Резултати от 1 до 11 от общо 11

Защо да купя това?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #1

    Защо да купя това?

    Защо да купя този климатик?
    http://www.ekomatik.com/products.php?sub=fuji&pid=84

    А, не някой от тези
    http://www.osaka.bg/ShowByCat.aspx?categoryID=51

    (стая-юг 3.5х5х2.6 м- панел; дограма-стара, дървена; изолация- не; среден апартамент на 5 ет.)

    Моля за мнения на хора с личен опит...
    Julian твоето мнение за Осака вече го разбрах ( не се сърди)

    Разликата в цените е важна, но икономията на ток и добрата работа също.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #2

    Re: Защо да купя това?

    Е, поне да беше дал конкретен модел осака.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #3

    Re: Защо да купя това?

    Цитат Първоначално публикувано от imrahil
    Защо да купя този климатик?
    http://www.ekomatik.com/products.php?sub=fuji&pid=84

    А, не някой от тези
    http://www.osaka.bg/ShowByCat.aspx?categoryID=51

    (стая-юг 3.5х5х2.6 м- панел; дограма-стара, дървена; изолация- не; среден апартамент на 5 ет.)

    Моля за мнения на хора с личен опит...
    Julian твоето мнение за Осака вече го разбрах ( не се сърди)

    Разликата в цените е важна, но икономията на ток и добрата работа също.
    ХАХ Да сравняваш инвертор на Фуджицу с някакви Осаки.
    Новите Осаки са големи боклуци пич. Ква иконония на ток, ква добра работа ще гониш.
    Сравняваш климатик от най-ниския клас с климатик от високия клас и питаш каква е разликата.
    Виж ако питаш между Мидея и Осака, много ясно че ще вземеш Мидеята и ще и се радваш дълго.

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #4

    Re: Защо да купя това?

    Тези дни ще снимам една стара /уж от хубавите/ осака....да видите какво е 5-6см. лед по средата на външната пита

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #5

    Re: Защо да купя това?

    imrahil Ако не ти се дават пари за скъп климатик, вземи си Мидея 12ка конвенционален и пак ще си доволен. Не са капризни, много малък процент се нуждаят от сервиз, а и фирмите доста им разбират. И най-важното - просто работят.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #6

    Re: Защо да купя това?

    Ами то е нормално,от примерно от 300 продадени OSAKA да има една-две развалени или неправилно експлоатирани.В моя район където живея ,като се огледам все ОСАКА ,тук таме някой PANASONIC или GENERAL.Не ме разбирай погрешно,не съм фен на ОСАКА но това е всеизвестен факт.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #7

    Re: Защо да купя това?

    Най-накрая мнение от нормален човек. писна ми от реклами на Fujitsu, Daikin и Mitsubishi. Не ме разбирайте погрешно ама се оливате с хваленето на тези марки. Почвам да си мисля, че е субективно.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #8

    Re: Защо да купя това?

    Цитат Първоначално публикувано от imrahil
    Най-накрая мнение от нормален човек. писна ми от реклами на Fujitsu, Daikin и Mitsubishi. Не ме разбирайте погрешно ама се оливате с хваленето на тези марки. Почвам да си мисля, че е субективно.
    Започвам да се убеждавам, че за клиент като тебе трябва Crown, Elite ili Osaka.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #9

    Re: Защо да купя това?

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Започвам да се убеждавам, че за клиент като тебе трябва Crown, Elite ili Osaka.
    ...и LG ще свърши работа, на съседа гаранционната му карта прилича на самарското знаме, досега са го поправяли над 20 пъти /гаранционно/ и пак не искат да му подменят климатика с нов

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #10

    Re: Защо да купя това?

    Цитат Първоначално публикувано от imrahil
    Най-накрая мнение от нормален човек. писна ми от реклами на Fujitsu, Daikin и Mitsubishi. Не ме разбирайте погрешно ама се оливате с хваленето на тези марки. Почвам да си мисля, че е субективно.
    На жена ми брат и', е с ОСАКА инвертор от преди 2 години.От тия хубавите с компресорите на Мицубиши му казали в магазина и след Мицубиши ,това е най-добрия японски климатик. Взе го да се топли. Без проблем му монтирали в помещение от 16 кв.м. ,12-ка. Плати 850 лв. с безплатен монтаж.Беше бял, а в момента цвета на пластмасата на вътрешното тяло е жълт.На фона на ремонтирана, и добре обзаведена стая е отвратително грозно .Да оставим тва, че го използва като обикновен,даже по-скоро като духалка, щото е много преоразмерен,а и шума на вътрешното и външно тяло са причина да не го поска постоянно. За икономията на ток,ще спомена само, че най-добрите модели на климите които си споменал като хвалени,имат СОР 2.5-3 при минус 10 градуса , т.е. при еденица консумирана мощност отдават около три пъти повече топлина ,а инвертор Осака в такъв студ в най-добрия сличай ще ти работи като духалка СОР 1 ,едно към едно.Ако взимаш машина на която ,да разчиташ в студено време ,не е разумно да играеш на руска рулетка с евтин климатик.Ако го ползваш предимно за охлаждане и през есента и пролетта за отопление ,скачай. Имай едно наум само, че за тая пущина климатика ,трябва да имаш много повече информация от, която и да е било друга битова техника ,за да не останеш след това разочарован и подведен от него.

  13. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #11

    Re: Защо да купя това?

    Ми все едно сравняваш кон и магаре,и двете се яздят ама за прескачане на препядствие...
    Ако искаш висок коефициент,нисък шум,липса на пукането на пластмаси и параметри отговарящи на написаното вземи Фуджицу-то.Ако имаш по-малко пари ще се примириш с пукането и трябва да вземеш Мидея или Хайер.Те са като магарето,ще ти вършат работа и ще работят дълго ама с малко компромиси.Тия Осака въобще не гледай какво са написали на етикета.Няма база за сравнение просто.Ако имах пари щях и аз да си купя японски нов климатик,в противен случай Мидейка.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Защо тази памет не работи с това дъно?
    От stfn във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-14, 20:50
  2. Как да си купя нов телевизор?!?
    От Smash във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 06-11-13, 20:54
  3. Какво да купя ????
    От kebo във форум Климатици Midea
    Отговори: 48
    Последно: 07-10-09, 06:02
  4. DVD Sang -K21 - да купя или не?
    От hristobotev във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 9
    Последно: 20-01-06, 01:32
  5. От къде да си купя ATi TV Wonder?
    От VessmaN във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 02-11-03, 08:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе