си бачка този модел. @Alexi е писал цели фермани за него. Като цяло работата му е почти 1:1 със средния клас (имах два от тях, вече е само един), само че FH е с доста по-големи възможности.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #154

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Ами остава да загърбя недостатъците и да се наслаждавам на топлината. Както казах, доволен съм и от сметката за тока, предполагам, че за месец консумацията му е между 40 и 50 лева, сравнено с предишните ми сметки, защото не съм му закачал уред, не смятам и да го правя. Важното е, че стаята се затопли, защото се бях отчаял с предишния климатик, но сега нещата се получават много добре
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #155

    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Машината е сериозна, ще Ви служи вярно и в големите студове. Ползвайте си я със здраве и й се наслаждавайте.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #156

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Термометъра поставен срещу климатика малко ще те лъже в показването на температурата. По скоро на стената на климатика, но не под него, а 2..3 метра в страни.
    shener84 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #157

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Термометъра поставен срещу климатика малко ще те лъже в показването на температурата. По скоро на стената на климатика, но не под него, а 2..3 метра в страни.
    Ще показва повече, не обратното. Но си прав, ще лъже. Не трябва да е на пътя на струята.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #158

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Цитат Първоначално публикувано от sugarboy Виж публикацията
    Ами остава да загърбя недостатъците и да се наслаждавам на топлината. Както казах, доволен съм и от сметката за тока, предполагам, че за месец консумацията му е между 40 и 50 лева, сравнено с предишните ми сметки, защото не съм му закачал уред, не смятам и да го правя. Важното е, че стаята се затопли, защото се бях отчаял с предишния климатик, но сега нещата се получават много добре
    И аз имам такъв климатик ,но в спалня и такива проблеми нямам !
    Ross минимума на работа е около 200 вата .Това дали е малко или много Незнам ,но за мен е ок.
    За топлене без значение на коя степен го оставяте когато си достигне заданието си сваля сам.
    Явно имате много загуби .
    Оставете го или на ауто и +1 градус или на същите градуси и 2 ра на вента .

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #159

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    300 вата е минимума ( това ако е около 200 ок ) даже малко отгоре .. ако се държи на 3та степен топли ,но надхвърля поне с 2 градуса заданието отделно минимума става към 350 вата .. на ауто е трагичен ,2 градуса надолу в студовете и 3 градуса а той духа на себе си работейки он-офф .. пукане на пластмаси шуртене на фреон - свиквай .. един от най зле работещите хиперинвертори е това

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #160

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Не, мене пуканията и другите шумове не ме дразнят, важното е, че в крайна сметка климатикът топли. Интересуваше ме просто дали това поведение е резонно и да съм сигурен, че е нормално. Сега съм го сложил на втора степен, както ме посъветваха снощи, постига си 23-те градуса, но пак не усещам да намалява струята. Мисълта ми е, че при всички положения на турбината работи с постоянна скорост, няма намаляване и увеличаване на дебита, както е характерно за инверторите. Изключението е, когато минава в офф на Ауто. А, ето сега и на втора степен мина в офф, но по-нагоре бяха казали, че всъщност на Ауто работи като на втора степен, може би затова.
    Този пост е редактиран от sugarboy; 27-01-19 в 08:55.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #161

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Да, на Ауто работи като на фиксирана 2-ра. Като паднат малко повече температурите и тя няма да е достатъчна. Ще смогва на 2-ра степен, само ако топлозагубите са доста малки. Тъпото е, че задаваш Ауто - работи само на една степен, основно. Задаваш фиксирана - пак същата работа. Хич не обича да си мени оборотите на турбината, според обстоятелствата. За това някои я наричат "мързелива".

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #162

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Да, на Ауто работи като на фиксирана 2-ра. Като паднат малко повече температурите и тя няма да е достатъчна. Ще смогва на 2-ра степен, само ако топлозагубите са доста малки. Тъпото е, че задаваш Ауто - работи само на една степен, основно. Задаваш фиксирана - пак същата работа. Хич не обича да си мени оборотите на турбината, според обстоятелствата. За това някои я наричат "мързелива".
    ros кога си се обзавел с ФХ ?
    Честито !
    Gyokov одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #163

    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Колкото и да го въртиш, и да го сучеш, работи 1:1 със средния клас, все едно чета за моите МЕ-та. Не всеки живее в топъл град и в топъл апартамент, като теб. Приеми го, че твоето помещение и населено място, не може да са "мерило", за това колко тихи и топлещи са машините. Защото в други условия, може да работят по коренно различен начин. Каквато и марка/модел да са. Живи и здрави!
    Този пост е редактиран от rosswen; 27-01-19 в 15:45.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #164

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Само да те поправя . Моя работи в къща . Спалня с 2 външни стени и огромни прозорци.
    други 2 стени са една към баня и другата към стълбище.
    А да и къщата е в предбълкана , а не в Пловдив . И за твоето любимо влажноста . На 50-100 метра е реката.
    Там работят и Нокрията и уруру . Заради условията съм заложил на топлещи и можещи клими.
    Как работи SF не знам и не мога да кажа.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #165

    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Това, че е къща, не значи че не може да е добре изолирана. А съм сигурен, че твоята е такава. Колко потребители, са писали за проблем с Аутото на FH. Това, че при теб е ок, не значи че не се проявява. И аз откакто го заврях в по-малка стая и сложих изолация, смогва на Ауто. Е, изостава с 1-2гр. от заданието, но не е проблем. Все пак изостава. Не виждам защо отричаш, като толкова много хора са споделяли такива оплаквания. Ето sugarboy споделя същия проблем, а той е притежател на FH, не на SF. Всеки модел има недостатъци, не виждам защо трябва да се прикриват.
    П.п. При много марки, не само при МЕ, начинът на управление на турбината, на средния и високия клас, е почти идентичен. И като чета мненията, се държи по абсолютно същия начин като SF. Нищо ново и невиждано до сега.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE
    От nrjize във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 200
    Последно: 15-09-22, 03:03
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 22:40
  4. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе