Здравейте , при тази серия има ли го този недостатък с автоматичния режим на вентилатора като при SF - серията?
Здравейте , при тази серия има ли го този недостатък с автоматичния режим на вентилатора като при SF - серията?
По-конкретно при SF серията примерно е зададен на 24 градуса на отопление на автоматичен режим на вентилатора и в помещението температурата пада до 20 градуса а той продължава да си духа на първа или втора степен..много късно реагира получават се големи температурни разлики
Работи и загрява помещението бавно,но загрее ли веднъж температурата при мен варира от 24,5 до 23,5 ако е много студено.
Ако е 24,5 и климатика е в покой и отвориш прозореца,то тогава става като в описаният от теб случай.
Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk
vesssko95, в какво помещение е Вашия климатик? Ако не е голямо и е с по-малко загуби, това "явление" не се забелязва. По принцип SF почти никога не вдига над втората си степен, когато е на Ауто. С ниски дебити е и изстива помещението, но въпреки това не си дава зор да мине на по-висока степен. В хола темперарурата ми е падала с до 4-5 градуса, в студено време, докато не го сръчкам на по-висока скорост на турбината. AP е с по-високи дебити и най-вероятно ще се справя и на 2-ра скорост, в помещения до 16м2.
Този пост е редактиран от rosswen; 09-10-19 в 12:19.
Аз мисля да си купя AP 60 за помещение 42кв. и за това ме притеснява това. И се интересувам лак се държи.
Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Не знаех, че има 60-ка от този модел. Сега погледнах и на пръв поглед ми изглежда много добре. Огромно вътрешно тяло- 1100мм, 16кг. Не е миниатюрно като на 50-ката. Според мен, ще работи по-тихо от 50-ката, именно заради вътрешното. От опит Ви казвам, че за такова помещение, в студено време, необходимия дебит е около 10-12м3/мин. Тази машина предлага такъв, на първите си 2 степени, на които ще работи, дори и да не са пипнали "Ауто" режима, ще смогва без проблеми. Също така, е доста тиха, за предлаганите дебити. Направо завира 50-ката в миша дупка. Дано само с дефростите нямате проблем. Всичко друго ми изглежда много добре. Дори и COP е много висок. Погледнете, че е по-висок от този на 60-ката, от LN серията!
Така е. Просто ми направи добро впечатление, повечето машини с такъв номинал, са с доста по-ниски копове. Правя си "анализ по картинка". Нямам реални наблюдения над машината. Като хардуер и параметри изглежда доста добре. Само ме съмнява да са пипали дефроста, там беше най-големия според мен проблем, на предходната серия, като изключим вътрешното тяло, като за 7-ца.
Този пост е редактиран от rosswen; 09-10-19 в 10:17.
Е видях му дефроста на моето AP35. Нищо страшно.
То си беше изнасилване от моя страна де. При -1 навънка му вдигнах градусите от 23 на 30. Явно затегна колана преди големия напън. За всеки случай. Очаквах го и клекнах пред ватметъра.
Та развърта до 800W, цялата процедура 2:30 минути след това започна да подгрява и след още 2 минути започна да духа топло.
Приятно впечатление ми направи, че "съскането" е леко ненатрапчиво по време на целия дефрост а не рязко стряскащо изпъшкване на края на дефроста.
Относно дефростите на AP35.
В някоя от другите теми бях писал, че под нулата прави дефрости точно на един час след края на предходния. Това правило отпада.
Миналата седмица минусовите температури бяха придружени с много висока важност 97-98% и външното тяло ставаше на снежен човек още на 15-тата минута. Та явно е имало нужда от тези дефрости на един час.
Тази вечер направи дефрост точно когато термометъра отцепи нулата. Като казвам точно, имам предвид точно 0. Явно Лидълските метео станцийки са много точни. Излязох с фенера на улицата за да видя как е питата. Имаше скреж, но беше малко. Влажността беше 72%. Вероятно винаги на нула градуса пуска дефрост. Между другото и Дайкина ми е така.
Точно преди малко направи следващ дефрост , 1час и 48 минути след края на първия. По топлообменника имаша много скреж. Температура -1, влажността вече е 80% и се спусна мъгла.
Консумация 270-290W без ОФФ. в ~18м2 + 9m2 коридор.
Този пост е редактиран от mimojef; 18-12-19 в 08:03.
При МЕ, интерервалът между дефростите, зависи от продължителността на предходния. Сиреч, ако предходният е бил по-дълъг, интервалът се скъсява. Това имах в предвид за омагьосаните цикли. Но тях можеш да ги видиш под -5 с мъгла, защото тогава много бавно се стопля ТО и дефростите са по-дълги. Максималният интервал е 2.5ч. (работа на компресора) Този интервал започва да се отчита именно от 0гр. надолу, за това е пуснал. При мен е по същия начин, само че е по-разтоварен и много трудно му се случва да побелее за толкова кратко време, макар и при същите условия. Как е откъм шум дефростът? При SF не е нищо фрапиращо. Вчера, докато седях до един Panasonic Etherea, от по-предходната серия, направо щях да подскоча. Изсъска яко и турбината спря от веднъж, все едно се строши. А той милия, дефростче пусна, че и при нас условията са горе-долу като при теб, само че мъглата не се е вдигала цял ден. Та си попромених мнението за "шума" при дефрост, на моите Убавци. Оказа се, че са сравнително тихи.
Този пост е редактиран от rosswen; 18-12-19 в 08:54.
Дефроста е много готин. Да не кажа приятен за слушане.
Плътно, тихо съскане. Без шуртене.
Този пост е редактиран от Mig82; 19-12-19 в 15:43.