Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 86 от общо 86
Like Tree35Одобрявам

Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #76

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Значи 400лв на ветъра.
    Без 400лв. и без специално дистанционно:
    Screenshot_20211017-134447_e-Control.jpg

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #77

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Значи 400лв на ветъра.
    Без 400лв. и без специално дистанционно:
    Защо да са на вятъра?
    До колкото разбирам само два пъти му е спирал за 2 дена. А като спре не му духа студен въздух, което беше основното което го дразнеше.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #78

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Не, ПРОТИВ вятъра, проблема на човека беше, че му духа(хладно) при ОФ.
    Еми решил си го е.
    bobivg и rosswen харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #79

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Може и да съм чел диагонално, сега погледнах началото, от подовите недо******** бил. Е ми хубаво щом са се оправили нещата.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    33
    #80

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Както и започнах темата проблемът ми беше при стоп да не духа студено. За мен проблемът е решен. Сега дали са пари хвърлени на вятъра или срещу вятъра всеки може да си го тълкува както си иска.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Благодаря за отделеното време. Може да го накарате умишлено да спре, като му свалите градусите. За вертикалните клапи има лек от ДУ да се спрат. Аз съм ги спрял и на двете ми Хевита.
    Да можех умишлено да го накара да спре, но исках в реален режим.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Значи 400лв на ветъра.
    Без 400лв. и без специално дистанционно:
    Screenshot_20211017-134447_e-Control.jpg
    Тази графика е строго индивидуално за твоите условия. Този климатик на друго място ще работи може би съвсем различно според зависи от много фактори.
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #81

    Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Аз изключих, че става въпрос за подов модел. Определено си е заслужавала инвестицията. Дал е пари, но си е решил проблемите. Далеч по-добре, отколкото да се оплаква за едно и също 5 години във форума.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #82

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Пак, че има вариант с давате на едни 400лв да се изгладят софтуерните недоразумения ( недоразумение е подов модел да взима по хладният въздух от пода и да ти го навира на височината на главата ) , че при някои други марки/модели ( примерно първият от подписа ми ) само продавалника на 50% от цената е решение.
    Alexi одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    33
    #83
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Пак, че има вариант с давате на едни 400лв да се изгладят софтуерните недоразумения ( недоразумение е подов модел да взима по хладният въздух от пода и да ти го навира на височината на главата ) , че при някои други марки/модели ( примерно първият от подписа ми ) само продавалника на 50% от цената е решение.
    За мен е умишлено направено да може да се купят тези допълнителни устройства. Ако съпоставим с МЕ подов същите параметри там цената е почти с 2к отгоре. Не съм запознат конкретно с функциите на подово МЕ, но изхождайки от Зубадан който имам в детската стая най-вероятно при него това си е заложено в софтуера.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #84

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Цитат Първоначално публикувано от pecolt Виж публикацията
    Относно продължителноста на ON/OFF циклите не съм се замислял, но довечера като се прибера ще проверя. Мисля си, че са различна дължина според зависи къде и какво се отваря и колко бързо ще спадне температурата. Относно настройките на клапите не съм разглеждал всички функции подробно на жичното дистанционно защото е от два дни и вечер нямам много време. На бърз поглед има доста функции. Сега събота и неделя ще имам повече време и ще го разцъкам. За мен беше важмо да не духа хладния въздух. За стенните климатици от тази серия ако е този модел дистаннционно
    Може да се настрой директно без допълнителни платки и щуротии.
    Моето вътрешно е zs-w и имам бутон menu,но нямам тази настройка на вентилатора. Имам единствено L и самопочистването.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    33
    #85

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    [mention]pecolt [/mention] , клапите да не се вдигат/ свалят, при всеки он/офф, а да си остават отворени. От ДУ може да се направи настройка, клапите за хоризонтално напеавшение (вертикалните) да не се местят. За двете хоризонтални (големи) клапи, обаче няма такава настройка.
    Здравей, може би нещо не съм направил както трябва първият път с настройките от жичното дистанционното. В неделя вечер смених отново настройката от табл. 14 за която говорихме като дадох втората и върнах пак на първата за да може при спиране на машината клапите да остават отворени и чудото стана. Значи вчера понеже беше по- топло и спираше 3-4 пъти за вечерта и двете клапи горната и долната оставаха отворени. Друго което ми направи впечетление е че работи доста икономично. При задание 25гр. консумацията беше в порядъка между 200- 350 вата.
    bobivg, ccankov73 и toto_toto харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #86

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Цитат Първоначално публикувано от pecolt Виж публикацията
    Здравей, може би нещо не съм направил както трябва първият път с настройките от жичното дистанционното. В неделя вечер смених отново настройката от табл. 14 за която говорихме като дадох втората и върнах пак на първата за да може при спиране на машината клапите да остават отворени и чудото стана. Значи вчера понеже беше по- топло и спираше 3-4 пъти за вечерта и двете клапи горната и долната оставаха отворени. Друго което ми направи впечетление е че работи доста икономично. При задание 25гр. консумацията беше в порядъка между 200- 350 вата.
    Благодаря!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Питане за mitsubishi heavy SRK63ZR-W
    От niksan777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 01-12-22, 13:04
  2. Въпрос относно работата на Hisense KFR 3201GE
    От Bulsvk във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 2
    Последно: 18-11-18, 17:36
  3. Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA
    От Vesi.j. във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 40
    Последно: 08-04-13, 10:33
  4. Питане за MITSUBISHI HEAVY SCM40ZJ-S
    От Symptom във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 0
    Последно: 29-06-12, 22:10
  5. Mitsubishi Electric MSC-GA25VB - за работата на вътрешния вентилатор ?
    От tattoo777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 6
    Последно: 15-06-10, 23:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе