Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 86
Like Tree35Одобрявам

Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #16

    Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Цитат Първоначално публикувано от pecolt Виж публикацията
    По принцип искам в стаята да е около 25гр. Стаята е с ПВЦ дограма(на около 15 години), фибран и гипскартон отгоре. Същота така съм го мислил и да отварям вратата да се топли кухня около 10кв.м. която е насреща през малък коридор от около 1м. дълъг.
    Няма да изключва, на 90% съм сигурен. Над 17гр. 50-ката и 60-ката са отвратителни на отопление, аз моята не я изтрайвам. Вдига се дори степента на турбината автоматично с 2 степени нагоре. Описано е в сервизното ръководство. Става хем много шумен, хем хвърля яко жега, напълно ненужно. Паднат ли температурите под 11-12гр. няма да си познаете климатика. Коренно различна работа. На -15 работи в пъти по-комфортно, отколкото на +17.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #17

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Цитат Първоначално публикувано от pecolt Виж публикацията
    ...
    Компромис от гледна точка на кое според теб топлина, икономичност или комфорт?
    Според специалистите и информираните потребители, компромисът е и с трите изброени по-горе параметъра:
    - неадекватно отопление през студените месеци;
    - неикономична работа, поради проблем със саморегулирането на машината;
    - липса на комфорт, поради силни ветрове и лошо поддържане на заданието (работи като преоразмерен конвенционален климатизатор).

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Alexi одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    33
    #18
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Няма да изключва, на 90% съм сигурен. Над 17гр. 50-ката и 60-ката са отвратителни на отопление, аз моята не я изтрайвам. Вдига се дори степента на турбината автоматично с 2 степени нагоре. Описано е в сервизното ръководство. Става хем много шумен, хем хвърля яко жега, напълно ненужно. Паднат ли температурите под 11-12гр. няма да си познаете климатика. Коренно различна работа. На -15 работи в пъти по-комфортно, отколкото на +17.
    Да и на мен ми направи впечатление, че е много шумен. Ами благодаря за окуражителните думи ще чакам да данат температурите и ще дам отзиви пак. Успех!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #19

    Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Цитат Първоначално публикувано от pecolt Виж публикацията
    Да и на мен ми направи впечатление, че е много шумен. Ами благодаря за окуражителните думи ще чакам да данат температурите и ще дам отзиви пак. Успех!
    Описано е в сервизното, а и лично съм го наблюдавал многократно. Води се някаква защита. Първото покачване на минимума е от 13гр., като се качва и с една степен турбината, независимо на Ауто или ръчен режим е. На +17 минимумът се покачва още повече, както и степента на турбината. Пак Ви казвам, под 11-12гр. няма да си познаете машината.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    33
    #20

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Описано е в сервизното, а и лично съм го наблюдавал многократно. Води се някаква защита. Първото покачване на минимума е от 13гр., като се качва и с една степен турбината, независимо на Ауто или ръчен режим е. На +17 минимумът се покачва още повече, както и степента на турбината. Пак Ви казвам, под 11-12гр. няма да си познаете машината.
    Да, точно така последната диаграма показва точно това. Нормалната работа на климатика е под +11 гр. Мерси за изчерпателната информация!
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #21

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Цитат Първоначално публикувано от pecolt Виж публикацията
    Да, точно така последната диаграма показва точно това. Нормалната работа на климатика е под +11 гр. Мерси за изчерпателната информация!
    По точно казано между 0-11 градуса. Подобна картинка има и под нулата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #22

    Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Реалният минимум на машината може да бъде постигнат в диапазона +4 до + 12гр. Под +4 има покачване, след това под -4, но то е минимално, спрямо това на +4. Принудителен форсаж на турбината няма. На задание 25гр. може да има някой офф в диапазона 0-4гр., а може и да няма. При малките машини от ZSX серията (20-35) тези покачвания са минимални. За това съм се наточил сериозно на една 35-ца, за наследник на 60-ката, като спрат модела от производство.
    Този пост е редактиран от rosswen; 10-09-21 в 14:35.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    33
    #23
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Реалният минимум на машината може да бъде постигнат в диапазона +4 до + 12гр. Под +4 има покачване, след това под -4, но то е минимално, спрямо това на +4. Принудителен форсаж на турбината няма. На задание 25гр. може да има някой офф в диапазона 0-4гр., а може и да няма. При малките машини от ZSX серията (20-35) тези покачвания са минимални. За това съм се наточил сериозно на една 35-ца, за наследник на 60-ката, като спрат модела от производство.
    Добре според теб каква сметка може да се очаква от този климатик за отопление на тази стая конкретно за месец. Желана температура през деня 24-25гр. През нощта около 22гр.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #24

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Цитат Първоначално публикувано от pecolt Виж публикацията
    Добре според теб каква сметка може да се очаква от този климатик за отопление на тази стая конкретно за месец. Желана температура през деня 24-25гр. През нощта около 22гр.
    Моята 60-ка в най-студения месец прави около 70-80лв. сметка, в 45м2, без изолация на под и таван, голяма квадратура прозорци и без топлещи комшии отгоре/отдолу. Поддържам денонощно 23-25гр. Машината е много икономична, не го мисли. При мен дори е по-тегаво, че има много мъгли, а това мъчи доста климатиците.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #25

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    .............
    Този пост е редактиран от Rakeem; 10-09-21 в 16:15.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    33
    #26

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Моята 60-ка в най-студения месец прави около 70-80лв. сметка, в 45м2, без изолация на под и таван, голяма квадратура прозорци и без топлещи комшии отгоре/отдолу. Поддържам денонощно 23-25гр. Машината е много икономична, не го мисли. При мен дори е по-тегаво, че има много мъгли, а това мъчи доста климатиците.
    Много ти благодаря за изчерпателните отговори. Първоначално малко се оздачих понеже имам и друго МЕ Зубадан и то работи по друг начин. Остава да сме живи и здрави и да се насаждаваме на топлина зимата с малки сметки за ток.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #27

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    МЕ духа предимно на себе си ,работейки 99% от времето на втора степен на турбината без значение от заданието на дистанционното ,може да има да догонва 2-3° няма проблем ,все някога ще се стоплиш ..

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    33
    #28
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    МЕ духа предимно на себе си ,работейки 99% от времето на втора степен на турбината без значение от заданието на дистанционното ,може да има да догонва 2-3° няма проблем ,все някога ще се стоплиш ..
    Специално за ME Zubadan 12-ка в стая 15кв.м. след една зима работа мога да потвърдя, че се справя много добре. Стаята беше с кофти алуминиева дограма която лятото подмени с хубава ПВЦ и троен стъклопакет. Изолацията е само на външната стена западно изложение. При зададени 25гр.ги достигаше и почва да духа много слабо топъл въздух. За това реших отново да заложа на М.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,867
    #29

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Цитат Първоначално публикувано от pecolt Виж публикацията
    Специално за ME Zubadan 12-ка в стая 15кв.м. …. За това реших отново да заложа на М.
    Явно си фен на преоразмеряването. Между Мitsubishi Electric и Mitsubishi Heavy няма нищо общо.(е освен това “М” ).

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    33
    #30
    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Явно си фен на преоразмеряването. Между Мitsubishi Electric и Mitsubishi Heavy няма нищо общо.(е освен това “М” ).
    Да знам че са две отделни фирми. По принцип и двете с доста качествени модели. Относно преоразмеряването тук в севера е по хладно, под мен никой не живее и си е студено. Мъглите също са преобладаващи зимните месеци което е фактор при работата на климатика. Все пак в Петрич, Сандански, Пловдив е едно и на север е друго.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане за mitsubishi heavy SRK63ZR-W
    От niksan777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 01-12-22, 13:04
  2. Въпрос относно работата на Hisense KFR 3201GE
    От Bulsvk във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 2
    Последно: 18-11-18, 17:36
  3. Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA
    От Vesi.j. във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 40
    Последно: 08-04-13, 10:33
  4. Питане за MITSUBISHI HEAVY SCM40ZJ-S
    От Symptom във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 0
    Последно: 29-06-12, 22:10
  5. Mitsubishi Electric MSC-GA25VB - за работата на вътрешния вентилатор ?
    От tattoo777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 6
    Последно: 15-06-10, 23:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе