Страница 9 от 16 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 238
Like Tree216Одобрявам

Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #121

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Има лесни и трудни монтажи, най-общо казано, като за лаици. Под "лесен" се визира бърз монтаж. Затова са огледите. Липсата на опит понякога пречи да се определи точно времето за работа. Тогава се получава разминаване между очакванията и реалността. Ако на мен ми се наложи да слагам машина, първо бих се поинтересувал кой МОЖЕ да го направи с гарантирано качество. Пазарлъкът идва на второ място, заедно с компромисите. Така рискът от възможни дефекти се свежда до минимум. Лично за мен, това е приоритет.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #122

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Здравейте отново, днес идваха отново за да ми вакуумират системата.
    Звънях във фирмата и им обясних, че съм искал вакуумиране ( което обясних, че е задължително ), но не са ми го направили и без каквито и да било уговорки или проблеми си изпратиха пак хората за да вакуумират.
    Момчетата, които дойдоха, казаха, че според тях и така нямало да има проблеми, но все пак са го направили за да бъда спокоен.

    Вече най-накрая започна да работи добре и да духа топло а и поддържа точно зададената температура в стаята, като понякога я подминава с няколко десети.
    Само ме притеснява това, че навън температурите са доста високи и не знам реално дали при по-ниски температури няма да ме оставя пак на студено...
    Този пост е редактиран от alextk69; 07-03-18 в 14:23.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #123

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    SRC 25ZS-S с монтаж за 200лв. и търговска отстъпка от 200-300.................ехеееее......

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #124

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    SRC 25ZS-S с монтаж за 200лв. и търговска отстъпка от 200-300 си е мечта.
    В някои случай действителност !
    Това се опитва да се насади като мнение .
    Днес си правиш 2-3 монтажа и прибираш една добра месечна заплата за ден.
    Спирам .... всеки си знае .
    От дядо знам една поговорка.
    Балъците и тъпаците са повече от китайците и индииците ,а те са повече от 1/2 от населението на света
    shener84 и Viking72 харесват това.

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #125

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Цената на монтаж се влияе от много фактори.
    Ако трябва да се взимат скеле или вишка под наем,монтаж на козирка,тава,тръби за отвеждане на конденз,които остават зад изолация и т.н.Затова се прави оглед и се преценя.
    За мен няма понятие-Стандартен монтаж!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #126

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Стандартен монтаж - или по-скоро базов монтаж. Външното тяло под прозореца, вътрешното на съседната стена, тръби кабели и маркучи 3-4м. Като гледам 90% са така.
    Rafailiev одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #127

    Re: Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Здравейте отново, днес идваха отново за да ми вакуумират системата.
    Звънях във фирмата и им обясних, че съм искал вакуумиране ( което обясних, че е задължително ), но не са ми го направили и без каквито и да било уговорки или проблеми си изпратиха пак хората за да вакуумират.
    Момчетата, които дойдоха, казаха, че според тях и така нямало да има проблеми, но все пак са го направили за да бъда спокоен.

    Вече най-накрая започна да работи добре и да духа топло а и поддържа точно зададената температура в стаята, като понякога я подминава с няколко десети.
    Само ме притеснява това, че навън температурите са доста високи и не знам реално дали при по-ниски температури няма да ме оставя пак на студено...
    Те ако не са го вакуумирали първия път , въздуха и влагата се е смесил с фреона и сега е трябвало, да с изпусне стария фреон, да се вакуумира и да се напълни нов. Така ли го направиха? Или пак си оставиха ръцете?
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 07-03-18 в 15:32.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #128

    Отговор: Re: Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Не си спомням добре, понеже трябваше да върша неща за работа и нямаше как да им обърна внимание ...

    Тъпотията е че това ми е първи климатик и вече искрено съжалявам, че избрах тази фирма.
    Наистина нищо не разбирам от хладилна техника...
    Не съм я избирал понеже е най-великата такава или цената е била най-изгодна, просто имат сериозна рекламна кампания и съм се подвел...

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,872
    #129

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Май*анта му, карай така, то свършило вече. Нов фреон след ново вакуумиране надали ще си изпросиш, щото кинти струва.
    Поне за в бъдеще да знаеш, а и други да знаят. Нали за това е форум!
    rosswen одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #130

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Когато правите сметка, колко пари излиза един монтаж , сложете и 3 години гаранционна поддръжка и всички необходими уреди и консумативи за осъществяването и. Не е просто монтаж , трябва да имаш д*пе 3 години да си вързан.Самия монтаж изисква подготовка за всякакви ситуации и се поддържат поне 100 разновидности крепежи,консумативи,материали.Примерно стандартното свредло на машината, за пробиване струва 120лв , корона 300лв самата машина 1500. поддържа се автомобил...Нали не си мислите че тези работи не се чупят!? ?Данъци и осигуровки към държавата,всеки ден измислят сертификати, сега гледам за стикери питате и те не падат с дъжда.Добрия монтажник трябва да разбира от ел.инсталации ,от хладилна техника , от В и К инсталации, от строителство, колкото повече, толкова повече .... Някой ако му се работи , обявите не слизат от сайтовете, лошото е че хора няма, единствено заради това,големите вериги не са завзели напълно пазара,трябва и да се монтира! А сега сложете на кантара и баснословната сума от 150 лв!?
    root666, bobovo, Aleksandars и 4 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #131

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Микроклима, гаранционната поддръжка се заплаща от вносителя! Монтажниците / техниците си взимат дължимото от тях. Ако не могат да се справят, вносителят изпраща своя група. Такава е практиката.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    mystikalrs, Viking72 и Rafailiev харесват това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #132

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Всеки е прав и монтажници и клиенти,важното е да няма проблем от некадърност!
    Независимо от цената,когато клиент е доволен от дадена фирма,търси само нейните услуги.
    rosswen одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #133

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Кое се заплаща от вносителя? Фреона ли,посещението на място ли, диагностиката ли, загубата на време ли? Вносителя повечето пъти въобще не разбира, че си бил на поддръжка. Вносителя осигурява само резервни части, общо взето 2 платки, 2 мотора и компресор, горе долу толкова.От там нататък си ти, примерно никой вносител не ми е купил бутилка фреон, уреди за диагностика,бубина,кондензатор,четирипътен вентил,датчик, не ми е сипал нафта за да ида на място...Никога вносителя не ми е пращал своя група!? По скоро могат да те накарат да демонтираш за своя сметка и да изпратиш климатика.Вярно ,че Тошиба го правят но само те , не ми се е налагало, а и ти пак трябва да идеш преди тях, примерно ако има теч, пак няма да се стигне до тях.Ако намекваш за търговска отстъпка някаква, примерно ако продаваш краставици или тостери, пак имаш такава, но нямаш поддръжка, чиста пара..!За качеството на монтажа , ако не поставяш правилно машините, в следствие на което те да се повреждат,просто си фалирал.Сметките могат да ти излязат , само ако повредите от некачествен монтаж се сведат до максимален минимум, равен на 0, от там нататък си пътник..Така че,предпочитам да загубя примерно 50лв по време на монтажа ,отколкото да рискувам с евентуални проблеми в бъдеще,които освен пари, струват и време.
    Този пост е редактиран от microclim@; 07-03-18 в 18:58.
    bobovo, Aleksandars, necata2 и 2 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #134

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Отсрани като гледаш е много лесно.Във фирмата сме 10 човека (лятото повече) 2 офиса и 3 буса,трябва всеки божи ден да има по 3 монтажа за да се покриват разходите.А монтажи не всеки ден има,пазара е презалят та който иска да се пробва и ще разбере сам.Друго 150-200лв.било много ами има Безлпатни монтажи и тях не харесвате угодия няма.Отделно тук няколко човека се мъчат да помагат с професионална информация която едва ли някой ще ви я даде без пари. Бъдете живи и здрави но мен такива сметки за 10-20лв.ме засягат лично.
    dodo_pv, bobovo, Aleksandars и 10 други харесват това.

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #135

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Когато ми идват на гаранционно посещение,няма значение каква е техниката и повреда и дали има такава.Щом съм доволен винаги давам едни 20 лева за почерпка на работниците.Те доволни,аз също.

    И друго да кажа,човек когато има възможност а е пинтия-само назад му върви!
    Този пост е редактиран от Viking72; 07-03-18 в 19:19.
    pulsedriverbg и microclim@ харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 16 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Голям проблем!
    От juspar във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-12-11, 22:04
  2. голям проблем
    От Jepeto във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-07, 22:36
  3. голям проблем с pc-то ми
    От wheeler във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-03-06, 11:09
  4. АТX проблем-ГОЛЯМ...Помагайте!!
    От g_velev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 07-04-05, 11:23
  5. проблем !!!!!!!! и то голям
    От flood_master във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 27-08-03, 08:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе