Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 55
Like Tree3Одобрявам

Климатици ELITE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    9
    #1

    Климатици ELITE

    Мнение за 12ка на ЕЛИТ

    Здравейте!Каня се да си купувам климатик и ме насочиха към Елит 12ка инверторен -не му знам модела!Струва 799лева без монтажа!Ако може да ми кажете нещо повече за този климатик като разход повреди ефективност и т н!Благодаря ви предварително

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2

    Re:Климатици ELITE

    ИМАМ 2 ТОПЛЯТ МНОГО ДОБРЕ,ПЛАЩАМ ЗИМАТА ПРИ ПОСТОЯННА РАБОТА 140(ВСИЧКО МИ Е НА ТОК),МАЛКО СА ШУМНИ,НО ВСЕ ПАК.ИСТИНАТА Е ДАИКИН ИЛИ МИТСУБИШИ,НО ТАМ ГОВОРИМ ЗА 2000лв

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    9
    #3

    Re:Климатици ELITE

    Това какво означава -икономичен ли е ?И да е шумен не ме притеснява много-повече държа на ефективноста и малката консумация С фреон R22 ли е щото съм чувал че има значение за ефективноста

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #4

    Re:Климатици ELITE

    елит е българска марка прави си сметка закакво говорим за 800лв ще си вземеш Midea която е доста по-добра машинка за тея пари по-хубаво няма

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    111
    #5

    Re:Климатици ELITE

    Инвертор за 800 лв (че и 12-ка) и ефективност - несъвместими понятия .
    Виж за 2*800 може вече да говорим за енергийна ефективност на климатика. Не ги знам що за стока са, но за тези пари си вземи по-добре някоя Мидея, както е писал TIMBERLAKE . Просто и да го вземеш тоя и да работи безпроблемно, няма да реализираш голяма икономия на ток. Един конвектор за 100 лв може да ти свърши аналогична работа. Лично мнение. Говоря за отопление естествено.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    32
    #6

    Re:Климатици ELITE

    Имам климатик от същата марка на 5 години, но е конвенционален. Все още работи. При големите студове едвам смогваше да поддържа 21 градуса. За изстудяване няма проблем. Монтажниците си оставиха ръцете. При огъване, по-дебелата медна тръба я бяха свили. Това го видях миналия месец. Предполагам че от това при по студено компресора тракаше доста. В началото на зимата се обадих във фирмата да дойдат и да го погледнат- евентуално за допълване с фреон. Отказаха категорично. Ремонти извършвали само на гаранционни. Това е от мен. Изборът е твой.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    9
    #7

    Re:Климатици ELITE

    Какво ще кажете за хаера също 12ка но струва 1200лв!Доколкото разбрах от познати ако избирам между двата по добре било елита ама не казаха защо!Хаера примерно с кво е по добър от елита освен че после ремонта му е скъп!Пишете че утре отивам да взимам

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #8

    Re:Климатици ELITE

    Ами Хаер е марка продавана в целият свят, е вярно, че произвеждат климатици основно за охлаждане, но все пак са име. Елит е някакъв китайски боклук които на западноевропейският пазар не би бил сартифициран за продажба просто защото не отговаря на никакви норми и най-добрият им модел AS-12 VRE invertor е с убийственият СОР от 2,57. Такива машини в Япония са се правили преди 35 години.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    32
    #9

    Re:Климатици ELITE

    Най добре събери още някой лев и купи нещо по читаво.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    9
    #10

    Re:Климатици ELITE

    Ами аз нали това питам кой според вас е оптималния вариант -качество цена -и съответно марка и модел

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #11

    Re:Климатици ELITE

    Не се занимаваи с глупости.Хаер и отопление - несъвместимо(вече), за Елита не ми се коментира.От по-евтините варианти единственото читаво е Мидеа .На пазара вече се продават новите инверторни модели MSG 12HRDN1 на R410 и със COP 3,62 на цена от 945 лв без монтаж

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #12

    Re:Климатици ELITE

    Цитат Първоначално публикувано от Borko 30
    Здравейте!Каня се да си купувам климатик и ме насочиха към Елит 12ка инверторен -не му знам модела!Струва 799лева без монтажа!Ако може да ми кажете нещо повече за този климатик като разход повреди ефективност и т н!Благодаря ви предварително
    Не са по лоши климатици от останалиие .
    Но това не са инвентори а тип инвентори,за да говорим за ефективност трябва да е с коп над 5 и нагоре или хипер инвентор.Поне да е DC инвентор.
    Не знам за новия инвентор на Мидея но стария беше с по лош коп от конвенционалния.

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    9
    #13

    Re:Климатици ELITE

    Взех си елит kfr-32gw/bpwa-c!Преди час го монтирахме !Според майстора е страхотна машина за тези пари !Пише че е клас А!Забелязах че никъде не пише къде е произведен Вие какво ще кажете за този модел!Има и дисплей на панела на вътрешното тяло и мисля че хубаво работи -не се чува!Кажете си вие мението за модела

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #14

    Re:Климатици ELITE

    За модела в интернет са посочени следните по-долу данни за климатика, от които става ясно че коефицента на отопление СОР е 2,97 което отговаря на клас D, на охлаждане EER е 3,05 което отговаря на клас B.

    Elite KFR-32GW/BPWA-C
    Мощност на охлаждане: 3200(1500-3900) W
    Консумация на охлаждане: 1050(450-1500) W
    Мощност на отопление: 3800(1400-4300) W
    Консумация на отопление: 1280(400-1600) W

    Израза "Климатика е добър за парите си", не означава нито че климатика е хубав, нито че е лош. Много често след като клиента купи климатик пита монтажниците: дали е хубав, разваля ли се много и колко ток харчи. Монтажника не може да говори лоши неща за машината, защото клиента може да реши да я върне и после монтажната фирма ще има проблеми с магазина.

    Клиентите сами усещат че за малко пари не може да се купи добра стока, но искат да бъдат успокоени че избора им не е бил много лош. Използваният израз по-горе има голям ефект в допълнение с още няколко успокоителни думи, как не се развалят много и не харчи много ток. Ако случайно вземе че се развали, се започва едно учудване и обяснения колко рядко това става при тази марка или модел и накрая се докарва всичко до там че човека е нямал късмет.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re:Климатици ELITE

    Ако някъде по кашона пише, че е клас А, или пък така са ти казали във фирмата, може и да ги осъдиш!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. каква е разликата между Elite 4000 usb и Elite 5000 usb
    От galev във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 09-10-09, 09:51
  2. Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB
    От zezco във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 85
    Последно: 04-05-08, 13:39
  3. DVD ПЛЕЙЪР ELITE PV 400USB, ELITE PV 4000USB или NEO DVD-R45USB HD
    От stancho_75 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 11
    Последно: 27-02-08, 08:03
  4. Elite PV-388X срещу Elite PV-374X
    От me4tatel във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 13-04-06, 20:06
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе