Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33
Like Tree7Одобрявам

Mitsubishi MSZ-FH25VE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #16

    Отговор: Msz fh25

    Щом духа на талази, значи всичко е затлачено. Нямяш поток.
    bobivg и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #17

    Отговор: Msz fh25

    И за напред го/ги поглеждай в края на лятото за профилактика.Особенно ако ти е основно отопление.
    rosswen одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #18

    Отговор: Msz fh25

    Направо си ми е единствено отопление.От това ли чак толкова да се увеличи потреблението на ел.енергия?Още на 2ри Януари го разглобявам и почиствам.Да видим.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #19

    Отговор: Msz fh25

    Ти така и не каза дали си направил експеримента който ти казах, но при един градус повишение на кондензацията разхода се дига с 2-3 процента. При затлачен топлообменник може и да си с 15-20 градуса отгоре.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #20

    Отговор: Msz fh25

    той така си работи тоя климатик .. пауърфул няма ,вдига едни 700-800 вата макс с тоя бутон

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #21

    Отговор: Msz fh25

    Направих експеримента.Не мога да кажа,че имаше ясна разлика в показанията на ватметъра + - 20до50w.Ще се насоча към цялостно почистване на вътрешното тяло.След това ще споделя има ли разлика.Хайде сега весело посрещане на новата година.
    bobivg одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #22
    За много години на всички,желая ви здраве и късмет.Почистих вътрешното тяло.Топлообменника беше силно запрашен и го попистих с силна прахосмукачка и четка.Мисля,че му стига защото лъсна като нов.Турбината я почистих колкото можах с четка но и с дървено шишче съборих събралата се мръсотия.Не свалиш кондензната вана понеже ме достраша дали ще мога да я свържа обратно.Иначе тялото е солидно направено.Навсякъде е подложенос лепенки,дунапренчета,фолиа.Ама пак си пукат.И такасега вече не духа на талази и температурата е равномерна.Но разхода пак си е 380-400w.Незнам защоно поведението му спрямо миналата зима е мнооого различно.Вече не се чува шума от фреона при старт,което е добре.Но пък ватовете са повече.Един последен въпрос.Трябва ли да са горещи и двете тръби отвън при крановете?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #23

    Отговор: Msz fh25

    Когато на моето МЕ турбината беше яко брадясала и то духаше на талази, от време на време. Не прочетох хубаво, може и да съм пропуснал, но консумацията с какво я мерите, ватметър? Ако е с ватметър в контакта, извадете го за 1-2 минути от захранването. На мен ми се е случвало да се бъгнат.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #24

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH25VE

    Толкова мръсен климатик на ръка, без демонтаж и разглобяване, можеш да почистиш едва към 30 процента. Това пуска чернилка дори на третото минаване с водоструйката.
    rosswen одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #25

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH25VE

    Не е мръсен а запрашен.Иначе си блести на метал.Ще се вика сервиз заради турбината и единствено заради ваната защото е заедно с клапите а те имат една мрежа,която пречи да се стигне до нея.Иначе сам щях да я почистя,другите два си ги правя идеални.Но там устройството е друго.И ТАКА,достигната е заветната консумация от 250-260W.Просто вентилатора трябва да е на Auto. На всяка друга степен е 330-430W.Много недомислена машина според мен.Иначе безспорен факт е че топли яко и при -15°С и консумацията му е пак 300w.Което най-важното в случая.За мен вече едно е ясно,винаги профилактика(елементарната на 6месеца сам),цялостна всяка година от сервиз и всичко ще си е ок.И най-важното ватметъра е необходим зада можеш да си настроиш машината най-оптимално.(Особено когато се отопляваш само с климатици,в моя случай 3броя.Хитачи Rak 35 PPD,Daikin FTXB35C и Mitsubishi MSZ FH 25V).Благодаря на всички включили се в дебата,бъдете живи и здрави и все така полезни.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #26

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH25VE

    топли си ама под нулата дефростите са по часовник и то на 2 часа и половина което е много често ,освен това са и шумни .. тоя климатик не си струва парите изтърпях го 3 месеца и го продадох .. то пукане бучене ,окото жужи фреона шурти и какво ли не пълна програма откъм шумове ..

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #27
    Да да не си струва парите.Хубаво че вече не спя в нея стая.Там са децата.Всичко,което си писал съм го изчел,но след като го купих вече.

  16. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    GB
    Мнения
    38
    #28

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH25VE

    Не мога да повярвам. Толкова пари за климатик и да е толкова шумен .

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #29

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH25VE

    Аз имам предния модел на същия.Няма никаъкв шум в повече от кой да е климатик.По-хубавото е само радиатор с електронен термостат.
    Ако четеш басните във форума може и да повярваш в много работи.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #30

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH25VE

    FA и FD нямат нищо общо, нито като хардуер, нито като софтуер с FH.Старите машини са доста по-.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE
    От nrjize във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 200
    Последно: 15-09-22, 03:03
  2. Отзиви за Mitsubishi MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE
    От Sonya Dimitrova във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 27
    Последно: 08-01-20, 21:25
  3. FTXM35M или Mitsubishi Electric FH25VE ZUBADAN?
    От loszetas във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 09-09-17, 17:47
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. MITSUBISHI MSZ/MUZ-FH25VE vs MSZ/MUZ-SF35VE за 24кв помещение?
    От NightWalkeR във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 24
    Последно: 04-11-16, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе