Страница 42 от 116 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #616

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    добре си бачка машинката ,чакай да стане под +12 ( и над +4 трябва да е де ) и ще си доволен
    peter`s и mystikalrs харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #617

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    От тези 17kWh 30% са само за тръгване/излизане от off. Пък кой каквото ще да си разправя.
    Alexi одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #618

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ееее, каква я заформихте вие, Роска не го приемай лично. Може и да съм пропуснал нещо но съм наясно що годе с минимумите, идеята ми беше, че започва се държи малко недекватно след 11-12 градуса външна температура и, че взе да бичи ОН-офф на 9мин на 23 вътрешна и 12 външна и 3 степен на турбината и 15мин цикъл ОН-ОФФ при същите параметри но турбина на 4(макс). Не е лоша машинката и аз не съжалявам, че съм я взел точно обратното, доволен съм. Още преди да я взема бях наясно, че това не е машна за 12м2 особенно ако е добре изолирана( още не съм сложил гардероба 2,4х2,35х0,6=5,5м3 пространство). Даже и Сашо май беше казал че е кощунство да я сложа и аз казах че ще го направя така или иначе на моя отговорност. Не можах да намеря к2у запазена с добри параметри и така. Това ми беше най близо до разбиранията и това взех с идеята че ще се лекуваме в преходните сезони. Пак казвам от вчера към 4 когато се прибрах до днес към 9 сутринта не е правила офф, тоест освен температура трябва да има и слънце, защото без слънце има олекващ фактор. Слънцето до 10,30 сутринта ми вдигна 2-3 градуса температурата в стаята(90мин) същевременно вдигайки и дневаната още с 2-3 градуса по късно. За протокола не ми прави ОФФ постоянно, оставих я да прави он-офф за да и да разуча магариите и да дам по точна информация на останалите потребители решили да я забият в кИнефа.

    Миланов, машинката в момента съм я оставил на 18, и не тръгва,не я държа на 23. Сега е около 2 следобед и към 4 ще я метна на 23 да си тръгне спокойно добичето. Нощем нямам оФФ-ве и прибиращи се жалюзи. Прочети ми постовете по добре, че отоплявам 50м2 или 125м3, ако ти намериш която и друга машина да затопля такова помещение с 3 киловата вместо 5-6 казвай веднага, аз мисля че няма такава. Имам к2у в хола с двоен ТО 39кг и 1,3кг фреон, и вътрешно 13-14 килограма на 100в и ти казвам че пак си бичи ОН-ОФФ(cs-283cxr), само дето на пребира клапите и гълта 5-6 киловата за 24 часа със сонов поу2 е, а този е с EMOS P5821.

    Алекси точно това и писах по рано, сутринта към 6 беше 4-6 градуса и тя мъркаше на 180 вата на 23 и 3-та степен а вътре си беше топличко. В момента нямам врата към хола и мокрото което +37м2 можете да си представите ако сложа и врата и остане сама в 12м2 с голям гардероб, голям скрин и легло и добре изолирана стая, ще трябва да я пускам само като паднат температурите под минус 5, иначе ще имам най скъпата конвеционална седмичка.
    Отивам да поработя малко. Миланов да не забравиш за машинката с КОП 15, ще чакам и да има минимум 1,2кг фреон, може и на 410 да е. Аз такива си търся,други не искам
    rosswen одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #619

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Някой в крайна сметка разгада ли какъв е смисълът от това покачване на минимума над +12
    peter`s одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #620

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    По миналата зима, тошибата от подписа ми (след изкормяне на ненужните неща )не изключи цяла зима, е може да е офнал няколко пъти за 4..5 месеца.
    Тогава разбрах какво е да имаш инверторен климатик.
    Пък кой каквото ще да си разправя.

    peter`s
    Към 4, преди да я включиш погледни стайната ( предполагам ще е 21°) и пак предполагам, че с 6kWh ( отдадени към 25kWh) държиш 2° отгоре.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #621

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Аз не откривам смисъл, честно казано. На мен не ми пречи, защото е в хола. За спалня клапите са шумни и няма да ми е ок. Иначе пък управлението на турбината при он/офф е безупречно, не съм попадал на по-адекватно.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #622

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Миланов признавам си, че още не съм на нивото да изкорвам неща. Просто споделям данни, сам съм и помощ от никъде няма. Някои хора дават данни за апартамента но не казват комшиите колко отдават, имат ли такива и на какво са, това е много важно, щото като ми нагрееш долната плоча на 23-24 и отгоре на 16-18 и комшиите на на 23 и то за климатика ми какво остава освен една външна стена. все едно съм в къща. Ще разтикам нещата да го пробвам и така и така за видя какво му е софтуера. Сега погледнах термометъра в стаята и показва 25,5 градуса. Колко е верен термометъра е друга бира, другия в хола е 21,5-22 може би, както казах го бях оставил на 18 за 6-7 часа и не беше включвал.

    Както казах по рано съм приел като обоснована грешка набутването на тази машина в 12м2 добре изолирана стая, мисля че по добре щеше да и дойде хола с мокрото 37м2 и нямаше да има проблем. Като изключим разхода и разликата от 1,5-2 градуса машината се справя с 50 м2, наясно съм че за по малки разлики иска едно помещение и голям дебит.

    Идеята за по мощна 7 идва от там,че в лигавите сезони и днес в частност двата що годе маркови и сносни машини щяха да са он-офф постоянно. Тъй като 2ку-то беше първо а всъщност приоритет е спалнята заради жената, аз и на 22 съм ок и на 23, на 24 съм по тениска и нервнича. Забравих да кажа че тръбния път е 4,5 метра.

    И аз споделих за минимума,за мен правилния начин е тръгване от 4-та степен(тъй като аз го държа на 4) с по малко ватове и определяне колко вата да качи, визирайки нуждата от последните няколко Офф-а. Тоест ако навън е 13 градуса а вътре 22 то машината трябва да тръгне със силен дебит и малка мощност до определянето на нужното количество ватове след което да застане на 100-200 или повече вата ако има да догонва и после да се кротне на минимума си от 100-130 вата9ако може да слиза на толкоз), а не да стартира с 600 вата и да качи до 650 и да спихне след 4 мин. това е мое мислене все пак.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #623

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Така са програмирани. Винаги след офф тръгват на 650W. 60-ката се държи по същия начин. Само че, държи 3мин. и сваля, а под +4 държи 1.5мин 650W, след което сваля. Наистина е учудващо икономичен. Моята 60-ка в 45м2 външен апартамент, с много прозорци и никакви топлещи съседи, ми се върти на 250-350W при външни 5-8гр. Когато навън е 8-10гр., с дни си бачка на 180-220W без да изключва.
    П.п. Не знам какъв е преразходът на машината при он/офф, но онези дни задържа 2-3гр. и заработи он/офф. От кокоше любопитство нулирах ватметъра за денонощие, като средния разход беше 450-470W/h. Машината реално поддържаше 24гр., че и малко повече.
    Този пост е редактиран от rosswen; 29-11-21 в 19:51.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #624

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    И аз споделих за минимума,за мен правилния начин е тръгване от 4-та степен(тъй като аз го държа на 4) с по малко ватове и определяне колко вата да качи, визирайки нуждата от последните няколко Офф-а. Тоест ако навън е 13 градуса а вътре 22 то машината трябва да тръгне със силен дебит и малка мощност до определянето на нужното количество ватове след което да застане на 100-200 или повече вата ако има да догонва и после да се кротне на минимума си от 100-130 вата9ако може да слиза на толкоз
    все едно описа работата на Мидея Брийзлес ..

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #625

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Бъзикай се ти. Моята японка тръгва с 230 вата като до около една мин от стартирването е стигнала до 350 след което пада надолу и продължава с около 225-230 вата. И това е панасоник дето му дават доста по нисък минимум. Този минимум си го го взема от предишния или от продължителното време на работа ако няма интервенции през това време. При мен(zsx-a) бих се съгласил е, че прави топъл джоб в малката стая,сега мърка на 140-150 вата и турбина на макс от към шум не ме дразни стоеики отдолу. Жената току що мина и каза че духа студено. Росен при мен двете нива сa около 140-150 вата и 180-200. Говорим за по постоянна работа без форсирване на турбината-лежерно димек, на моменти го виждам 250-280-350 вата но само за няколко секунди придружен с форсирване на турбината. Скоро време май ватметрите ще ми станат ненужни, ще познавам ватовете по форсирването на турбината на последните 2 степени. Да те питам, дебита на твоята 60-ка фиксирана ли е към степените, когато са в режим ръчно. При мен специално на трета ако има да догони си става четвърта, това ръчно а не режим автоматично, после пак си пада до около скорост 2,5-3. Мина в режим 180-200 току що-193вата

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #626

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Сега се зачетох…. . Сложил си ZSX в 12кв добре изолирана спалня и през врата топлиш още 37кв.Някой ден ще се затваря врата и ще има и гардероб в 12те квадрата.Адмирации за експеримента .

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #627

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Сваля, но съвсем малко. Много е голямо помещението, за да се окроти повече. Пробвал съм го при външна около -5 и фиксирана 3-та и 4-та, за по цяла нощ. Ами не пада вента, защото са си големи загубите. Аз го държа на фиксирана 2-ра под 0-та. Хем е предостатъчен дебита, хем е шумен колкото 7-ците на Фуджи, на същата степен. Само където топли 45м2, на 23-24гр. Няма проблеми и на -15гр.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #628

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Сега се зачетох…. . Сложил си ZSX в 12кв добре изолирана спалня и през врата топлиш още 37кв.Някой ден ще се затваря врата и ще има и гардероб в 12те квадрата.Адмирации за експеримента .
    И вентилатор на макс.....в 12кв.м. Пълен факторен експеримент.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #629

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    да ама така по рядко изключва

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #630

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    , Наясно бях с хардуера на климатика както и неговите възможности, също бях наясно с размера на стаята, колко е изолирана тъй като аз съм слагал изолацията и дограмата затова казах, че загубите са ми 1 ват/м2/градус на дограмата осреднено, да не забравим, че е и южно изложение и хола донякъде западно което и то помага когато има слънце, И все пак я сложих. То с по голямо помещение и загуби и баба може, сега идеята е с параметри близки до невъзможните да я прайм да работи нормално. На мен и на жената 3-та скорост ни пасва добре над главите, може би си влизаме в резонанс, не че тази нощ като се преместих при жената към 3 часа(заспивам пред тв-то в хола) не работеше на макс и тя така си спи под него, за сега няма паразитни шумове само силата от вятъра, намалих го на 3 и легнах и така спим.Вчера го оставих на 18 за 6 часа и сега гледам че е изгорил 3,8 киловата от от вчера сутринта в 10 до сега(9.30), като топли и хола, без офф-ве и 1-1,5 градуса разлика
    През преходните сезони врата ще е отворена към хола и лятото, даже да си кажа в 90% от случаите врата не ни трябва, само когато гледам ТВ или тя или аз станем по рано или през ноща да не си вдигаме шум. Легнали под климатика виждаме и другия климатик в хола на 9 метра срещу нас, така че стане ли минус 5 включвам и него. С климатика се оправям и не се оплаквам, кажете как да убедя жената да сложим Тв в спалнята.


    Чел съм ги всички страници за ZSX-a и такъв като моя случай не съм намирал, е сега вече има и да четат тези дето ще си го купят да знаят. При празна стая е около 12м2 и 30м3, като ми остане повече време ще сметна загубата от кубатура от всички мебели дето ще са вътре да се посмеем, до тогава ако убедя и жената за тв хептен голям смях ще пада. Че и той дава едно 100-160 вата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 116 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2675
    Последно: 28-03-24, 16:09
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе