Страница 25 от 44 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 657
Like Tree529Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #361

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Тази гимнастика работи ли и при стария ZM-S? Искам като му задам 18°С, поне да не качва над 20°С, когато навън е по-топло. Сега, в студа, работи добре, но не ме устройва. Не ме интересува минимума.
    Виж "говедата" от MHI дали са го писали в сервизното на Zm. Някъде след дефроста беше на Zs.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #362

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Ей, тоя 25ZS-S излезе джилезен. От онзи ден съм му боднал ватметъра, да го видя колко погорва. На -2, онзи ден и задание 23гр, консумираше около 370W. Днес отидох да го проверя, тъй като паднаха температурите и не се знае кога ще мога да го замеря в такива условия. На -7 и задание 24гр., лапаше по около 460W. Турбината е на ауто, като работи на 2-ра степен (low). Поддържа си заданието точно. Вече 4-ти ден температурите са между -2 и -10, но ледове в тавата няма. Мъглата им разказва играта...
    Ватметърът за последните 53ч., е отчел консумация около 23kwh.



    Този пост е редактиран от rosswen; 07-01-19 в 22:10.
    Gyokov, JOKVN и Jack Krauser харесват това.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #363

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Ми браво, добре си работи.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #364

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Този моят климатик 25ZS-S нещо е побъркан.
    Колкото повече падат външните температури, толкова повече смъква консумацията.
    Сега на -9 работи с 420W консумация и тъкмо да кажа, че няма вече on/off-и и той влезе в off

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #365

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    35ZS-S е на 400-410w при -9 външна, задание 23. Мислех, че ще вдигне консумацията...ама нейсе. "Кофти" 12-ка. Не е дефостратвал цял ден. По едно време беше на 390w.

    Тествах и мода предложен от mig82, но не ми допада, поне не и в моите условия. Реално мода смъква градусите които отчита вътрешното. При задание 23 и нормална работа на климатика за да влезе в офф датчика на вътрешното трябва да измери 25 градуса(това без мода). Предвид че вътрешното е разположено високо е по-добре да е със задание на по-високи градуси(както си е стоково) иначе има офф и хладна струя (поне аз това установих). Умишлено при задание 23, да гони 25 при вътрешното тяло, а реално в ставта ще е 23-24. С мода когато зададете 23 градуса сензора отчита 23 при вътрешното и влиза в офф, а близо до пода температурата вероятно няма да е повече от 20-21. Лично за мен не е комфортно, но пак казвам това е в моите условия. Всеки е добре да тества и да види лично резултата. При различни условия предполагам е различно.
    Този пост е редактиран от ilieff; 08-01-19 в 00:12.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #366

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    То не е мод , просто производителя го е дал като вариянт за компенсация за хора като Dodo_pv. За по-топло време може пак да пробвам че ми се струва по-бързо сваля на минимум (няма да прегрява горе). И аз като теб не ми харесва да спя на хладно и си оставих фабричните настройки. Алекс беше писал че е стоплил спалнята , коридора , банята и няма накъде повече да отваря и затова му го предложих да пробва

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #367

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    То не е мод , просто производителя го е дал като вариянт за компенсация за хора като Dodo_pv. За по-топло време може пак да пробвам че ми се струва по-бързо сваля на минимум (няма да прегрява горе). И аз като теб не ми харесва да спя на хладно и си оставих фабричните настройки. Алекс беше писал че е стоплил спалнята , коридора , банята и няма накъде повече да отваря и затова му го предложих да пробва
    Аз го пробвах, благодаря за предложението, но ми е малко кофти с този режим, понеже подът ми е много студен в момента е 16 градуса и като стане горе 23 например долу е близка температурата до 20 и нещо не ми е комфортно така, та карам без този мод и в момента, като паднаха температурите си поддържа заданието много добре и е топло навсякъде. Явно имам големи топлозагуби от към пода и явно те са вече в достатъчно големи размери, че да не влиза в офф

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #368

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    От това което пишем за 7-ца , 9-ка и 12-ка излиза че на -10 обичат 400w. "Върнах си" покачването от -2 че ниския минимум на -10 не е за мен

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #369

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Да. Супер е че от MHI са дали опция. Може би си прав в по-топло време примерно при плюсови или около 0 ще е добра опция. Ще му дам пак шанс, но след като се повишат температурите. И аз така топля хол с коридор и баня, но не влиза в офф до +5 някъде. Над гаражи съм, с френски прозорци и такива не готини фактори. Просто различни помещения и топлозагуби.

    Да и аз това забелязах около 400 се въртят стойностите. При -5 днес беше заковал на 390w и не се качваше известно време. После спрях да гледам :D
    Този пост е редактиран от ilieff; 08-01-19 в 00:35.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #370

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Mig82, компресорите и покачването на минимума, при 20-35ZS-S са еднакви. При 35ZS-S е леко овърклокнат.
    Иначе, както ви споделих за на майчето ZS-S, и 20-25ZS-S може да топли без проблеми 40м3 къща, без изолация, край Дунав. С оглед на хардуера и запазването на мощността, до някъде го очаквах, но машината дори надхвърли очакванията. Излезе си наистина дуракоустойчива машина. Он/офф не влиза, тъй като работи над прага, същевременно струята е винаги топла.
    Малко не е по темата, но на 20ZMX не съм му изключвал silent, като при температури от -8 до -11, си поддържа 23,5-24гр. Работи на 2-ра степен през цялото време (фан ауто). Откакто студът е сух - около 4 дена, не съм хващал нито едно от МХИ-тата да дефростват. [emoji16] Това вече не ме учудва де.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #371

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Преди време бях питал и ми казаха че компресорите на 20/25 и 35 не са еднакви.
    Отделно 35 е с двуредово външно тяло и повече фреон.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #372

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Преди време бях питал и ми казаха че компресорите на 20/25 и 35 не са еднакви.
    Отделно 35 е с двуредово външно тяло и повече фреон.
    Моделът на компресорите е един и същ:
    RM-B5077MDE1( Rotary type ) x 1. Извадката е от сервизното. Просто при 20-25 е 750W, а при 35ZS-S е 900W. Може би не бях прав за овърклока. По-скоро на 20 и 25 е скопен 900W, отдавна е дискутиран от спецовете тоя компресор. Още от ZG/ZGX серията. Колкото то топлообменникът - да, на 35 е двуредов.
    ilieff одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #373

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Компресора не е малък , инак няма откъде тая 7-ца да докара 32кг. външно тяло. Просто е ограничен софтуерно.
    На 1350-1400 w е като мушица и си ги потдържа.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #374

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Компресора не е малък , инак няма откъде тая 7-ца да докара 32кг. външно тяло. Просто е ограничен софтуерно.
    На 1350-1400 w е като мушица и си ги потдържа.
    Така е. Скрита лимонка е. За това не трябва да се правят заключения само по каталог, на +7гр.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #375

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Точно както ross казва. Основната разлика на 25 и 35 е в двуредовия топлообменник и 900w компресора в полза на 35-цата. Запазването на мощностите е следното при -10: за 20zs-s e 2.4kw, за 25zs-s е 2.5kw и 35zs-s e 2.8kw. Както се вижда не са големи разликите между 20 и 25.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 44 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  4. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40
  5. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик
    От George Achov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 24-01-13, 10:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе