Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

NEO ACS-HC12GWV - вентилаторен проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    18
    #1

    NEO ACS-HC12GWV - вентилаторен проблем

    Здравейте.
    От известно време климатика ми прави един "номер"
    Когато го стартирам вентилатора на вътрешното тяло започва отначало да ръмжи, и вътрешното тяло има вибрации. След около 15-20 секунди спира да ръмжи, но тогава започва да работи едно такова като на тласъци за по 1/3 секунда, през секунда също с вибрации по корпуса. Интересното в случая е че ако е бил изключен от контакта /издърпан щепсъл/ през деня, след това няма никакви проблеми, и може да изкара така докато не спрат тока ... Но ако е бил включен в контакта, следва гореописаното "ръмжене"
    Приятел ме посъветва да сменя кондензатора на мотора. Смених го и пак същата работа. Проверих и показанията на "тръбния" и "стайния" датчици. При стайна температура и двата ми отчетоха около 7.5 килоома. Казаха ми че това било добре. Обаче проблема си стои ...
    Та питането ми е защо се получава така? Предполагам че проблема ще е в платката на вътрешното тяло, но знае ли човек ...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:NEO ACS-HC12GWV - вентилаторен проблем

    Измерваш съпротивлението между намотките и към корпус. Мериш постоянно с уред захранващото напрежение на мотора да видиш в него ли е проблема. Пипаш мотора за проверка дали не загрява много.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    18
    #3

    Re:NEO ACS-HC12GWV - вентилаторен проблем

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Измерваш съпротивлението между намотките и към корпус. Мериш постоянно с уред захранващото напрежение на мотора да видиш в него ли е проблема. Пипаш мотора за проверка дали не загрява много.
    Мотора го замерих и е добре. Когато започне да прави номера не го държа дълго, така че не мога да кажа дали загрява. Премерих напрежението с един стрелкови уред докато прехецва. Има падове от по15-тина волта. Може и да са повече, но до толква "хваща" уредчето. Проблема се заформя леко като "логически" Не знам да не е някой кондензатор по логическата част на платката. Сложих и друг мотор за проба - същата работа. Явно не е от мотора. Трябва да е изключен за поне 3 часа от тока за да бъде всичко наред. Странна работа...но ми е интересно от какво може да е.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:NEO ACS-HC12GWV - вентилаторен проблем

    Дано някой сблъсквал се с подобни симптоми да каже къде е проблема, но междувременно докато чакаме включване да видим при конвенционалните и инверторите Midea как изглежда схемата на управлението на вътрешните мотори.


    Колко кабела излизат от мотора, да разберем дали има датчик на Hall. По тази схема: ако мотора няма обратна връзка (датчик на Hall), напреженията 5V и 12V са стабилни би могло да е от оптрона.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    18
    #5

    Re:NEO ACS-HC12GWV - вентилаторен проблем

    При мен липсва дроселчето L1, както и обратната връзка с R2 и C2.
    Това е "на първо четене"

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    18
    #6

    Отговор: NEO ACS-HC12GWV - вентилаторен проблем

    За съжаление вече мина в "ново измерение"
    След първоначалния запуск дори и в режим "вентилация" спира, затваря си ламелата, и започва да мига лампата "fan" /вентилатор/
    Чуденката е дали е мотора или управлението.
    До сега всяка сутрин си дърпахме щепсъла, и вечерта нямаше проблеми ... сега обаче ... не знам от къде да го "почвам"

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re: NEO ACS-HC12GWV - вентилаторен проблем

    Настанало е време да се действа. Няма смисъл отново от въпроси от къде да я почвам тази нива, а пък ако не знаеш, не можеш или те мързи плати на някой.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    18
    #8

    Отговор: NEO ACS-HC12GWV - вентилаторен проблем

    Е да де. Питанката е: не се ли е сблъсквал някой с такъв проблем. И ако е така, то как го е отстранил.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #9

    Отговор: NEO ACS-HC12GWV - вентилаторен проблем

    Здравей! Провери електролитния кондензатор 470мф/25в, или направо го смени.
    Имах едно NEO за ремонт, което правеше всевъзможни номера. Смених му всичките електролити и вече трета година е ок.:rolleyes:

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #10

    Re: NEO ACS-HC12GWV - вентилаторен проблем

    Може вече да го е оправил.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #11

    Отговор: Re: NEO ACS-HC12GWV - вентилаторен проблем

    Цитат Първоначално публикувано от valen1 Виж публикацията
    Може вече да го е оправил.
    Дай Боже!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    18
    #12

    Отговор: Re: NEO ACS-HC12GWV - вентилаторен проблем

    Здравейте,
    Не ми остава време, и затова не съм го оправил.
    В Събота ще го "натискам" Мисля да сменя всички електролити.
    Поздрави

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Отговор: NEO ACS-HC12GWV - вентилаторен проблем

    Стратегията подмяна на всичко наред не би могла да не донесе положителни резултати.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #14

    Отговор: NEO ACS-HC12GWV - вентилаторен проблем

    Цитат Първоначално публикувано от valen1 Виж публикацията
    Стратегията подмяна на всичко наред не би могла да не донесе положителни резултати.
    В тия нискобюджетни клими се влагат най-евтините и калпави части. И аз се надявам на положителни резултати.

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #15

    Отговор: NEO ACS-HC12GWV - вентилаторен проблем

    Смяната на електролитните кондензатори по платките е добра идея.
    Та дори на дънните платки на компютрите голям брой платки са възстановени точно по този начин.
    В електрониката твърде голям процент( може би около 40% ) от всички дефекти се дължат на кондензатори и то във веригите на захранването.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Вентилаторен конвектор с нагревател
    От barona75 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 03-04-14, 20:49
  2. Проблем с климатик Neo ACS-HC12GWV
    От hunterA във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 11
    Последно: 18-07-12, 13:15
  3. Вентилаторен конвектор Клима 2000
    От kosio77 във форум Отопление
    Отговори: 9
    Последно: 27-08-10, 15:18
  4. Вентилаторен конвектор - що е то?
    От svetlik във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 30-05-06, 15:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе