Резултати от 1 до 10 от общо 10

Вентилаторен конвектор Клима 2000

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    6
    #1

    Вентилаторен конвектор Клима 2000

    Здравейте, днес свързвах ветнилаторен конвектор клима 2000 MV040 към локално парно на твърдо гориво. Конвектора ще отоплява остъклена тераса. Термостата ми е TR300N. Обаче сложен е на режим за топло, а духа студено. Какви настройки да направя на термостата, и какви граници да задам за Т2. Реално много се ядосах, защото очаквах да топли, ама явно нещо не правя както трябва и ще съм ви много благодарен ако ме посъветвате какво да правя

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #2

    Re:Вентилаторен конвектор Клима 2000

    Вентилатора включва, така ли?
    Ако включва, беж бързо да пуснеш циркулация през конвектора, та да не се излагаш....
    Имаш ли циркулация през питата- топла ли е? Да не си турнал някой ел. вентил или си забравил някое кранче затворено?

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    6
    #3

    Re:Вентилаторен конвектор Клима 2000

    Пусната е циркулацията

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re:Вентилаторен конвектор Клима 2000

    Въздух в системата.Затвори всички останали консуматори и пусни помпата на макс,за да върти само през конвектора.И задължително трябва да има обезвъздушител във високата точка на конвектора.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    6
    #5

    Re:Вентилаторен конвектор Клима 2000

    Има обезвъздушител, даже като напълних системата обезвъздуших конвектора и радиаторите, ама конвектора от колко места се обезвъздушава, да не би да не съм видял някое, знам ли, такова чудо не съм виждал

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:Вентилаторен конвектор Клима 2000

    Конвектора ясно писах,че се обезвъздушава от най-високата точка по магистралата,Ако е вертикален тип,след горния изход на тетка слагаш обезвъздушителя,И като пипнеш с ръка по цялата пита,топла ли е? Ако е топла,няма как да не топли,ако ти работи вентилатора де,ако не е топла,или има още въздух,или нямаш достатъчен дебит на водата. Може да ти е слаба помпата,или да имаш прегъната тръба и т.н Притвори останалите радиатори и виж тогава как ще духа. Да не би да си топли,колкото може,а понеже е на тераса,да ти се струва,че не е така.Измери с термометър колко е температурата на входа на въздуха и на изхода след затопляне.На определена скорост,че да сметнем по дебита на вентилатора колко топли.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    6
    #7

    Re:Вентилаторен конвектор Клима 2000

    Започна леко да топли, но ще сменя маркучите, защото го свързах с 16-ка, ще ги сменя с 20-ка, да видим какво ще стане.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re:Вентилаторен конвектор Клима 2000

    Няма смисъл от това,през 16 мм може да прекараш 2-3 пъти повече енергия от тази,която конвектора ти може да поеме.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    66
    #9

    Re:Вентилаторен конвектор Клима 2000

    MV040 той си има фабричен обезваздушител представлява едномалко болтче има общто 4 при входа и изхода.И с 20-ка тръба работи реално по добре от 16-ка

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    51
    #10

    Re:Вентилаторен конвектор Клима 2000

    Здравеите, имам конвектор Клима 2000 с управление TR300 може ли някои да му отслужи с дистанционно за 15 минути. Имам дистанционно на лоджитек в което могат да се програмират множество уреди които да управлява и искам да вкарам и това. Не ми се дават 20 лева само за да си го програмирам.
    Аз съм от Варна, ако има колега от варна с такова дистанционно ще съм му благодарен ако отслужи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Вентилаторен конвектор с нагревател
    От barona75 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 03-04-14, 20:49
  2. Проблем с управлението на Клима 2000
    От georgi_bg1 във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 09-02-14, 08:58
  3. NEO ACS-HC12GWV - вентилаторен проблем
    От ingkunev във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 17
    Последно: 17-04-13, 08:41
  4. Отговори: 2
    Последно: 11-09-09, 23:04
  5. Вентилаторен конвектор - що е то?
    От svetlik във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 30-05-06, 15:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе