Страница 43 от 116 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 1732

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #631

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Предстои монтаж на SRK20ZSX-W.

    Бях го намислил за 18м2 хол- къща на село, с много добра топлоизолация и стара ПВХ дограма.
    Имам два въпроса;
    - Дали да не го монтирам в 14м2 спалня, за хола да поръчам Уруру, а за спалнята нещо по бюджетно, понеже този ще е преоразмерен?
    - Има ли нужда от тампони- монтаж на бетон или тухла четворка?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #632

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    четете ли темата изобщо ? тоя климатик не е за малки изолирани спални ,това става ясно като прехвърлиш само 2-3 от последните страници от темата .. не може всяко второ мнение да се пита едно и също ..

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #633

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    За 18м2 хол в къща, е перфектен. За 14м2 - не е подходящ.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #634

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    четете ли темата изобщо ? тоя климатик не е за малки изолирани спални ,това става ясно като прехвърлиш само 2-3 от последните страници от темата .. не може всяко второ мнение да се пита едно и също ..
    Егаси пъдаря!!!
    Чел съм ги всичките, г-н Алекси, затова и питането ми предполага по различен отговор.
    Благодаря ти!

    Значи трябва да се примиря с нещо по нефелно.
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    За 18м2 хол в къща, е перфектен. За 14м2 - не е подходящ.
    Благодаря!

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #635

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    Предстои монтаж на SRK20ZSX-W.

    Бях го намислил за 18м2 хол- къща на село, с много добра топлоизолация и стара ПВХ дограма.
    Имам два въпроса;
    - Дали да не го монтирам в 14м2 спалня, за хола да поръчам Уруру, а за спалнята нещо по бюджетно, понеже този ще е преоразмерен?
    - Има ли нужда от тампони- монтаж на бетон или тухла четворка?

    Ако стаята ти не е добре изолирана ще ти стане. Да знаеш, че 14м2 в къща не е като 14м2 в блок на среден етаж. Къде е тази къща, Щото ако е в кнежа си е супер. Какво е ПВХ дограма, ако е от старите дървени е много зле. аз ако съм в къща на партерен бих го сложил на земята на стойки. Дефинирай добре изолирана, че по моите критерии това е 15-20 вата на всеки градус на час на квадратен метър площ, имам съмнения да е така при теб. Този климатик не е за малки помещения. Ако все пак го сложиш, да бъде срещу вратата ако трябва да се лекува.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #636

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Слагай го в хола, за да не се наредиш до останалите недоволни от работата на Хеви в малки изолирани спални.
    Даймънд го дават от 15 до 20кв..

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #637

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    В хола определено ще му е по добре. Но да знае, че 4-та степен не идва с кой знае какъв дебит на прехвърлянене на въздуха, или поне това са мои впечатления. Хардуерна 12-ка и софтуерна 7-ца. Според мен Трифон ТРЯБВА да си изчисли загубите, те са определящия фактор.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #638

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    В хола определено ще му е по добре. Но да знае, че 4-та степен не идва с кой знае какъв дебит на прехвърлянене на въздуха, или поне това са мои впечатления. Хардуерна 12-ка и софтуерна 7-ца. Според мен Трифон ТРЯБВА да си изчисли загубите, те са определящия фактор.
    Абе не, че нещо, ама 12.8м3/мин са достатъчни за около 50м2/130м3.

    При теб турбината сама си сваля скоростта, най-вероятно, за това ти се струва по-слаба.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #639

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    За нещо което не съм сигурен си признавам, това не ли 25-цата, той май иска 20-ка да слага,. Аз държа винаги на 3 или 4 в зависимост от часа. Правя разлика с климатика в хола който е с голяма турбина и знам как духа на 4, да вярно че е с номинал 2,8 на 3,6. Росен в този ред на мисли знаеш ли какъв е диаметъра на турбините при 20-25-35 на този модел.

    Опитвам се да кажа на няколко човека вече, че при измазана къща отвън и вътре,най лесното саниране е дограма с 3 стъкла(двоен стъклопакет). Напляскат 4-16-4 обикновенно и после ми слага 10см стиропор и вика много добре съм изолиран, па се и Фали че е с френски прозорци. При това изпълнение загубите стигат 85 вата на час на квадратен метър дограма при 23 вътрешна и минус 7 външна+ бонус конденз

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #640

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Вътрешното и турбината при всички модели на ZSX са еднакви и турбината е огромна. Свалял съм я за профилактика. Ф103 е и е доста дълга, по спомени около 68см. ZSX вадят много големи дебити. Прав си, пуснал съм за 25-цата, но и при 20-ката не е много по-различно - 12.2м3/мин. Моята 60-ка на 2-ра степен, с 11м3/м топли без проблем 45м2 външен апартамент, без топлещи съседи на 23-24гр, до -15гр външна.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #641

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Пичове, имам огромен стаж в отоплителният раздел на друг форум. Омръзнало ми е от малоумници, та няколко месеца съм го забравил.
    Като гледам, навсякъде е едно и също.
    Изградил съм си перфектна отоплителна система, на база четене- учене, без ни един въпрос или тема да съм пуснал. Пелети, газ, дърва, слънчеви колектори. Преди 15г започнах да работя и топлоизолации.
    Диаманта ще е в детската, на 11ти този месец е монтажа- решено е. Изнасям се в тези 14 квадрата и ако не ми хареса, подарявам го на жената.
    В момента бюджетника ми е до и над главата ( външно, вътрешно тяло). Не го усещам. Наложи ли се замяна- същото и в детската. Оставям си възможността да имам Уруру, а монтирам ли Хевито в хола...
    Къща, Аксаково.

    Та, на единият от въпросите си, заради които се регистрирах тук, вече съм си намерил решението. Ако не бяха потвърдили доставката, в детската спалня щеше да е още едно Дайкинче.
    Питах за тампони- никой нищо.
    Е, вместо 20 от едната "..... клима", тези искат 40, аз пък си купих за 10.
    Чета за прогаряне-остаряване, облепяне и т.н. Има ли паднало външно тяло?
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 04-12-21 в 22:48.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #642

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Има тампони и тампони, едни с години на слънце им няма нищо, други слънце ги не вижда и след няколко месеца са напукани.
    За мене има ли тампони си трябва от време на време да им се хвърля по едно око.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #643

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Teзи за 40лв. ако са същите като моите са добри. Ако ги пече слънце, облепяш гумата с бял изолирабанд и им удължаваш живота поне двойно.
    Тези за 10лв. са пълен боклук, имам едни вкъщи, с ръка ги мачкам.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #644

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    Пичове, имам огромен стаж в отоплителният раздел на друг форум. Омръзнало ми е от малоумници, та няколко месеца съм го забравил.
    Като гледам, навсякъде е едно и също.
    Изградил съм си перфектна отоплителна система, на база четене- учене, без ни един въпрос или тема да съм пуснал. Пелети, газ, дърва, слънчеви колектори. Преди 15г започнах да работя и топлоизолации.
    Диаманта ще е в детската, на 11ти този месец е монтажа- решено е. Изнасям се в тези 14 квадрата и ако не ми хареса, подарявам го на жената.
    В момента бюджетника ми е до и над главата ( външно, вътрешно тяло). Не го усещам. Наложи ли се замяна- същото и в детската. Оставям си възможността да имам Уруру, а монтирам ли Хевито в хола...
    Къща, Аксаково.

    Та, на единият от въпросите си, заради които се регистрирах тук, вече съм си намерил решението. Ако не бяха потвърдили доставката, в детската спалня щеше да е още едно Дайкинче.
    Питах за тампони- никой нищо.
    Е, вместо 20 от едната "..... клима", тези искат 40, аз пък си купих за 10.
    Чета за прогаряне-остаряване, облепяне и т.н. Има ли паднало външно тяло?
    Така. Първо, в 14м2 най-много да ви дразни шума от движението на клапите при он/офф. Всичко друго се случва изключително тихо и деликатно. Второ, тази машина няма нужда от тампони, но и да сложите, няма да й пречи.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #645

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Моята 20-ка както си работеше на 256 вата изведнъж спря и изпуфка. Бях на тел и не можах да отчета колко време е било но може би 1-2 мин и започна пак да духа, като отиде до 950 вата и сега сваля. Питата е като изкарана от кашона. Това не съм го очаквал. Някакви идеи от какво е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 116 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2675
    Последно: Вчера, 17:09
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 08:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе