Страница 27 от 44 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 657
Like Tree529Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #391

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от ilieff Виж публикацията
    Аааааа тествал съм го. Стабилно е[emoji23][emoji23][emoji23]
    Ако не беше гаранционен климатика да съм сложил един нагревател с отделно ключе. Само това му липсва при мъгли и влажно време.
    На моя се отказах да му слагам , цяла вечер до сутринта валя дъжд на -2. На сутринта колите запечатани , а пътя поледица. Климатика е минал ноща с два дефроста (дори не съм сигурен че са дефрости). Щом прекара тая настинка (поледицата) без да запуши отворите не му трябва нагревател. При мен няма он/офф , може за това да не трупа лед. А и е под стряхата малко на сушинка.
    Но нагревателчето какво би попречило на гаранцията ...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #392

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Трябват му няколко денонощия с по-ниски температури и мъгла. Но и да се запушат, нищо му няма. Нали ви пусках снимки и клип. И моят ZMX се е запушвал няколко пъти, ама и той е куче. Тих и топли, а и си харчи все толкова. Топлообменникът не трупа лед, кондензатът изтича под/зад него. И да имате някой единичен случай, може да сте спокойни. Аз, понеже си нямам работа, напролет ще му "модифицирам" тавата.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #393

    Re: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Запушването на тавата става при продължителен студ, когато и дневните са под -5 а нощните -10 -15.в северна България това често се случва по няколко седмици в южна и да застудее през деня се стопля и се разтапя всичко.
    rosswen и Mig82 харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #394

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    На моя се отказах да му слагам , цяла вечер до сутринта валя дъжд на -2. На сутринта колите запечатани , а пътя поледица. Климатика е минал ноща с два дефроста (дори не съм сигурен че са дефрости). Щом прекара тая настинка (поледицата) без да запуши отворите не му трябва нагревател. При мен няма он/офф , може за това да не трупа лед. А и е под стряхата малко на сушинка.
    Но нагревателчето какво би попречило на гаранцията ...
    При мъгливо и влажно време стабилно побелява питата преди дефрост и после тече 10 мин. фонтан. Тоест както трябва да е. Хитачито в Пловдив ми е на сушина на терасата, не е остъклена разбира се. Там почти винаги е сух и рядко му се случва да побелее питата, но софтуера му казва да дефроства ( поне са му кратки дефростите). Докато MHI е директно изложено на всякакви снегове и дъждове и то в София близо до Витоша. Когато бяха -5 дневните и много мъгла беше позапушил отворите доста, но все още се оттичаше, аварийният беше свободен с лед по него, но другите два почти изцяло запушени. Докато Феята на работа я гледах как дефроства и отворите бяха напълно свободни заради подгрева.

    Mig82 нали като в гаранционен климатика не е добре да се отваря и да се монтират разни неща. Това е само повод да се откаже гаранция при евентуален проблем. За това и гледам да не пипам. Пък и не е спешно, просто виждам ползата от нагревател, макар и само в случай с много влажност и мъгла предимно. Когато бяха -11 температурите питата беше чиста като сълза и нормално в такъв сух студ.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #395

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    ilieff на 35ZS-S външното как е от към шум, вибрации като е с 900W компресор. Ти какво отопляваш с него и при какви условия. Би ли споделил впечатления, че повечето до момента са все за 20-25SZ-S, които са с 750W компресори. Вътрешното тяло как е от към комфорт при тази мощност.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #396

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Ами не мога с сравня с малките модели, понеже нямам директни наблюдения над тях. Ориентирам се по написаното от колеги с 25-ци и 20-ки. На първи етаж съм ново строителство с френски прозорци с ПВЦ дограма (не знам колко камерна е) с външни ролетни щори. Под мен са гаражи. Нямам изолация на под и таван. Обмислям да правя, но кога все още не съм наясно. Съседите я са там я ги няма. Общо взето само на машината разчитам. Отоплявам хол с кухня и коридор с баня общо около 25-26кв. в Южна София квартал Манастирски ливади. Изложението на апартамента е югоизточно. В моя район само аз съм с MHI [emoji2]Нещо не ги харесват тия митсубишита, но това е така защото не знаят какво изпускат. [emoji2]
    Вътрешното е много тихо. Само последната степен на вента го чуваш иначе трябва да седнеш под него за да чуеш, че работи. Дори вначалото жената го забравяше пуснат, понеже не го усещаше. Външното е на тампони както виждаш и също си е безшумно. Монтирано е на стената на която спя и не го чувам, но имам щори и дограма и тампони на външното(не знам точно колко помагат). Он/офф е много деликатен, чуваш клапите само при гробна тишина и то едва едва и трябва да си на половин метър от вътрешното. Компресора развърта бавно без излишни форсажи и напъвания, защото предполагам си знае какво може и не е нужно да бичи като изоглавен. [emoji2]
    За дефростите предполагам си чел из форума. Таймера също е удобна екстра и може да ти е от полза.
    Честно да ти кажа като гледам мощността на машината можеше и с 25-ца да мина. Само не знам при -11 и надолу дали щеше да смогва, но предполагам щеше да се справи някак (като хлопна вратата на хола). [emoji2]
    stiv13 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #397

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от stiv13 Виж публикацията
    ilieff на 35ZS-S външното как е от към шум, вибрации като е с 900W компресор.
    Компресорите са еднакви, просто при 20 и 25 са скопени.



    @ilieff, няма за какво да съжаляваш. По-мощната машина може и много, и малко. А с този двуредов топлообменник, на 35-цата и ефективността ще е по-висока в повечето случаи.
    Gyokov, stiv13, Mig82 и 1 други харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #398

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    За това заложих и на 35-ца, а и ползвах едни 15% отстъпка. Он/офф точно на хеви никак не ме притеснява. Достатъчно мазно и тихичко е. Пъкни жената е доста зиморничава и иска да топлим и коридора и банята. От там тръгна идеята да заложа на 35-цата. Освен това има и сайлънт режим където се ограничава мощността на компресора и не развърта повече от 600-650w мисля(не съм сигурен). Когато беше -11 тествах със сайлънт и машината откровено не смогваше, постоянно гонише задание и реших да не я мъча. [emoji2]Пуснах я да се вихри както намери за добре, тя па се окроти на 400w, като помещението си беше темперирано. Миналия месец бях спрял машината за 3 дни, понеже пътувах и ме нямаше. Като се върнах 12 градуса в стаята, стените лед и тогава развърта 1321w.

    Ето няколко снимки за консумацията. Малко са тъмни, но не ми занимаваше със светкавици, че щраках набързо.

    179-180w е минимума на който аз съм го виждал да пада лично.



    Втората снимка е при -9 външна. 408w консумация. При -11 падна на 400w. Чакам да видя на -15. [emoji2][emoji3]


    И още една на максимал на който съм го виждал.

    1321w. Повече не иска при мен. Срам го е сигурно.

    Както ross каза и се вижда от снимките знае много, но знае и малко.
    Този пост е редактиран от ilieff; 11-01-19 в 18:37.
    stiv13, JOKVN, rosswen и 1 други харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #399

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    ilief , в кое помещение е монтиран климатика ?

    Пробвал ли си го на Hi до колко развърта ?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #400

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Хол с кухня. Вратата на хола води към коридора а точно срещу вратата на коридора в една права е банята. Няма чупки и се получава изгодно. Та топлината успява стигне и там[emoji2]
    Не, не на HI не съм го тествал.
    Mig82 одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #401

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    .....А с този двуредов топлообменник, на 35-цата и ефективността ще е по-висока в повечето случаи.
    Това за по-високата ефективност на двойния топлообменник как ще се обясни? Особено за по-често срещаните температури до около -5 когато машините работят близо до минимум.
    Обикновено по-малките машини ги дават да са по-ефективни.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #402

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Това за по-високата ефективност на двойния топлообменник как ще се обясни? Особено за по-често срещаните температури до около -5 когато машините работят близо до минимум.
    Обикновено по-малките машини ги дават да са по-ефективни.
    Дават ги да са по-икономични, защото обикновено по-мощните и големи компресори, на по-ниски обороти, са по-неефективни. В случая, обаче става дума за един и същи компресор. Точно в лигаво и влажно време, до -5 двуредовият теоритично трябва да има по-голямо предимство. При една и съща консумация и -2 външна, с мъгла, двуредовият би трябвало да изкарва повече топлина и да заскрежава по-малко.
    bobbyap и ilieff харесват това.

  16. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #403

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Mhi SRK/SRC35ZS-S Видео за проверка на външно тяло

    https://youtu.be/gl5XwS8_Mlg
    JOKVN, Jack Krauser, gerhar и 4 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #404

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Хм , на компресора пише Thailand.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #405

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Какво очакваш да пише?

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    ponyasd одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 44 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  4. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40
  5. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик
    От George Achov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 24-01-13, 10:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе