Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 174
Like Tree115Одобрявам

MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #91

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Не става. Където се работи добре става опашка и без списъци. После ще има реване "отсвириха ме и пр."

    П.П.
    Меслех,че някое FH V4 е паднало на 150W.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #92

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Не си длъжен да даваш обяснения Сашо.
    Ти си модератор 8 можеш да триеш.
    Защо да не е? Да "коли и беси" по свое осмотрение? Ние от къде да знаем причината? Тя може и да не е основателна! Не говоря за конкретния случай, тъй като се обоснова.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Пази се човека от дребни душици, които смятат, че форума храни колегата.
    Щом правилата на форума не го позволяват (не съм ги чел признавам )...какво значение имат дребните душици?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    А защо да не го храни - малко ли помага на знайни и основно незнайни!
    Да попаднеш на читав “майстор” в тея времена си е като петица(да не казвам шестица)
    от тотото.Важното е клиента да е доволен - а аз от Alexandars още не съм виждал недоволни!
    Много ме съмнява постоянно да кисне тук и ако някой напише “нещо неудобно” да трие веднага.
    Същото важи за още няколко професионалиста - те си знаят кои .
    Подкрепям! Добре е да се знае в кой град на кого можеш да се довериш. Аз бих чакал колкото е нужно за коректно отношение и качествено обслужване! А ако работата им рязко скочи се надявам да се развиват правилно, за да не карат клиентите да чакат прекалено. Факторите са много, но ако беше лесно ...всеки щеше да се занимава с това.
    ccankov73 и stainway харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #93

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Ако модератор изтрие линк към собствената си фирма -защо трие? Ако го остави -защо го е оставил? Няма угода
    По-добре да има един списък с хората, които са доказани специалисти и ако някой реши да пише на лично. Никакви задължения от двете страни, просто информация, която може да бъде полезна и да спести много разочарования от лоши монтажи.
    ivodoc, Aleksandars, zxc0 и 1 други харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    26
    #94

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Постнах този линк към диапазона на консумация, на който не бях попадал до сега, а само на средна мощност. И нямаше никакъв комерс в намерението ми да попитам, дали някой знае тези стойности. Не го обръщайте на конспирации бе хора, размътели са ви акълите вече!

    - - - - - - - - - -

    И пак да попитам, защото темата е за консумацията на конкретния модел, някой ще ги сподели ли? И като заговорехте за "майстори със знайни и незнайни имена", ми кажете как да се чувствам, като съм събирал половин година пари да си купя отлична машина с цена за четери бройки и дойде един дето му викат "майстор", та я засра, да прилича на сто годишна морга с разпаднати капаци и изполомени щипки,от която се спарва стаята и пръска роса от перката докато се опитва да прави студено!?
    Този пост е редактиран от peshocom; 12-10-18 в 13:15.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #95

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    copy/paste
    Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE~MUZ-FH25VEH

    Отоплителна мощност: 3.2 kW (1.8 ~ 5.5), 10900 BTU (6143 ~ 18773)
    Консумирана електроенергия: 580 W (300 ~ 2000)

    Охлаждаща мощност: 2.5 kW (1.4 ~ 3.5), 8530 BTU (4778 ~ 10200)
    Консумирана електроенергия: 485 W (388 ~ 970)

    Кое искаш да се коментира?
    zxc0, rosswen и peshocom харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #96

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Цитат Първоначално публикувано от peshocom Виж публикацията
    Постнах този линк към диапазона на консумация, на който не бях попадал до сега, а само на средна мощност. И нямаше никакъв комерс в намерението ми да попитам, дали някой знае тези стойности. Не го обръщайте на конспирации бе хора, размътели са ви акълите вече!

    - - - - - - - - - -

    И пак да попитам, защото темата е за консумацията на конкретния модел, някой ще ги сподели ли? И като заговорехте за "майстори със знайни и незнайни имена", ми кажете как да се чувствам, като съм събирал половин година пари да си купя отлична машина с цена за четери бройки и дойде един дето му викат "майстор", та я засра, да прилича на сто годишна морга с разпаднати капаци и изполомени щипки,от която се спарва стаята и пръска роса от перката докато се опитва да прави студено!?
    Еми звънкай му да идва, да си го оправя.

    Жалби, Кзп... Или потърси някой от тук... И после дай обратно мнение в темата.

    Сори за машината, но тука какво друго очакваш...

    Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
    peshocom одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #97

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Той до сега щом такава я е свършил ... по добре да се извика друг, а на тоя да се търси някаква отговорност(да плати ремонта например). Ако някой има идея за читав майстор в Стара Загора нека помогне на човека.
    Jack Krauser и peshocom харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #98

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Затова пак ще предложа -една заключена тема. "Участници все форума, лицензирани за работа с хладилни агенти " .Или нещо подобно. . Просто потребителско име и населено място .Всеки може да реши дали да пише на лично или не. Тези хора дават и съвети. А дали ще се споразумят за монтаж или не си е личен избор и на двете страни. Най малкото могат да препоръчат техни колеги ,който не са участници във форума. Това е просто една допълнителна информация и може да бъде много полезна, за да се ограничи монтирането на климатична техника без спазването на елементарни правила и норми.
    Според мен си струва да се опита .
    pulsedriverbg, zxc0 и Иван Вълков харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    26
    #99

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Благодаря за своевременната реакция. Интересна е минималната стойност, като мерех аз по електромер на охлаждане беше 160-180 вата, а като изключи компресора падна на 12 вата, а като зададох на пауър фулл направи 780 вата.
    А за майстора, че ще го викам то е ясно, но според вас дали е възможно да е изпуснал фреон или да се е запушел отливника (разместен) но има и друго - от тогава държи с 2-3 по топло от преди. Добре е да допълня че климата е на 6 месеца и е гаранционна, затова попаднах на него по задължение.

  12. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #100

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Затова пак ще предложа -една заключена тема. "Участници все форума, лицензирани за работа с хладилни агенти " .Или нещо подобно. . Просто потребителско име и населено място .Всеки може да реши дали да пише на лично или не. Тези хора дават
    Според мен си струва да се опита .
    Много моля, третото такова предложение, да бъде направено в правилната тема....Тука отговор едва ли ще получите.





    Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #101

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Цитат Първоначално публикувано от peshocom Виж публикацията
    Благодаря за своевременната реакция. Интересна е минималната стойност, като мерех аз по електромер на охлаждане беше 160-180 вата, а като изключи компресора падна на 12 вата, а като зададох на пауър фулл направи 780 вата.
    А за майстора, че ще го викам то е ясно, но според вас дали е възможно да е изпуснал фреон или да се е запушел отливника (разместен) но има и друго - от тогава държи с 2-3 по топло от преди. Добре е да допълня че климата е на 6 месеца и е гаранционна, затова попаднах на него по задължение.
    Ами възможно е и фреонът да е намалял, щом пръска конденз... След като този "пишман майстор" е счупил и пластмасите, направо го викай, връчвай му счупеното, и искай да ти ги замени с нови, или да връща обратно парите. Ако е изтърван фреонът да го зарежда на ново за негова сметка, докато му дойде акъла и се научи как да работи коректно.
    peshocom одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #102

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Много моля, третото такова предложение, да бъде направено в правилната тема....Тука отговор едва ли ще получите.





    Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
    Съжалявам, прав сте напълно! Ще помоля модераторът да почисти този и предишните постове по свое усмотрение и аз ще се опитам да намеря правилната тема

  16. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #103

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Благодаря за разбирането.

    Хубав и спорен ден. И след време, колегата с проблемното Ме, зимата да започне и да се хвали....

    Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
    peshocom одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #104

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Много е възможно ваничката нещо да не е ОК ако е пипан ... може и да се е запушил дренаж-а, може и да не е вкаран както трябва ...а бе трябва да си го види майстор. Също ще е хубаво да го провери дали работи коректно. Да не би фреона да има липси.

    А това "от тогава държи с 2-3 по топло от преди" за градуси ли става дума? Какво му е правено?

    Щом е гаранционен към него си поискай, както каза колегата, да ти подмени счупеното. Искай винаги и протокол с дата+подпис и печат (+касов бон ако се заплаща нещо) за ремонт или каквото направи. Даже ако нямаш за самия климатик документи ....се получава малко кофти. Ако имаш съответните такива и ако откаже гаранционно обслужване отивай в КЗП и си търси правата. Те ще го стимулират правилно.
    peshocom одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    26
    #105

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    С Fh25ve съм от май и за 4 месеца започна да се чува тракане от биене на перката. До тогава беше нагласен на 25 градуса охлаждане с авто-перка и авто-клапи, защото на 24 се чувстваше студено. В стаята беше приятно равномерно свежо хладно. След викане на сервиза, казаха че перката е мръсна и иска почистване (като моите наблюдения са, че филтрите мити на две недели, не пускат мръсно, а по перката, клапите и канала се образуват точки като мухъл.) Сервиза каза, че това е мръсно, а не мухъл. След като го разглоби и изчисти, при прибиране в къщи от работа, виждам криво незакопчани и зяещи пластмаси. И сега месец вече по късно, даже не може да сработи озона редовно (трябва да натисна от дясно да се по събере та да захапе), още търпя следното :на 25 градуса и даже на 24,в стаята е спарено, влажно, задушлово марно , чак на 23 градуса става хладно но все с усещане за влага. Така си промени възприятието на околната температура с 2-3 градуса надолу. Даже на моменти ако е отворена вратата към коридора за по дълго почва да пръска през перката с роса.Забравих да спомена, до намесата им не беше гасен само менках 25,26,27 градуса , а след това го мъчех(или се мъчех аз) на 23 градуса две три седмици и ту отварях прозорец нощем без да гася или сега като се разхлади го спрях и карам на прозоръчен , че е най икономичен. Разочарован съм от недостатъците на модела:крехкия баланс на перката и рехавите филтри дето не ловят прахта. Това му е историята.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE
    От nrjize във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 200
    Последно: 15-09-22, 03:03
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 22:40
  4. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе