Страница 2 от 179 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 2676
Like Tree1640Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #16

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    А между 650 и 350w компресора се чува още по ясно във вътрешното
    В другата спалня марката ще е друга.
    Явно.
    Това е интересно? Как точно се чува? Възможно ли е да направиш видеоклип или няма да се разбере нищо? Много съм се вслишвал умишлено, на тишина, но на такова нещо не съм ставал свидетел. Аз също съм голям педант, на тема тишина и не ми убягва нищо. Например, при МЕ-то ми, на охлаждане фреонът не се чува, както е на отопление, но винаги чувам "брум" от външното, при тръгване, след офф. Приел съм го, доста ненатрапчиво е и тихо.
    Този пост е редактиран от rosswen; 25-06-19 в 14:36.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #17

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Не знам дали на клип ще се хване. Шумът е подобен на шум от намаляваша центрофуга на пералня, но много по тих естествено. Не е нищо фрапантно, но го има и мен лично ме дразни. Имаше и други колеги с такова оплакване, но предвид факта, че има и такива на които нищо не им шуми, стигнахме до извода, че шумът е от некачествен монтаж. Точно заради това стриктно съм контролирал процеса.
    Целта ми е да съм обективе. Обичам,когто обсъждам нещо което притежавам, да посочвам и предимствата и недостатъците му.
    Ниският минимум и изключително тихата турбина на 1-ва и 2-ра степен, са достойнства които много ме кефят.
    Проблемът с кофти балансираната перка на външното е пренебрежим. Не ме кефи, но не ми пречи.
    Проблемът обаче със шумчето от компресора което се предава във вътрешното, хем не ме кефи, хем ми пречи. Всъщност и той не ми пречи, защото не спя аз там
    Този пост е редактиран от mimojef; 25-06-19 в 15:15.
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #18

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Интересно, дали и на отопление ще е така. На охлаждане, при майка ми, може пак да поекспериментирам с 25ZS-S идните дни.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #19

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Под 250W работи много ЕКО. Чак ме кефи. Никакъв шум. Обаче това жужене на по-високите обороти накомпресора осакатява ефекта от безшумната турбина.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #20

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Под 250W работи много ЕКО. Чак ме кефи. Никакъв шум. Обаче това жужене на по-високите обороти накомпресора осакатява ефекта от безшумната турбина.
    Това ме учудва. При майка ми винаги работеше между 280-450W, понеже помещението е с големи загуби. Това, обаче на отопление. Няма никакви звуци, а работи основно на 2-ра степен (low), която знаеш колко е тиха. Ще експериментирам на охлаждане, умишлено ще сваля градусите, за да го накарам да работи по-натоварен.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #21

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Не ги сваляй градусите. Просто го спри от дистанционното и пак го пусни. Мисля, че има 3мин. сейфти тайм. Винаги след Офф развърта до над 600w за около 40сек.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #22

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Не ги сваляй градусите. Просто го спри от дистанционното и пак го пусни. Мисля, че има 3мин. сейфти тайм. Винаги след Офф развърта до над 600w за около 40сек.
    Знам го това явление. Със silent ограничаваш това развъртане, до към 300W, в режим охлаждане, може би и по-малко. Аз, впрочем, и на отопление го ползвам, до -10 се справя да поддържа 24-25гр.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #23

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    При мен и на сайлънт пак развътра до 630 след ОФФ. Единственото което забелязах на тихия ржим е, че работи винаги на или около минимума на съответния режим и в съответните условия. Без silent на охлаждане Оф-а е на 105в със silent ОФ на 95. Което пак е нещо. По рядко ще оффи.
    Между другото 95w е най-ниската консумация която съм виждал. Естествено външната темп. е с 3-4 градуса по-ниска от вътрешната.
    Този пост е редактиран от mimojef; 25-06-19 в 23:33.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #24

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Нещо се е бъгнал. Със сайлънт не трябва да минава 300W, че и по-малко. За 20-тица ставаше въпрос, нали така?

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #25

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    да зс20

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #26

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Я му махни батериите на дистанционното да изгасне изцяло дисплея и пак ги сложи да се рестартира. Рестартирай целия климатик най-добре. Нищо не губиш. Наскоро единият от климатиците ми се беше ошашавил и не знаеше къде се намира. Пускам му хладно, той духа като на вент. Помислих, че фреонът заминал, даже се обаждах на климаджии. После се сетих да направя това и изведнъж след това... чудо и започна да охлажда като нов. Явно и те забиват като уиндоус, хаха.

    Не знам какво визираш под "пренасяне на компресора във вътрешното тяло"? Просто ми звучи странно. Едно е да чуваш външното тяло, друго е да се пренася шум вътре. Ако говориш за външното, тампоните стават ли, ако има такива? Ако не е това тръбният път как е, има ли напрежение в него?

    Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #27

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Преместих поста си, в темата за модела, на стария фреон.
    Този пост е редактиран от rosswen; 29-06-19 в 14:32.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #28

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ще постна и в тази тема линковете към сервизното на машините от серията, за улеснение.

    Сервизно SRK/ZS-W Част 1

    Сервизно SRK/ZS-W Част 2
    Jack Krauser, stoianmitkov и rosswen харесват това.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #29

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Тази вечер го пробвах на отопление. Въщна темп. 20С вътре настроен на 27С. Развъртя до 680W. Няма го онзи шум като на охлаждане Доста тиха работа. Е... припуквания се забелязват, но не са натрапчиви.
    Росс пробвай ЗС-С-са с ватметъра на сайлънт след офф до колки тазвърта.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #30

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Тази вечер го пробвах на отопление. Въщна темп. 20С вътре настроен на 27С. Развъртя до 680W. Няма го онзи шум като на охлаждане Доста тиха работа. Е... припуквания се забелязват, но не са натрапчиви.
    Росс пробвай ЗС-С-са с ватметъра на сайлънт след офф до колки тазвърта.
    Това "жужене", както казваш, го долавях при моя ZMX, на охлаждане, преди да започна да го държа на silent. Чува се над 220-230W, но не се променя с оборотите на компресора, дори и до 600-700W. Според мен е свързано с електрониката, но е доста тихо и се чува само, защото турбината е толкова тиха, все едно е в режим на следене. На ототоление този шум липсва, тъкмо това щях да ти пиша. Вчера ходих с ватметъра, но не ме оставиха намира достатъчно време. Днес ще го тествам, това ще е първото нещо. Минимума го мерих, ще пиша и за него по-късно. С включен Сайлънт, при 20ZS-W и 20ZS-S, ограничението, на компресора, в режим охлаждане, е 30 об/с. При моя 20ZMX е същото, а знаем, че компресорите са еднакви. Е, при ZS-W има някаква разлика с абревиатурите, предполагам, заради това, че работят с новия фреон. В този ред на мисли, 20ZMX не минава 260W, а след офф, развърта до около 220W. Реално работи в диапазона 130-250W. На 25ZS ограничението е по-високо със 7 об/с, което значи, че ще развърта малко повече, но не ни трябвало да е повече от 320-330W. Мисълта ми е, че 20ZS-W, със сайлънт, би трябвало да работи в диапазон 100-250W. По-късно ще меря и ще пиша.
    stoianmitkov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 179 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе