Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #16

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Като сме захванали темата със замръзнали клими, може ли да отворим една тема за най добрите климатици издържащи на тежки условия зимата, независимо от марката и модела. Тук най много може да натежи мнението на хората дето монтират климатици и имат поглед върху много марки и модели. Нека да изключим личните предпочитания и да сте обективни. Разбирам че има много условности зависещи от мястото, монтажа, натоварването и т.н., но все пак съм сигурен че са ясни принципно машини издържащи на нашите зими по добре от останалите. Да речем в няколко категории, Безпроблемни софтуерно и от към електроника, дълговечни като машини, незамръзващи и непукащи пити, справящи се добре през зимата с отоплението.
    Ето аз съм сгрешил в избора си явно като съм взел този модел с проблемни пити зимата, сега евентуално бих го сменил поне единия /и без това ще му трябва ремонт/, но при толкова много модели какво да си избера. Освен с моите нямам опит с други и няма как да направя сравнение, а от ревютата при толкова много и различни модели пък изобщо не може да се определи кой е по добрия. Докато чета информациите всички са супер, но това изобщо не ми помага.Една такава тема би била много полезна при избора на качествен климатик. Изчел съм доста теми за избор на климатик и преди закупуването и сега, но в тях обикновено всеки си хвали неговия или пък това което е по актуално за момента.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #17

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от piron45 Виж публикацията
    Разбирам че има много условности зависещи от мястото, монтажа, натоварването и т.н., но все пак съм сигурен че са ясни принципно машини издържащи на нашите зими по добре от останалите. Да речем в няколко категории, Безпроблемни софтуерно и от към електроника, дълговечни като машини, незамръзващи и непукащи пити, справящи се добре през зимата с отоплението.
    Виж в темата за К2У.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #18

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    piron45, има достатъчно и от европейските модели, които понасят с лекота зимните условия, стига да са правилно оразмерени (това важи за всички клими, включително и к2у). Поразрови се из темите, включително и тези за избор на климатик. Може да се допиташ и до някои от специалистите, които са монтирали клими в по-неблагоприятни условия, като Mega, Velev и т.н., те ще ти отговорят. Иначе, съм почти сигурен, че ще се разразят спорове, кавги и ще настане мазало.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #19

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Даже не само правилно оразмерени, но и правилно "отаргетени". Още в началото трябва да си наясно с целта и ограниченията на нещо, което би трябвало да си го купил с ясна цел. Когато производителят е гарантирал -15,не е имал предвид -16 или - 17,5. От там нататък никоя машина с крайна работна температура до -15 не може да бъде винена при отказ на гаранция, а само собственикът й, че е сбъркал целта. Понякога нещата са очевидни. Ако искаш зимно МЕ, си вземаш zubadan и си цъкаш на спокойствие. Ако искаш лятно МЕ, си вземаш най-евтиното и пак си цъкаш спокойно цяло лято. Най-трудно е да избереш относително добра машина за почти всички условия на цена без да разбиваш банката, но тук вече е майсторлъкът в познанията, който идва от много четене и учене от по-опитните.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #20

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    И какво излиза, че в софтуера има сума ти параметри дето се следят изкъсо за да се гарантира работоспособността на машината, обаче никой не се сетил да добави още един за външната температура и са оставили машините на произвола на климата.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #21

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    В колата ти има ли заложено, като е заледено да спира двигателя? Техниката има заложени параметри. Знаеш ли колко хора си четат книжките? Само тук, във форума, ежедневно се питат неща, които са перфектно обяснени в упътванията. Мога да напиша и още неща, но пак ще кажат,че съм откровен до крайност. С трици маймуни не се ловят.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #22

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    И какво излиза, че в софтуера има сума ти параметри дето се следят изкъсо за да се гарантира работоспособността на машината, обаче никой не се сетил да добави още един за външната температура и са оставили машините на произвола на климата.
    Кой да се сети че част от машините ще попаднат в България , иначе щяха да сложат и датчик за водата в бойлера Чудя се сравнено с една проста соларна система отворен тип за 300лв. колко ли ще е "по-икономична" на годишна база тази от заглавието на темата.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #23

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Кой да се сети че част от машините ще попаднат в България , иначе щяха да сложат и датчик за водата в бойлера Чудя се сравнено с една проста соларна система отворен тип за 300лв. колко ли ще е "по-икономична" на годишна база тази от заглавието на темата.
    Простата соларна система отворен тип ми е на покрива колега, но върши работа само през лятото. Пълня я в началото на март и работи до края на октомври, през останалите месеци използвам климатика. Жалко че няма датчик за водата, това наложи да си правя моя автоматика. За съжаление живеем в БГ и това често ни кара да правим тънки сметки за да оцеляваме. Ако всички ние имахме достатъчен бюджет , да не кажа неограничен, никой нямаше да си прави толкова сметки и винаги щяха да се купуват най скъпите машини че и със запас от към възможности. Ако живеех в южна Гърция нямаше да го мисля отоплението, но в Самоков нещата стоят по друг начин.Нямам комин на къщата , защото прецених че с климатици ще ми е най евтино отоплението и то наистина е така. Най голямата сметка за ток която съм платил за тия 8г е 168лв, Много вероятно четирипътния да е дефектирал заради претоварване или течна фаза както спомена по горе колега, а може просто да му е дошъл момента, не е първия дефектирал на Мицубиши. Ако сменя климатика със сигурност ще направя някои промени в системата за да изчистя допуснати грешки. За мен пукащите тръбички са си конструктивен проблем, защото ако преработения го претоварвам, същия климатик работи в стая 20м3 и пак пука тръбичката, третия пък работи в стая с 40м3 и до сега не е имал никакъв проблем. Ето защо се интересувам от наистина качествен и издръжлив модел, който все пак да не е на цена като за араби.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #24

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Здравей,вариант първи,сменят ти вентила,кърпиш тръбите и слагаш нагревател на тавата който пускаш при нужда(най-евтино).Втори:купуваш си пак такова външно(може и по-голямо)от същата серия,преработваш пак и пак слагаш нагревател,за мен е най-добрия вариант,като може да изрежежеш тавата като при Дайкин и никога няма да замръзне.и нагревателя да отпадне,тяло може да намериш за около 500лв.И трети:взимаш тяло от Зубадан на готово.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #25

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Това с тяло от по голям климатик, че и Зубадан е добра идея, само не съм наясно дали електрониката на вътрешното и външното ще се сработят помежду си. Това би ме устроило, ако не пречи на комуникацията и общата работа.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #26

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    За какво ти е Зубадан и прочие? Предполагам, бойлера си има нагревател... Пуска се на нощната тарифа в големите студове, таман ще помага и на климатика Моята самоделка поне така работеше.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #27

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от piron45 Виж публикацията
    Простата соларна система отворен тип ми е на покрива колега, но върши работа само през лятото. Пълня я в началото на март и работи до края на октомври, през останалите месеци използвам климатика. Жалко че няма датчик за водата, това наложи да си правя моя автоматика. За съжаление живеем в БГ и това често ни кара да правим тънки сметки за да оцеляваме. Ако всички ние имахме достатъчен бюджет , да не кажа неограничен, никой нямаше да си прави толкова сметки и винаги щяха да се купуват най скъпите машини че и със запас от към възможности. Ако живеех в южна Гърция нямаше да го мисля отоплението, но в Самоков нещата стоят по друг начин.Нямам комин на къщата , защото прецених че с климатици ще ми е най евтино отоплението и то наистина е така. Най голямата сметка за ток която съм платил за тия 8г е 168лв, Много вероятно четирипътния да е дефектирал заради претоварване или течна фаза както спомена по горе колега, а може просто да му е дошъл момента, не е първия дефектирал на Мицубиши. Ако сменя климатика със сигурност ще направя някои промени в системата за да изчистя допуснати грешки. За мен пукащите тръбички са си конструктивен проблем, защото ако преработения го претоварвам, същия климатик работи в стая 20м3 и пак пука тръбичката, третия пък работи в стая с 40м3 и до сега не е имал никакъв проблем. Ето защо се интересувам от наистина качествен и издръжлив модел, който все пак да не е на цена като за араби.
    Съгласен съм , само не мога да се съглася че производителя е сложил обозначение 25 на машина която отоплява помещение за климатик 9000btu и обем вода за загряването на която е необходима енергия да речем колкото за поне още едно такова помещение и при тази съвкупност работеща в студените зимни месеци се получава и икономия като краен резултат. Ако машината е преоразмерена с цел да се отоплява и водата , то тогава се губи смисъла от закупуването на бойлера който не се ползва като такъв , а при влагането на пари в климатик за отопление на вода след колко години ще се избие цената му че да се излезе на + от копа му при зададени 28° насред зима
    Малко заплетено стана.
    Бойлера ми вкъщи харчи грубо 50лв. на месец , за 4 месеца 200лв. , за 8 години 1600лв. колкото е цената на климатика ти ... а ако сложим и това което е изгорил климатика за отопление на вода през тези 8 години в режим в който едвали производителя си го е представял ...
    Климатика е приличен уред за постигане на някакъв комфорт чрез размесване на въздушните слоеве в помещението, но всичко си има граници. Поправи ме ако греша някъде
    Този пост е редактиран от Mig82; 02-05-19 в 03:14.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #28

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Бойлера ми вкъщи харчи грубо 50лв. на месец , за 4 месеца 200лв. , за 8 години 1600лв. колкото е цената на климатика ти ... а ако сложим и това което е изгорил климатика за отопление на вода през тези 8 години в режим в който едвали производителя си го е представял ...
    Климатика е приличен уред за постигане на някакъв комфорт чрез размесване на въздушните слоеве в помещението, но всичко си има граници. Поправи ме ако греша някъде
    Или ти е грешна аритметиката, или има нещо, което не си споменал. Само 4 месеца в годината ли ти работи бойлера, че за 8 години ще ти изхарчи 1600 лв.? Щото по моята аритметика излиза 4800 лв./ 8г. 50лв.х12м.=600 лв. х 8г. = 4800 лв. Има малка разлика от 1600 лв.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #29

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Или ти е грешна аритметиката, или има нещо, което не си споменал. Само 4 месеца в годината ли ти работи бойлера, че за 8 години ще ти изхарчи 1600 лв.? Щото по моята аритметика излиза 4800 лв./ 8г. 50лв.х12м.=600 лв. х 8г. = 4800 лв. Има малка разлика от 1600 лв.
    Колегата смята само моите 4м през които ползвам климатика за отопление на водата, затова му излиза 1600лв. В тия 4м има и малко условност понеже климатика ми работи и в преходните месеци, когато още не е станало толкова топло че да ги спра. Лятото реално не ги ползвам, понеже къщата е с двойна изолация и си държи нормална температура до 23*. В много редки случаи може да пусна да се позахладя. Къщата е изцяло на ток и лятото плащам около 40-50лв. Всичко нагоре е за климатиците, но обикновено да речем условно от средата на октомври до средата на април /зависи от времето/ не повече от 3-4 сметки са над 100лв, тази година беше по мека и имам само 3 като декемврийската като най висока стигна до 162лв. На мен ми се връзва по евтино да не давам само за бойлера по 50лв и отделно да отоплявам къщата. Ако сметнем към летните 40лв и 50 за бойлер , колко с останалите пари от сметките ми ще мога да се стопля ? Ти ги сметни колега Миг82.

    ПП В сметките зимно време влиза задължително една лира в банята 600W / поддържа 20*/и един влагоабсорбатор, щото жената си суши прането в стаята под преработения климатик и без абсорбатора ще се издавим


    Този пост е редактиран от piron45; 02-05-19 в 16:22.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #30

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от piron45 Виж публикацията
    Колегата смята само моите 4м през които ползвам климатика за отопление на водата, затова му излиза 1600лв. В тия 4м има и малко условност понеже климатика ми работи и в преходните месеци, когато още не е станало толкова топло че да ги спра. Лятото реално не ги ползвам, понеже къщата е с двойна изолация и си държи нормална температура до 23*. В много редки случаи може да пусна да се позахладя. Къщата е изцяло на ток и лятото плащам около 40-50лв. Всичко нагоре е за климатиците, но обикновено да речем условно от средата на октомври до средата на април /зависи от времето/ не повече от 3-4 сметки са над 100лв, тази година беше по мека и имам само 3 като декемврийската като най висока стигна до 162лв. На мен ми се връзва по евтино да не давам само за бойлера по 50лв и отделно да отоплявам къщата. Ако сметнем към летните 40лв и 50 за бойлер , колко с останалите пари от сметките ми ще мога да се стопля ? Ти ги сметни колега Миг82.

    ПП В сметките зимно време влиза задължително една лира в банята 600W / поддържа 20*/и един влагоабсорбатор, щото жената си суши прането в стаята под преработения климатик и без абсорбатора ще се издавим


    Стъклената топка казва следното :

    Единия ти климатик който топли бойлера ти харчи около 50лв. колкото би изгорил бойлера и без него.
    Писал си че при загряване на водата в бойлера климатика работи на зададени 28° и след достигане на 40° превключва на задание 18° !!!
    Тук е разковничето. Ако са ти отворени вратите към съседните стаи в които работят другите два климатика (с предполагаемо задание 22-23° в тези двойноизолорани помещения едното от които само 20м3 ) той-"трансформърса" дефакто работи за отопление само на водата защото в хола ти не може да падне под 18° ...
    Сметките и броя климатици/ел.уреди нямат пряка зависимост ... по скоро начина и честотата на използване както и заданията. Подозирам че потдържаш температури около или под 20° ?
    Може и климатика ти да няма проблем , просто да си работи според условията и заднията. Което реално погледнато ще е най-добре

    ---------------''-''

    Колкото до "тънките сметки" , аз ги виждам така :
    Пусни си реотана на бойлера и с парите които искаш да дадеш за ремонт или ново външно тяло ще си имаш топла вода години напред
    Този пост е редактиран от Mig82; 03-05-19 в 02:44.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От antonio66666 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 831
    Последно: 19-07-23, 08:01
  2. Mitsubishi hevy .Външно тяло е 71 а вътрешното 60 .
    От Ивелин Колев във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 15-03-18, 22:53
  3. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 18:01
  4. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 22:22
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе