Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35
Like Tree27Одобрявам

Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #1

    Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Здравейте на всички. Не съм влизал доста време тук и не съм писал, но сега се налага да се обърна към специалистите за съвет. Имам 3 климатика GE25VA и по принцип съм доволен от работата им вече 8г. Машините работят коректно и без проблеми, освен питите на външните тела. Не знам аз ли съм каръка или и други имат такива проблеми, но само един от трите климатика още не е пипан от майстор. От другите единият три пъти му се пробива питата, на другия два пъти. Майсторите казват че били много тънки тръбите. Сега проблема е друг. Единият от климатиците дето ми грее и бойлера /имам тема за преработка на климатик/ спря да пуска фреона към вътрешното тяло.Машината работи и фреона си е вътре, защото бойлера се загрява нормално. Но вътрешното тяло пуска съвсем малко топло, тоест хладко. Сменях режимите на топло и студено, но няма ефект. Бойлера се грее, но вътрешното тяло не духа нито топло нито студено. Фреона за бойлера е хванат преди четирипътния вентил.Мойте съмнения са именно за тоя вентил дали е възможно нещо да се е прецакал и да не пуска фреона към вътрешното. Вчера разглобих външното и мерих вентила. Бобината си му е наред и като сменям режимите щрака. Въпроса към знаещите е, може ли въпреки че щрака да се е прецакал нещо и да не пуска към вътрешното ? Ако не е той остава да има някъде запушване , но от какво ? Като го оглеждах , взех че го почуках леко по корпуса с дръжката на отверката, беше на студено и тръбите на входа на питата на вътрешното за малко взеха да се заскрежават. Но бързо им мина и положението си остана непроменено.
    Да питам колко би струвал такъв четирипътен вентил ако се наложи смяна. Това естествено ще доведе и до нов фреон.
    Другият въпрос е дали се намират нови пити за смяна на външно тяло, че ако продължи така по добре да сменя климатика.
    Какви отзиви по отношение на питите на външните тела на този модел има от притежатели.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2

    Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Мисля, че @Mega беше писал за доста подобни случаи с МЕ от тази серия. Случва се в населените места с по-сериозна зима. Доколкото си спомням, причината е залепения за тавата топлообменник на външното тяло. При по-тежки условия, се запушва отвора и се натрупва лед, което води до спукване на тръбичка от най-долния ред на топлообменника. Знаем, че водата, при замръзване, има свойството да се разширява. Като цяло, конструктивен проблем.
    Този пост е редактиран от rosswen; 29-04-19 в 16:04.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от piron45 Виж публикацията
    Единият от климатиците дето ми грее и бойлера /имам тема за преработка на климатик/ спря да пуска фреона към вътрешното тяло.Машината работи и фреона си е вътре, защото бойлера се загрява нормално. Но вътрешното тяло пуска съвсем малко топло, тоест хладко. Сменях режимите на топло и студено, но няма ефект. Бойлера се грее, но вътрешното тяло не духа нито топло нито студено. Фреона за бойлера е хванат преди четирипътния вентил.
    Аз се чудя как изобщо е работила такава система. Така както си го свързал, нагорещеният газ от компресора ще кондензира в бойлера, където си отдава топлината, а от бойлера ще излиза леко топла течност, която вече почти няма какво да отдаде.
    Четирипътният е конструиран да минава газ през него, а така както си го направил на входа на вентила ти влиза течност, може това да го е прецакало. И вторият проблем е, че за да стопли вътрешното тяло компресорът сигурно дълго време е бичил на максимални обороти.
    Според мен или компресорът е заминал или 4-пътния вентил. Но за да се разбере кое от 2-те трябва по-прецизна диагностика.

    Цитат Първоначално публикувано от piron45 Виж публикацията
    Мойте съмнения са именно за тоя вентил дали е възможно нещо да се е прецакал и да не пуска фреона към вътрешното. Вчера разглобих външното и мерих вентила. Бобината си му е наред и като сменям режимите щрака. Въпроса към знаещите е, може ли въпреки че щрака да се е прецакал нещо и да не пуска към вътрешното ? Ако не е той остава да има някъде запушване , но от какво ? Като го оглеждах , взех че го почуках леко по корпуса с дръжката на отверката, беше на студено и тръбите на входа на питата на вътрешното за малко взеха да се заскрежават. Но бързо им мина и положението си остана непроменено.
    Да питам колко би струвал такъв четирипътен вентил ако се наложи смяна. Това естествено ще доведе и до нов фреон.
    Другият въпрос е дали се намират нови пити за смяна на външно тяло, че ако продължи така по добре да сменя климатика.
    Какви отзиви по отношение на питите на външните тела на този модел има от притежатели.
    Вентилите са евтини, но смяната е доста кофти и проблематична операция, има вероятност новият вентил да се опече при заварката.

    https://apogee99.com/index.php?main_...dex&cPath=9_58

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #4

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Благодаря за отговорите, системата си работеше през тези 8г супер. Хола където е този климатик беше най топлата стая в къщата заради по натоварения режим на климатика. Системата е така направена, че докато грее бойлера зададената температура все едно е 28* и щом водата достигне 40* автоматично се сменя на 18*. Серпентината в бойлера е 5м и за около 30мин. дозагрява водата след като е използвана топлата, след което вътрешното тяло си грее идеално. Докато се топли водата вътрешното пуска по хладен въздух, но това не пречи. Къщата има двойна изолация и си държи топлото. Компресора си работи без проблем защото водата в бойлера се топли дори повече защото в момента автоматиката ми не сработва заради студеното вътрешно тяло. Налага се като загрее водата на 40-47* да го изключвам за да не се товари дълго време. Иначе може да я загрее на 55*без проблем, но не ми трябва толкова, защото колкото по топла става по бавно вдига градусите и харчи повече ток. Значи съм се насочил правилно, че четирипътния вентил е заминал.
    Колегата от предния пост навярно е прав защото наистина всички пробиви са по най долната тръбичка на питата. Дори си мисля дали да не накарам майстора като идва да ги прави направо да шунтира най долната тръбичка или да я изведе отстрани на питата за да не е на дъното.
    А и ми минават разни мисли да си купя оборудване и сам да започна да си ги правя, но още се чудя доколко ще е оправдано, защото нямам намерение да се занимавам с това извън моя имот. Трите климатика ми струваха 4200лв, а за ремонти до тук са отишли около 500лв и сега много вероятно да отидат още 200лв.
    Реално ако не бяха пробитите тръбички сегашния ремонт щеше да е първия за 8г, което нямаше да е кой знае какво, но комфорта си има цена, за съжаление. Явно следващите климатици ще трябва да са от друга марка с по здрави пити.

    ПП. Да попитам някой знае ли продават ли се отделно само пити за външно тяло ? На сайта на Епогей нищо не излиза, явно нямат.
    Този пост е редактиран от piron45; 29-04-19 в 19:54.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Масов проблем при митсубиши електрик при по сериозна зима.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Mega и rosswen харесват това.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #6

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    При такава ситуация показана на снимката ремонта минава ли за гаранционен?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #7

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    При такава ситуация, вносителят / производителят подменя цялото външно тяло с друго.
    bobivg одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #8

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Колега Велев, при мен е замръзвал само преработения климатик щото е на натоварен режим. Когато го слагах не стигнаха парите да взема поне 18-ка. Тогава предполагам нямаше да се мъчи толкова. Тая зима само един път съм го къпал, обикновено зависи от зимата се случва по 2-3 пъти, но никога не съм го оставял да стигне като този от снимката. Но явно наистина това си е конструктивен проблем, макар че не само на Мицубиши замръзват външните тела, виждал съм други дето перката се блъска в ледена буца. Според теб може ли нещо да се направи по въпроса за да не се трупа така лед по питата и тавата.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #9

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Масов проблем при митсубиши електрик при по сериозна зима.
    Точно това им е проблема, а тръбите са тънки като вестник. За сравнение, тази зима имах замръзнал 12 годишен Sharp, беше буца лед. Дори беше издул тавата. След ремонт, по тръбите нямаше никакви щети.



    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    При такава ситуация, вносителят / производителят подменя цялото външно тяло с друго.
    Това искам да го видя на живо как ще стане. Освен, ако клиента не си купи ново външно тяло, до следващата зима.
    Този пост е редактиран от Mega; 30-04-19 в 17:24.
    bobovo, Aleksandars, ivan74 и 2 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #10

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ...Това искам да го видя на живо как ще стане. Освен, ако клиента не си купи ново външно тяло, до следващата зима.
    Дано да не ми се налага да ти го показвам, другият вариант е да се навре в з@дника на вносителя, барабар с леда. За първия вариант си има отъпкана пътека.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Получаваш становище, че си я ползвал извън работните температури и до там. Ако се стигне до дело, вещото лице пише същото и си плащаш и делото. Затова човек внимава какво купува. Пък и тази серия определено е далече от зимна машина.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #12

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Получаваш становище, че си я ползвал извън работните температури и до там.
    Мега, питането ми е чисто информативно. Становището е на база извадка за метеорологичните условия в района за някакво време около настъпването на събитието или на база на инструкцията за експлоатация? или на някакъв друг документ? Пак казвам питането ми чисто информативно и не касае конкретния модел или марка.
    п.п Ако тялото е монтирано на покрива няма и как да го наблюдавам дали е замръзнало. От друга стана ако може да се повреди при много ниска температура не е ли задължение на производителя да ограничи работата му в такива условия?

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #13

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    На повечето машини е обозначено, че работят до -15 градуса в режим отопление. Не познавам някой, който да си спира машината на -15 градуса. Включително и аз, но си следя машините, особено в гадна зима. Къде на покрива ти е монтирано въшното тяло? Не ми казвай на подови стойки? Хващането на лед в тавата не е последвано задължително от повреда, но е доста вероятно. Зависи от много неща, може и монтажната група да не е спазила изискванията за монтаж. Доста фирми монтират всичко, само и само да вземат някой лев. А всъщост за зима си трябват зимни машини. Отделно едно е зима в Петрич, друга в Кнежа, Силистра и т.н.
    bobivg, Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #14

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Къде на покрива ти е монтирано въшното тяло? Не ми казвай на подови стойки?
    Аз нямам такива. Дадох пример, има такива снимки и монтажи. Благодаря за отговора.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #15

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA не идва фреон във вътрешното тяло

    Всеки монтаж е различен. Работа на монтажната група е да спази правилата за монтаж. Ако клиента си държи на неговото се пише протокол и се подписва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От antonio66666 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 831
    Последно: 19-07-23, 07:01
  2. Mitsubishi hevy .Външно тяло е 71 а вътрешното 60 .
    От Ивелин Колев във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 15-03-18, 21:53
  3. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  4. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 21:22
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе