Страница 8 от 44 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 657
Like Tree529Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #106

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Ламарината беше хвърчашта , вече не е , както и някои тръбички опиращи по корпуса , някои кабелчета опиращи по остри ръбчета . Като цяло сякаш някой е натъпкал набързо хардуера на машината във празна тенекия от сирене Искали са да спестят сякаш от ламарини и винтове и са гонили малки габарити. Половината корпус е пластмасов , другата половина (ламринената) се затваря със зор. Абе не съм специалист по климатична техника но този хардуер не бих го натъпкал по този начин точно в този корпус. Може би затова се слави като топлещ но шумен модел с "малко" външно тяло. Въпреки че след "пипване" се получават нещата. Но тук нямат вина вносители , фирми или монтажници. Тая гавра си е на производителя - Фужитсу. Не че не мога да кажа че "тоя климатик така си работи" ,за всичко си има причина.
    Този пост е редактиран от Mig82; 26-01-18 в 14:07.
    mystikalrs, werti55 и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #107

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Ми то и новата Нокрия имаше с фабрична дупка на тръба :

    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post857491
    и струва само 4200лв
    rosswen одобрява това.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #108

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Изписахте достатъчно за други модели ,които нямат нищо общо с темата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    11
    #109

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    8 страници изписани по тема за конкретен климатик, а нищо полезно като информация....Моля хората, които имат МХИ от серията zs-s да споделят реални впечатления от работата на машините, в какви помещения са монтирани, относно комфорта на топлене и т.н. (макар че досега нямаше някакви големи студове, с изключение на една седмица в която температурите вечер и сутрин удариха около -15.)
    werti55 и rosswen харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #110

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Доста впечатления има в темата за MHI, ако те интересува нещо конкретно за zs-s питай, имам две 25ици в спалнята и детската.
    rosswen одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    8
    #111

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Цитат Първоначално публикувано от gerinn Виж публикацията
    8 страници изписани по тема за конкретен климатик, а нищо полезно като информация....Моля хората, които имат МХИ от серията zs-s да споделят реални впечатления от работата на машините,
    Стая 15 кв/м от пристройка към къща.
    Етаж партер.
    Стени 3 външни,камък.
    Прозорци 2кв/м пластмасова дограма 3 камерна.Изложение юг(има слънце от 14:00 до 16:30 поради разположението си пред висок жилищен блок).
    Изолация - абсолютно никаква.
    Таван - плоча.Има поставена битомна с посипка.
    Климатик 35 zs-s.
    При зададени 27C' (вентилатор на Auto) , и външна 0C,климатикът ги поддържа.Термометърът е в противоположната част на стаята.Вътрешното е на ~3та степен,външното е на максимални обороти на компресор и перка.Вътрешното се чува само струята въздух.Що се отнася до шумът от външното тяло,обективно не мога да дам мнение.Местоположение е такова че е тишина в двора ,и около нея.Климатикът(външното тяло)определено се чува,и има период на адаптация към този шум.До преди това се използваха маслени радиатори за отопление и камина в съседно помещение.За спане през нощта е комфортно на най ниска първа степен на вентилатора,но тогава при температури около и под 0,климатикът не успява със зададените му 27C'.За това и е оставен на Auto.Климатикът не се спира откакто е поставен преди няколко месеца.Тръбен път ~3m.
    pulsedriverbg, JOKVN, werti55 и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #112

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Верно ли в стаята е 27°?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #113

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Верно ли в стаята е 27°?
    Даже е малко,при родителите ми е винаги на 30гр.Преди имаха Саньо25-ца взе му се акъла,сега пак са със Саньо но 28-ца с 4.2kw номинал,та едни търсят икономии други топлина.
    VanDan, SPSt, toto4ev и 2 други харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #114

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Цитат Първоначално публикувано от djerami Виж публикацията
    Удължаване на тръбния път не помага .МХИ машините на по-ниски обороти на компресора май си работят така.При мен и двете МХИ-та са така,миналата година наши познати под мое давление си взеха 25 и 35ZM и двата имат подобен шум особено 25ZM,викаха техници сто пъти и нищо не помогна даже накрая на мен бяха сърдити.Когато ми монтираха второто МХИ монтажниците вече знаеха за бръмченето на първото и оставиха двойно тръбен път и положението се оказа пак същото,предава си вибрациите на вътрешното и това е.Иначе евала колега,че си се разправял и си върнал климата.

    колега, опитайте леко да побутнете вътрешното тяло , когато започне вибрацията, при мен имаше такава подобна вибрация и при размърдване на вътрешното тяло изчезваше, впоследствие установих , че наистина вибрациите се предават от външното тяло към вътрешното, проблема го реших като подложих едно парченце от една тарелка (един вид нещо като стиропор 5мм)за проба и така си остана вече 6 месеца няма никакви шумове

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    8
    #115

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Може би е редно да направя корекция на написаното от мен по отношение нивото на шум на вътрешното тяло.По субективна преценка е сбор от 60% въздушна струя , 20% мотор и 20 % движеща се част.
    В уравнението не включвам клапите които при мен са настроени в една посока и не се движат.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    31
    #116

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Цитат Първоначално публикувано от ivanvanovv Виж публикацията
    Може би е редно да направя корекция на написаното от мен по отношение нивото на шум на вътрешното тяло.По субективна преценка е сбор от 60% въздушна струя , 20% мотор и 20 % движеща се част.
    В уравнението не включвам клапите които при мен са настроени в една посока и не се движат.
    При ON/OFF клапите се връщат в най- горна позиция(няма как да не се движат) дори вътрешните клапи за разпределение на въздушния поток ляво/дясно се връщат в средно положение при ОФФ.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    8
    #117

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Цитат Първоначално публикувано от werti55 Виж публикацията
    При ON/OFF клапите се връщат в най- горна позиция(няма как да не се движат) дори вътрешните клапи за разпределение на въздушния поток ляво/дясно се връщат в средно положение при ОФФ.
    Аз си мислех че така и ще работи климатика.Ще затопли няколко градуса над желаната температура и ще изключи за определен период от време.В конкретният случай обаче никога не е изключвал.В началото бе настроен на 23-24 C' ,и след достигането им се усещаше така нареченият хладен въздух.До колкото разбирам от форума след достигане на зададената температура ,вътрешното тяло продължава да циркулира въздуха за да уеднакви температурата в максимален обем от стаята.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    31
    #118

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    За първи път чувам 35 Zs-s да не работи Он/Офф и то в 15 кв.м....при мен е в 26кв.м +постоянно отворен коридор към стаята 8кв.м и 35зс-с е в постоянен Онн/офф при настройка 23 градуса външна 3 до 9 градуса

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #119

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Цитат Първоначално публикувано от ivanvanovv Виж публикацията
    ...До колкото разбирам от форума след достигане на зададената температура ,вътрешното тяло продължава да циркулира въздуха за да уеднакви температурата в максимален обем от стаята.
    Не. Продължава да циркулира за да дразни. На радиаторите на парното да не би някой да им циркулира въздуха. Същото е и с клапите - мести ги за да дразни.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от werti55 Виж публикацията
    За първи път чувам 35 Zs-s да не работи Он/Офф и то в 15 кв.м....при мен е в 26кв.м +постоянно отворен коридор към стаята 8кв.м и 35зс-с е в постоянен Онн/офф при настройка 23 градуса външна 3 до 9 градуса
    Е дай му 27 градуса и няма да изключва.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    31
    #120

    Отговор: mitsubishi heavy industries srk / src 35 zs-s

    Иначе климатика реално слиза до под 200 вата консумация и ги поддържа доста вереме..,но пак влиза в Офф

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 44 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  4. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40
  5. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик
    От George Achov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 24-01-13, 10:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе