Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 86
Like Tree35Одобрявам

Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #61

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Само кажи пак ли прави тези кратки off цикли.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #62

    Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Само кажи пак ли прави тези кратки off цикли.
    Прочети домументацията. Доколкото видях, може да се настрои хистерезиса.
    Отделно, май има настройка и за фиксиране на клапите. Само не разбрах със сигирност, само при он/офф ли е или изобщо.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    33
    #63

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Относно продължителноста на ON/OFF циклите не съм се замислял, но довечера като се прибера ще проверя. Мисля си, че са различна дължина според зависи къде и какво се отваря и колко бързо ще спадне температурата. Относно настройките на клапите не съм разглеждал всички функции подробно на жичното дистанционно защото е от два дни и вечер нямам много време. На бърз поглед има доста функции. Сега събота и неделя ще имам повече време и ще го разцъкам. За мен беше важмо да не духа хладния въздух. За стенните климатици от тази серия ако е този модел дистаннционно
    Може да се настрой директно без допълнителни платки и щуротии.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #64

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Това от дистанционното е супер.
    Спираш турбината, смъкваш датчика на 1,5м от пода (правиш го стаен термометър) и край на 3/5 циклите.
    Дали и ЗС нямат такава опция от дистанционното? Довечера ще проверя.
    bobivg одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #65

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Мен по-скоро ме интересува местенето на клапите. В спално помещение ще дразнят. Ако се направи настройката за спиране на турбината, в комбинация със спиране на местенето на клапите, изчезва проблема за малките помещения.
    milanov одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #66

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Ще ги докарате да работят като Дайкин най-накрая.
    Браво на pecolt, най-накрая някой да "рискува", а не само да си чеше клавиатурата.
    Alexi и gerhar харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #67

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    На ZM-S тоя бутон MENU e CLEAN.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    33
    #68

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Ще ги докарате да работят като Дайкин най-накрая.
    Браво на pecolt, най-накрая някой да "рискува", а не само да си чеше клавиатурата.
    Не бих казал, че е имало някакъв риск. Техника от Condex беше много отзичив и ми показа нагледно цялата информация. Просто трябва да се похарчат едни пари.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    На ZM-S тоя бутон MENU e CLEAN.
    На моят бутона е MENU, но функцията е CL или самопoчиставане. Така, че е същата работа. Има някой модели го имат но трябва да се провери кой са. Това в прикаченият файл е моето дистанционно и функцията която стой за бутона MENU.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Мен по-скоро ме интересува местенето на клапите. В спално помещение ще дразнят. Ако се направи настройката за спиране на турбината, в комбинация със спиране на местенето на клапите, изчезва проблема за малките помещения.
    Ти как искаш да спират клапите?
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    • Тип файл: pdf 1.pdf‎ (148.2 KB, 99 Прегледи)
    Този пост е редактиран от pecolt; 15-10-21 в 12:11.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #69

    Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    [mention]pecolt [/mention] , клапите да не се вдигат/ свалят, при всеки он/офф, а да си остават отворени. От ДУ може да се направи настройка, клапите за хоризонтално напеавшение (вертикалните) да не се местят. За двете хоризонтални (големи) клапи, обаче няма такава настройка.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    33
    #70

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    [mention]pecolt [/mention] , клапите да не се вдигат/ свалят, при всеки он/офф, а да си остават отворени. От ДУ може да се направи настройка, клапите за хоризонтално напеавшение (вертикалните) да не се местят. За двете хоризонтални (големи) клапи, обаче няма такава настройка.
    Свали си manual за този модел дистанционно примерно и там на стр.14 табл.14 е описан мисля тази настройка. Пак казвам, че не съм имал време да тествам и не знам. След няколко дни ще имам повече отговори. Другият модел по- евтино дистанционно е RC-E5 - 134лв. Но за конкретният модел климатик можеш да се обърнеш към CONDEX. Те ще ти дадът информация кое е твоето дистанционно и вече ще можеш да си провериш функциите който те интересуват. Но не може да се сложи само дистанционно трябва и интерфес или допълнителна платка която е на цена долу-горе колкото дистанционното. Поставя се между климатика и ДУ за връзка между тях съобразени с модела на климатика.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #71

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Четох ръководстворо и за това питам.
    Виж 14 и 15.
    Според мен, с тези настройки се спира деижението на клапите.
    Аз лично нямам нужда, защото моят е в хола и не се забелязва.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    33
    #72
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Четох ръководстворо и за това питам.
    Виж 14 и 15.
    Според мен, с тези настройки се спира деижението на клапите.
    Аз лично нямам нужда, защото моят е в хола и не се забелязва.
    Да това имах впредвид. Мисля, че става но ще тествам и ще ти кажа.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #73

    Отговор: Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Цитат Първоначално публикувано от pecolt Виж публикацията
    Да това имах впредвид. Мисля, че става но ще тествам и ще ти кажа.
    Благодаря. Друго си е да има някой да го пробва.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    33
    #74
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Благодаря. Друго си е да има някой да го пробва.
    Значи пробвах и двата режима от табл. 14. Няма разлика по време на стоп. Спира вътр. вентилатор затваря долната клапа горната остава отворена. Ще пробвам с табл. 15 да видя как ще се държи. По принцип сега в по хладното време Спира много рядко. Гледам на ватметъра консумацията се движи от 200 до 700 вата но за два дни има два пълни стопа. Ще пиша пак с другата настройка дали има резултат.
    bobivg и rosswen харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #75

    Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2

    Цитат Първоначално публикувано от pecolt Виж публикацията
    Значи пробвах и двата режима от табл. 14. Няма разлика по време на стоп. Спира вътр. вентилатор затваря долната клапа горната остава отворена. Ще пробвам с табл. 15 да видя как ще се държи. По принцип сега в по хладното време Спира много рядко. Гледам на ватметъра консумацията се движи от 200 до 700 вата но за два дни има два пълни стопа. Ще пиша пак с другата настройка дали има резултат.
    Благодаря за отделеното време. Може да го накарате умишлено да спре, като му свалите градусите. За вертикалните клапи има лек от ДУ да се спрат. Аз съм ги спрял и на двете ми Хевита.
    Този пост е редактиран от rosswen; 17-10-21 в 13:56.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане за mitsubishi heavy SRK63ZR-W
    От niksan777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 01-12-22, 13:04
  2. Въпрос относно работата на Hisense KFR 3201GE
    От Bulsvk във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 2
    Последно: 18-11-18, 17:36
  3. Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA
    От Vesi.j. във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 40
    Последно: 08-04-13, 10:33
  4. Питане за MITSUBISHI HEAVY SCM40ZJ-S
    От Symptom във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 0
    Последно: 29-06-12, 22:10
  5. Mitsubishi Electric MSC-GA25VB - за работата на вътрешния вентилатор ?
    От tattoo777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 6
    Последно: 15-06-10, 23:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе