Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24
Like Tree15Одобрявам

Mitsubishi Electric LN серия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #16

    Отговор: Mitsubishi Electric LN серия

    Този LN може да e тих, но дефростът му е тотал-щета, за мен не става за сериозни студове. Във финландския форум има дълга и предълга тема, където се борят като прасета с тикви с проблема с ненужните дефрости, за съжаление безуспешно.
    Според мен алгоритъмът му на размразяване е правен и приспособен за мекия климат на Токио, където зимата обичайно е +2, +3 градуса, а температури под нулата са по-скоро изключение...
    За суров европейски или скандинавски климат е съвсем неподходящ.
    Alexi одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    21
    #17

    Отговор: Mitsubishi Electric LN серия

    [QUOTE = Alexi; 1018333] kratko je ali je dovoljno da me lično probudi, pa kad se probudim 4 puta noću pojedem tebe i ušteđevinu. . [/ QUOTE]


    Никога не бих сложил този климатик в спалнята.Отваря и затваря крилата на вътрешното тяло.Това се чува и издава шум.Не сте знаели за това и сте направили грешка.Но това не означава, че климатът е лош.
    За спалнята само Daikin Духа хладно, но е тихо, чудесен избор за спане.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Във финландския форум има дълга и предълга тема, където се борят като прасета с тикви с проблема с ненужните дефрости, за съжаление безуспешно.
    Четох тези форуми....хората пишат всичко във форума.Хората също пишат, че моделът FH е лош. Mitsubishi спря продажбата на климатици във Финландия.заради форума и хората, които не са доволни !!!
    Казвам ви, има много повече доволни !!!
    Много по-добре е да ползваш климатика няколко зими за отопление, а след това пробвай да четеш форумите и да сравняваш личния си опит с написаното във форума.

    Най-голямата наука и философия във форума е за Mitsubishi -- автоматичен режим на работа на вентилатора !!!

    Имам пет различни производителя на климатици -- и никога не се привързвам към една марка.
    Този пост е редактиран от vlatkovla; 27-10-21 в 23:43.
    zlatkoti412 одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    1
    #18

    Отговор: Mitsubishi Electric LN серия

    Цитат Първоначално публикувано от MFG Виж публикацията
    Междудругото имам сега от 1 седмица странен свистящ шум при включен плазмен филтър (Purifier). Когато изключа функцията спира шума. След повторно пускане на функцията, няма шум, но по късно въс времето пак започва за свисти / жужи. Чаках го час поне да видя дали ще спре, но уви. Не знам дали някой може да каже нещо по тази тема?

    Поздрав
    My apologies for writing in English here.

    This is real proof that Mitsu LN Purifier (plasma filter) is actually working (unlike most other brands).
    After a few months of usage it gets filthy and requires cleaning. Especially if you use humidifier with tap water.
    Heres how i keep it clean:
    Turn off the AC from remote to take out the plasma filter. You can continue using the AC after you take it out.
    Take out the plasma filter and soak it in lukewarm water for at least 30 minutes.
    After that use an old toothbrush to scrub the metal plates on the bottom side of the plasma filter.
    Rinse it thoroughly!
    Dry it with a towel and let it dry up completely for a day or two before putting it back in the AC.
    Turn off the AC again before putting it back inside.

    @vlatkovla thank you for sharing my review videos here

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #19

    Отговор: Mitsubishi Electric LN серия

    Здравейте,
    Харесахме LN25 за спалните, можете ли да кажете как е като шум на работа и на дефрост, също така, колко често прави дефост?

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    582
    #20

    Отговор: Mitsubishi Electric LN серия

    Имам 25-ца от близо месец монтирана в 13 кв. спалня в панелка точно над главата ми. Помещението е със северно изложение с външна изолация. Преди него имах едно Фуджи 9-ка, но с новия климатик се преродих. Работата е безшумна и почти незабележима. Окото издава лек звук докато се мести, но ако човек не е параноик, не е нищо натрапчиво. А и за параноици има опцията да се спре. Няма веене (за разлика от Фуджи-то) и хладни течения при правилно нагласени клапи. Пластмасата е много добро изпълнение (имам Дайсейкай 8 и там пластмасите на вътрешното не са толкова качествени) и пукания почти няма. За дефроста вече не мога да кажа, тъй като помещението се използва само по предназначение. Няколко пъти съм засичал и има един леко по-силен свистящ звук в началото за секунда-две, но не съм се будил към момента (или не е дефроствал докато спя ). При предшествинка му не бяха пукания на пластмаси, не бяха бълбукания и чудесии. Но пък топлата струя на Фуджи за мен лично няма кой да я бие. Когато трябва да наваксва и да топли - топли като звяр. Ако сменям жилището живот и здраве и са ми необходими климатици, за хол/трапезария със сигурност пак бих обмислил Фуджи. За разход не мога да кажа, а и не ме интересува. Не съм болен мозък, за мен е важен единствено комфорта, а с този климатик той е на много високо ниво. Погледнете все пак и темата за Перфера, тъй като са доста препоръчвани за спални помещения от опитните съфорумци. Аз се колебаех м-у няколко машини и на база отзивите тук се спрях на Електрик.
    stefka.karailieva и energie007 харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #21

    Отговор: Mitsubishi Electric LN серия

    Аз се бях засилил към Perfera, но съпругата ми видя LN в един магазин и много го хареса. Иначе Perfera има опция да намали на макс вентилатора докатонвдигне температура с цел да не се получава студено течение, но четох, че често има някакъв проблем с някаква платка и все още се чакат доставки за да ги заменят платките.

    За шум от iSee сензора бях чел при стария модел, но се надявах при LN да са го оправили.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #22

    Отговор: Mitsubishi Electric LN серия

    От моя сензор не се чува абсолютно нищо, докато се върти

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    582
    #23

    Отговор: Mitsubishi Electric LN серия

    Ами може и от плазмата да е това жужене, не знам чесно казано. Не ми пречи така или иначе. А относно перферата, мисля, че това с платките не се отнася за подовия модел (може и да бъркам от толкова препрочитане вече ). Аз просто нямам място за подов при сегашното разположение на спалнята иначе със сигурност щях да избера тази перфера пред електрика. Гледам само позитивни неща се пишат тук за този подов.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #24
    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Ами може и от плазмата да е това жужене, не знам чесно казано. Не ми пречи така или иначе. А относно перферата, мисля, че това с платките не се отнася за подовия модел (може и да бъркам от толкова препрочитане вече ). Аз просто нямам място за подов при сегашното разположение на спалнята иначе със сигурност щях да избера тази перфера пред електрика. Гледам само позитивни неща се пишат тук за този подов.
    Подовата Perfera сме я предвидили за хола, за спалните се двоумим между стенна Perfera и LN.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. Новата LN серия на Mitsubishi Electric е вече налична
    От Mega във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 128
    Последно: 19-11-22, 22:08
  3. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе