Страница 24 от 116 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #346

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    С повечко експерименти ще се разбере от какво е.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    8
    #347

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте.
    Искам да дам мнение за srk20zsx-w/src20zsx.
    Използвам го от шест месеца.
    Монтиран е в стая 40 кв. с принадена кухня 5-6 кв. Има вътрешни стъпала към втория етаж. Горе са малък коридор, баня и две спални, 9 и 18 кв.
    Монтирах го с идеята само за охлаждане. С парно на газ съм. Но се оказа че топли по-икономично от газта. Успява да стопли първият етаж и коридора и двете спални на вторият.
    Сметката с климатика е три пъти по-ниска от на газ. Вярно че не мога да стопля банята на първият етаж.
    Плюсове : Хубав дизайн (лично мнение), топли и охлажда добре. Безшумно външно тяло (това ми беше най важното изискване.
    Минуси : На охлаждане и авто, се появи чувство на тежък и влажен въздух. Понякога. Решение : Сложих го на втора скорост и забравих за проблема. Живея в Холандия и климатът тук е много влажен. Може би затова се получи така.
    На отопление : Отоплява страхотно. Нищо общо в сравнение с две хитачита, един панасоник и един дайкин. Имам в предвид това че изходящата струя е много топла и приятна. Проблемът е в долната клапа. Когато достигне температура и изключи, се появява жужене. Мисля че не става за спалня.
    Вторият проблем, за който аз съм си виновен, навярно, е монтажът. Монтирах го сам. В близост до тавана и близо до среден долен трегер. Така се получава че на авто си подържа температурата, но работи на първа и втора скорост и не може да обдуха доцре помещението. Настроен на 25 авто, на тавана е 25, а в стаята 22,5-23.
    Много си блъсках главата. Мислех че температурният датчик не е наред. Почти го бях извадил.
    След преминаване в ръчен режим и настройки на трета или четвърта скорост, проблема се реши. При настроен 25, в стаята е 24,5.
    Извод : за всяко помещение си трябва свой дебит.
    Мнение: Колебаех се между Дайкин и Митсубиши.
    Засега съм доволен. Няма чести дефрости. Засякох го на 3,20ч. да прави. 10-11 минути продължава.
    Има съвсем слабо пукане, ако стоиш под него. Също и фреонът се чува съвсем слабо, за около 10 сек.
    В момента е 3гр, настроен е на 25, консумация 650вт. Двете спални са със затворени врати.
    Тръбният път е 9 метра.
    Бих ли купил отново ? Да, определено.
    Желая на всички Весели празници и успешна и щастлива Нова Година!
    Бъдете живи и здрави!
    bobivg, Jack Krauser и rosswen харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    9
    #348

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте! Някой може ли да ми разясни по-подробно как да си фиксирам долната (голямата)клапа, когато климатика влиза в он/офф. Шуми и е неприятно...
    Да споменя, че съм я вдигнал нагоре от дистанционното, след което съм я свалил ръчно - без ефект. Отново си прави ход нагоре. Също от дистанционното съм нагласил положението на климатика в стаята,както беше описано няколко поста по-нагоре, но това е по-скоро за местенето на въздуховодите наляво/надясно.
    djsmiley одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #349

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Е пак до горе ли се вдига или мръдва съвсем малко?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #350

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    На*рали са я. Забърза ли са я да се движи по бързо и от там къркоренето.
    На предният модел, по простата серия zm-s се движи толкова бавно, че ако я гледяш се изнервяш даже. Но къркоренето е сравнително тихо. Някой път може и да не я хванеш, че се движи.
    SkyLLeNd одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #351

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    На*рали са я. Забърза ли са я да се движи по бързо и от там къркоренето.
    На предният модел, по простата серия zm-s се движи толкова бавно, че ако я гледяш се изнервяш даже. Но къркоренето е сравнително тихо. Някой път може и да не я хванеш, че се движи.
    Много е голяма и моторчетата са две само за лопатата, плюс още едно за по-малката. При мен го няма този проблем. От време на време се чуваше едно като метално стържене, останових че е от металната решетка, която пази да не бъркаш към турбината. При натиск спираше. Махнах я, оттогава не е по-шумна от на МЕ-то ми в спалнята. Иначе си прав, на ZMX, предполагам е като на твоя ZM-S. Тя няма аналог като тишина и се мести наистина много бавно, предполагам това е причината да е толкова тихо.
    П.п. Ако сте ми чели коментарите по-напред, ще видите, че не препоръчвам машината за помещения под 16-17м2 или по-топли такива, именно заради евентуален такъв проблем. Явно е много висока ефективността, защото си свалят до 130-140W, което хич не е много, явно топлоотдаването е голямо, дори и с подобна консумация. И покачването не е фрапиращо - 240-250W става под +4гр.
    Jack Krauser одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    9
    #352

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Вдига се. Обаче проблема не е, че я вдига. Просто го прави шумно. Звукът наподобява вибрация не телефон.
    Когато е на суинг, съответно се движи бавно е безшумно. Просто като влезне в офр го прави по-бързо

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #353

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ето как се затваря моя. Снимах го преди малко. Ще прощавате, хъркането е от детето, че е болно.
    https://youtu.be/TQWy8EFAfuk

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    9
    #354

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    На*рали са я. Забърза ли са я да се движи по бързо и от там къркоренето.
    На предният модел, по простата серия zm-s се движи толкова бавно, че ако я гледяш се изнервяш даже. Но къркоренето е сравнително тихо. Някой път може и да не я хванеш, че се движи.
    Има ли някакъв начин да се пипне електрониката и да се забави. Или пък да се извади буксата на моторчетата

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #355

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Кондекс. Цък.

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #356

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от dasdiw19 Виж публикацията
    Има ли някакъв начин да се пипне електрониката и да се забави. Или пък да се извади буксата на моторчетата
    Ако извадиш буксата от моторчето вероятно ще даде код за грешка. Моторчето е хванато с два винта, просто го свали някъде където да не опира оста и го остави включено към буксата, моторчето когато не движи клапи не се чува.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #357

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Не съм срещал някъде такава грешка.
    По схема не съм виждал обратна връзка към процесора.
    На 12LUCA е извадена буксата и няма проблем, не помня защо имаше мерак да се вади.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #358

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Има, но не в машини на 220V.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #359

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Не съм срещал някъде такава грешка.
    По схема не съм виждал обратна връзка към процесора.
    На 12LUCA е извадена буксата и няма проблем, не помня защо имаше мерак да се вади.
    Мисля, че дава грешка. Мига жълта индикация. Мисля, че веднъж ги бях забравил изключени след разглобяване за профилактика.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    9
    #360

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Честита нова година!
    Относо шума.Забелязах, когато клапата се движи, и и въздействам в обратна на движението и посока спира да шуми. Като си сложа пръста на пантите на голямата клапа, отново намалява шума( предполагам отново товаря моторчето)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 116 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2675
    Последно: 28-03-24, 16:09
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе