Страница 26 от 116 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 1732

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    9
    #376

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    А може причината да влиза в офф да е именно заради вдигнатата нагоре клапа. Просто догатка.
    Както и да я сложа клапата, си влиза в офф. Този в спалнята е srk20zsx монтиран в стая 11кв. м., къщата има външна излолация, pvc дограма, изолация на таваните с вата. Малко са топлозагубите и бързо достига заданието. В другата спалня, отново 11кв. м., пак с srk20zsx, клапата надолу и пак влиза в офф. В хола 17кв. м. , с отворена врата към антрето 4кв.м. и баня още 3кв.м. с srk25zsx пак влиза в офф.
    Дори пробвах да задам 23 градуса на 2те srk20zsx, а този в хола на 24 градуса и всички врати да са отворени. 20ките не включват, а 25цата влиза в офф, но по-рядко

    - - - - - - - - - -

    След откачането на буксите, сложих клапата ръчно почти най-нагоре. Така все пак мога да регулирам струята с малката клапа в някакви граници при нужда.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #377

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Е като нямаш висока скорост на темперирано помещение, то помещението почва да се ОТтемперира (изстива) и турбината трябва да вдигне оборотите. Ако не го направи значи пак се опира до калпав софтуер.
    Това е пълна глупост, разбира се. Софтуерът няма нищо общо с глупостта на потребителя. Ти как си представяш една машина с 9000 BTU да отоплява 30 квадрата помещение? Машината е перфектна на охлаждане, за това е монтирана и се справя отлично. При отопление, далечните ъгли остават по-студени, защото дебитът на вентилатора е недостатъчен. Ако вместо етерията или MHI сложиш една тошиба, ако ще и със 7000BTU, няма да имаш проблем с неравномерна температура в помещението, ако ползваш ръчни скорости.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #378

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Трай бре dodo. Излагаш се.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #379

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ела и го кажи на голямото ми Хеви, което си поддържа задание, в другия край на помещението, под -10, при това на фиксирана 2-ра степен. Не знам вашите как намалят, но 60-ката като и бодна 3-та или 4-та, си работи на тях до безкрай. Най-много да свали на междинка под тях, но не повече. Нищо общо с поведението на Фуджицу, с което често се сравнява. Давам 4-та - бачка на 4-та, давам 3-та - седи на 3-та. Неведнъж съм го правил този опит. А на ауто турбината е мега адекватна. Реагира моментално. С малкото Хеви не съм си правил токова експерименти, защото спя при него. Многократно съм го оставял през деня, когато не седим там, да духа на 3-та фиксирана степен. Ми седи си винаги на нея, независимо дали работи он/офф или постоянно.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #380

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ми то е ясно, че дебитите на 60-тката не са същите, като на 20-ката, 35-цата или 50-ката! Нали това обяснявам? Дори вътрешните тела на 50-ката и 60-ката да са еднакви, софтуерът е различен, оттам и дебитите на различните скорости. Която и ръчна да си им избрал, различна от първа, при темпериране на помещението пада надолу. При тошибите не пада изобщо, ако е зададена ръчно.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #381

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ми то е ясно, че дебитите на 60-тката не са същите, като на 20-ката, 35-цата или 50-ката! Нали това обяснявам? Дори вътрешните тела на 50-ката и 60-ката да са еднакви, софтуерът е различен, оттам и дебитите на различните скорости. Която и ръчна да си им избрал, различна от първа, при темпериране на помещението пада надолу. При тошибите не пада изобщо, ако е зададена ръчно.
    С 90% от това, което си писал съм съгласен. Ама не си прочел явно всичко, което написах. Пробвал съм го на финсирана 3-та цял ден - не сваля. 20ZMX в 13.5м2 също не сваля и на отворена, и на затворена врата. Тошиба не знам как са, като сложа след някой месец ще мога да сравня. Но едно от нещата, които най-много ми харесват при високия клас на Хеви (над средния нямам чак толколва задълбочени наблюдения), е именно управлението на турбината. И винаги успява да поддържа заданието максимално точно, независимо от външната температура, което е рядкосрещано явление при повечето климатици. Няма да поддържа задание единствено, ако е на фиксирана степен, с дебит по-малък от необходимото за помещението. Примерно, да сложа 60-ката на Ulo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Този пост е редактиран от rosswen; 15-01-21 в 23:54.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #382

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Това е пълна глупост, разбира се. Софтуерът няма нищо общо с глупостта на потребителя. Ти как си представяш една машина с 9000 BTU да отоплява 30 квадрата помещение? Машината е перфектна на охлаждане, за това е монтирана и се справя отлично. При отопление, далечните ъгли остават по-студени, защото дебитът на вентилатора е недостатъчен. Ако вместо етерията или MHI сложиш една тошиба, ако ще и със 7000BTU, няма да имаш проблем с неравномерна температура в помещението, ако ползваш ръчни скорости.
    Навих сестра ми и зет ми да сложат така наричаните 9 ки Диамант в помещение 28 квадрата гр. София последен етаж, неизолирана сграда. При питането ми "Как се справя климатика?" . Отговора беше: Все едно сме с парно, няма течения на въздух, както ни питаше, много сме доволни.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #383

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Изолацията и конфигурацията на помещението оказва голямо влияние. Моята етерия е в таванско такова, недобре изолшрано и си иска дебит, за да се топли равномерно.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #384

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Мой приятел, топли студена къща, 45м2+, на 2.70м височина, с 35ZSX-W. Държи го на 24гр. и турбина Ауто, и цепи заданието, а той мери на 1м. височина, в другия край. Повече няма какво да се иска от управлението на турбина/ компресор тези машини. Специално при ZSX, дори и малките машини вадят големи дебити (за това не са съвсем подходящи за много малки помещения). 35-цата на 3-та, вади една идея по-висок дебит от 60-ката на 2-ра (660м3/ч). Какво ще му пречи да си бачка на нея и да поддържа равномерна температура в по-големи помещения? Вътрешните тела на 20-60ZSX са еднакви. Според мен, при по-просторни помещения, нямат аналог. Топлят здраво, струята наистина се усеща много "мека" и приятна, с учудващо ниски нива на шум. Куцат им по-малките и изолирани стаи, там има по-добре справящи се климатици.
    П.п. Додо, знам за опита ти с Хеви, но той е основно със средния клас, на предходната генерация.
    ZSX е съвсем друга бира.
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-01-21 в 09:24.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #385

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Той dodo се стисна се за едни 500лв навремето, сега бере плодовете....
    Май тема си беше пуснал, но май нямало смисъл от по скъпият....

    - - - - - - - - - -

    Цък..

    - - - - - - - - - -

    Подведе се май. Сега бичи като конвенционалка на 450W
    Screenshot_20210116-094902.jpg

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #386

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Има, има. Като се сетя, че 20ZMX го взех за 1650лв... Тая машина с лекота ще отнесе 20-25м2 хол, а и за малки стаи е подходяща. Може много повече, отколкото му е дадено по сервизно, замервал съм го. Да не кажа, като развъртане - 50% повече, отколкото му е дадено като максимум по сервизно. Хардуерно е еднакъв с 35-цата, а знаем, че Мега е топлил 30м2 студен хол с нея, в най-лютите зими.
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-01-21 в 11:10.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #387

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    rosswen, съгласен съм теб изцяло. 20ZSX е кощунство да бъде монтирано в помещение по малко от 20m². Въпреки, че хората си го искат и в по-малки помещения, но предварително са запознати с минусите на комбинацията (хардуер, параметри, помещение).

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #388

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Той dodo се стисна се за едни 500лв навремето, сега бере плодовете....
    Май тема си беше пуснал, но май нямало смисъл от по скъпият....

    - - - - - - - - - -

    Цък..

    - - - - - - - - - -

    Подведе се май. Сега бичи като конвенционалка на 450W
    Screenshot_20210116-094902.jpg
    Кви са тия глупости??? Разлика между спално помещение и таван правиш ли? MHI- то си работи чудесно. Етерията не е мицубиши.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #389

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ... MHI- то си работи чудесно....
    Така е. Само такива купувам.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    9
    #390

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Аз бях с Фуджитсу кгта 9ка в спалня 11кв., но я замених (понеже се чуваше/клокочеше/ фреона) след 2 месеца за MHI ZSX20. Хевито влиза доста по-често в офф, за разлика от Фуджитсуто, въпреки че се води 7ца. И е в пъти по- комфортно за разлика от Фуджитсуто. Поддържа си заданието точно толкова, колкото си му задал, докато Фудцитсуто винаги беше 2 градуса отгоре. В другите стаи също замених Фуджитсутата с ZSX ,като сложих по-малки по мощност (12ка замених с 9ка, а 9ка с 7ца). И в хола е в пъти по-комфортно- поддържа заданието във всички краища на стаята, включително и на антрето , понеже въздуховодите(наляво/надясно) са доста по-големи и си духа накъдето си ги насочил. При Фуджитсуто бяха много малки и си духаше напред, но честно казано не съм усещал(и мерил) дали е по-хладно в краищата на стаите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 116 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2675
    Последно: Днес, 17:09
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 08:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе