Страница 7 от 44 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 657
Like Tree529Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #91

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Цитат Първоначално публикувано от tuparlak Виж публикацията
    splendor

    Не се дъвчи
    , просто споделям хората да не правят моята грешка и да купуват от Мегаелектроникс.
    Колега, щом не сте доволен от фирмата има така наречен черен списък във форума, където може да пуснете тема. Достатъчно, четохме за вашият бивш климатик.
    chany и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #92

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Като го гледам и той е на "крачета" а не с цяла планка върху стойките като повечето му съвременници. Като ги пльоснат малко по-некадърно на кашкавалените стойки вътре всичко се усуква и става кавал свири гайда реве

    ПП : Объркал съм се откъм компресора е цяла "планка" , но ми се струва че е наклонен надясно , и стойките са си кашкавалени искай неръждавейка че тия след 2г. Ще ти направят кафяви черти по стената.
    Този пост е редактиран от Mig82; 25-01-18 в 11:17.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #93

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Mig82
    Вътрешното и външното тяло не са добре нивелирани, проверих преди с моя нивелир SOLA, имаше отклонение от 1см-1,5см.
    Този пост е редактиран от tuparlak; 25-01-18 в 16:43.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #94

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Удължаване на тръбния път не помага .МХИ машините на по-ниски обороти на компресора май си работят така.При мен и двете МХИ-та са така,миналата година наши познати под мое давление си взеха 25 и 35ZM и двата имат подобен шум особено 25ZM,викаха техници сто пъти и нищо не помогна даже накрая на мен бяха сърдити.Когато ми монтираха второто МХИ монтажниците вече знаеха за бръмченето на първото и оставиха двойно тръбен път и положението се оказа пак същото,предава си вибрациите на вътрешното и това е.Иначе евала колега,че си се разправял и си върнал климата.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #95

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    djerami, това което сте написали не е вярно. Визирам, че всички MHI- та работят така и нямало значение тръбния път. Въпреки, че бройката на монтирани такива машина не са стотици, мога смело да твърдя, че подобно нещо няма. Разбира се, монтаж с 50 см. тръбен път е недопустим. За пореден път ще кажа - за да работи една машина коректно, монтажа и трябва ада бъде направен професионално. Даже и машината да има кусури, то не биха се проявили, ако монтажа е изпълнен качествено и са спазени дадени условия.
    dodo_pv, necata2, ivelin1980 и 6 други харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #96

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    За монтажа съм абсолютно съгласен,имам съмнения че в нашия град нямаме читав монтаж като цяло и хората занимаващи се с него се броят на пръстите на едната ръка.Обиколих всички хора занимаващи се с това в града търсейки решение за моите клими и всички като чуят бръмченето казват едно и също,че МХИ по принцип така си работят и машините са добре.Лошото е,че започнах да заслушвам и климите по улиците и наистина не са единични случаите на МХИ с това пърпорене или бръмчене но съм съгласен че е възможно това да е в резултат на възможностите на техниците в града.Но е налице и факта,че тези същите техница извършват монтажите и на останалите марки клими в града ни и те нямат обикновено такива проблеми с такива еднотипни шумове.Дори и монтажът да е на причината все пак не можем да пренебрегнем факта,че шумът е съмнително еднотипен.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #97

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Какъв е реалния електрически минимум на твоята машина? Моят е 1,6A при 223V (около 370W). Външното не шуми повече от това на етерията ми в подписа. Вътрешното е съвсем безшумно, без забележки. Други ден се прибирам и ще кача клипове с шума. Направи същото, за да сравним. Възможно е твоята машина да е с по-нисък минимум от моята или моята да е презаредена фабрично с фреон и затова да е по-тиха.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #98

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    По скоро твоята машина при монтажа са я вакуумирали и монтажника се е запознал с инструкцията за монтаж, а неговата само са направили имитация на ваккумиране и са закачили телата на стената. В този форум съм от 3 години и МХИ се славят,препоръчват за спални и до преди седмица е нямало драми. Още повече че са доказани модели, някак всичко води към монтажната бригада.

    п.п Бреее аз съм бил от 5 години тука въх
    Този пост е редактиран от Иван Вълков; 25-01-18 в 22:32.
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #99

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    По скоро твоята машина при монтажа са я вакуумирали и монтажника се е запознал с инструкцията замонтаж, а неговата само са направили имитация на ваккумиране и са закачили телатана стената. В този форум съм от 3 години и МХИ се славят,препоръчват за спални и до преди седмица е нямало драми. Още повече че са доказани модели, някак всичко води към монтажната бригада.
    Да си дойдем на думата!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #100

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    По скоро твоята машина при монтажа са я вакуумирали и монтажника се е запознал с инструкцията за монтаж, а неговата само са направили имитация на ваккумиране и са закачили телата на стената. В този форум съм от 3 години и МХИ се славят,препоръчват за спални и до преди седмица е нямало драми. Още повече че са доказани модели, някак всичко води към монтажната бригада.

    п.п Бреее аз съм бил от 5 години тука въх
    Стана практика у нас, големите вносители на техника да внасят стоки, меко казано, неотговарящи на стандарта, деклариран от производителя. Затова не съм на 100% убеден, че вината трябва да се прехвърля изцяло на монтажа. Нямам две еднакви нови машини, за съжаление, за да го докажа. Може пък и да греша...
    babati и milanov харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #101

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Истината е сигурно някъде по средата. В днешно време можеш да очакваш всичко, дори и от най-големите марки. Не говоря само за климите, а като цяло. Както се вижда, няма марка, която да прави изключения.
    П.п. И все пак, дали пък няма някаква специфика, по време на монтажа, която да предотврати подобни "ефекти"?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #102

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Стана практика у нас, големите вносители на техника да внасят стоки, меко казано, неотговарящи на стандарта, деклариран от производителя. Затова не съм на 100% убеден, че вината трябва да се прехвърля изцяло на монтажа. Нямам две еднакви нови машини, за съжаление, за да го докажа. Може пък и да греша...
    Имаше човек във форума с две еднакви хевита, в еднакви стаи с еднакво изложение. Единият слиза под 200W, другият само до 400W. По спомен нещо такова беше.
    dodo_pv и shener84 харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #103
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    П.п. И все пак, дали пък няма някаква специфика, по време на монтажа, която да предотврати подобни "ефекти"?
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Сега ще ме извинявате че не е много по-темата , но нали форума е за споделяне на опит и взаимопомощ. Та във връзка със страничните шумове , ето какво намерих под капака на чисто нов климатик(преди монтаж) при покупката на който знаех че ще има подводни камъни понеже имах бегли наблюдения над работата на LMCA. Това на клипа е само малка част от нещата които "открих". Сега някой ще каже : при фжаците е така , тенекии , лагери втулки алабала но всички сме наясно че нещата с качеството на техниката вървят надолу след икономическата криза(щом и от винтове започнаха да пестят). Та "икономиите" на производителя е малко трудно да бъдат изцяло компенсирани от монтажните групи. Сега при MHI да речем не е така(намам преки наблюдения) , но едно слабо звено да има ...

    https://m.youtube.com/watch?v=CH1bP9ayTNg&feature=youtu.be

    Това при ниски обороти на компресора няма кой да предскаже как ще звучи

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #104

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Де да беше само при Фуджи така. Вече всичко може да се очаква от всеки производител, даже и при топ моделите няма застраховани.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #105

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Mig82, тази ламарина така ли е хвърчаща?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 44 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  4. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40
  5. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик
    От George Achov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 24-01-13, 10:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе