Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree2Одобрявам

Проблем Osaka CH-12-DSBP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    3
    #1

    Проблем Osaka CH-12-DSBP

    Имам следния проблем От известно време забелязах, че на дисплея на вътрешното тяло на климатика не ми светва функцията за Охлаждане въпреки че климатика работи в този режим. Нормално ли е в режим Охлаждане да не спира да работи дори и за минута. До момента съм го използвал само на Автоматичен режим и много рядко в Отоплителен, като помня много ясно че се изключваше за определен период а при минусуви температури се размразяваше нормално. Развален ли е или не? Вчера го тествах на ниски и високи обороти за няколко часа в режим Охлаждане но вътрешното тяло не спираше. Другият от проблемите ми че от външното тяло подчти не капе вода в който и да е режим Охлаждане/Отопляване Климатика е в гаранция - няма и 5 месеца от закупуването му. Тези неща ме притесняват затова искам съвет от компетентни хора понеже от фирмата която го подържа им нямам доверие

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #2

    Отговор: Проблем Osaka CH-12-DSBP

    нищо му няма

  4. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Проблем Osaka CH-12-DSBP

    Добе защо на вътрешното тяло снежинка не свети в синю след като функцията е зададена. Според мен това е повреда не се занимавам с климатична техника но ясно си личи че нещо не е наред.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #4

    Отговор: Проблем Osaka CH-12-DSBP

    Цитат Първоначално публикувано от andrian.ivanov Виж публикацията
    Добе защо на вътрешното тяло снежинка не свети в синю след като функцията е зададена. Според мен това е повреда не се занимавам с климатична техника но ясно си личи че нещо не е наред.
    още много неща ще видиш странни от тази марка
    bobovo и DUNDURMA харесват това.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    3
    #5

    Re: Проблем Osaka CH-12-DSBP

    Днес идваха от подръжката и се оказа че е изгорял дисплея Взеха гаранцията за да поръчат нов от Еко Клима Ще пиша какво е станало по нататък

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    12
    #6

    Отговор: Проблем Osaka CH-12-DSBP

    Здравейте. Първо искам да се извиня на автора на тема, че пиша в нея, но не искам да отварям нова тема за този модел. Проблемът е следния:климатикът беше пуснат на 21 градуса на охлаждане и работеше нормално. Тази сутрин нямаше и 2 мин да съм отворил прозореца и питата на вътрешното тяло се обледени.
    8171415G.jpg 8171416e.jpg
    Не мога да си го обясня.Климатиците се обслужват постоянно и след всяка работна седмица се почистват грижовно. Моля за Вашите мнения.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #7

    Отговор: Проблем Osaka CH-12-DSBP

    потребител, този симптом е свързан с хладилната част на климатизатора - има няколко причини - хладилен агент и запушена дроселираща система. Съвета ми е да потърсиш квалифициран техник, който да направи диагностика и да ти помогне.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    12
    #8

    Отговор: Проблем Osaka CH-12-DSBP

    Благодаря за съвета, ще го направя. Говорих с познат, който се занимава с климатици и той ме посъветва да го наблюдавам няколко дни и ако пак ми направи нещо подобно, ще ми помогне. А между другото дроселиращата система дали означава дренажа, който е свързан с ваничката и отвежда кондензираната вода навън? Защото ако е това, тя е отпушена и си тече нормално.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #9

    Отговор: Проблем Osaka CH-12-DSBP

    Дроселираща с-ма няма нищо общо с дренажния маркуч.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #10

    Отговор: Проблем Osaka CH-12-DSBP

    Помоли твоят приятел, за начало, да ти заеме един тръбен температурен датчик за вътрешното тяло и си го смени. Ако не е от него, виж пост #7 или темата "избор на климатизатор". Ако имаш контактен термометър, има и други жокери.
    Успех

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    12
    #11

    Отговор: Проблем Osaka CH-12-DSBP

    Техниците го замериха и казаха, че някъде из външното тяло имало шупла. Налягането спадало бавно и малко по малко фреона се изпарявал. Ще го взимат в сервиза да го тестват и до края на седмицата ще кажат дали са констатирали повредата и как ще процедираме. Благодаря Ви за помощта. Като разбера къде е повредата пак ще пиша.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #12

    Отговор: Проблем Osaka CH-12-DSBP

    Ако е "шупла" (странен начин за квалифициране на запушена капилярна тръба), би трябвало поне една от секциите на вътрешното тяло да остава топла.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    12
    #13

    Отговор: Проблем Osaka CH-12-DSBP

    Засега отказаха да го взимат. 2 часа стояха, умуваха, замерваха и накрая напълниха системата с фреон. Естествено изкара "стария" (колкото и да беше останал) и напълниха наново. Вече 4 часа работи нормално и казаха, че ако пак има някакъв проблем тогава ще го взимат.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #14

    Отговор: Проблем Osaka CH-12-DSBP

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ако е "шупла" (странен начин за квалифициране на запушена капилярна тръба), би трябвало поне една от секциите на вътрешното тяло да остава топла.
    Сигорен ли си,че на тази Осака фреона и минава през капилярката като е на студено?

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #15

    Отговор: Проблем Osaka CH-12-DSBP

    Винаги минава през нея. При хубавите клими, капилярката е в комбинация с импулсни вентили.
    - Кога е монтирана машината и вакуумирана ли е била?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Osaka CH-12-DJ
    От tito81 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 23
    Последно: 15-01-16, 22:17
  2. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 14:12
  3. Osaka CH-12 CN-не топли-проблем с външен вентилатор.
    От milchomarkov във форум Климатици Osaka
    Отговори: 12
    Последно: 06-12-11, 18:57
  4. Отговори: 19
    Последно: 17-12-09, 21:38
  5. Osaka CH-12-JN - проблем с компресора на охлаждане
    От Alkilatora във форум Климатици Osaka
    Отговори: 12
    Последно: 19-05-09, 21:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе