Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 75

Panasonic CS/CU-E12DKE - не духа топло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    7
    #16

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Днес идваха техниците.И те мислеха, че е липса на фреон, но се оказа че компресора е сдал багажа.Иначе аз съм се заблудил - въртяла е само перката на външното тяло.
    Странна работа.Явно вече и малайзийската техника стана като китайската.А аз си мислех, че като взимам нов климатик и то не китайски ще си го ползвам поне 5 години ...
    Та ако някой се е засилил да купува от техномаркета точно такъв климатик да размисли докато е време.
    А да питам - нормално ли е да ми вземат гаранционата карта с климатика?Уж трябвало да се попълни там нещо при смяната на компресора ли там кво било.Всичко което имам е телефона на единия монтажник и фактурата от покупката.Момчето е много свястно ама ако се спекат нещата бих бил по спокоен с гаранцията в мен

  2.  
     
  3. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #17

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    koshera,най-важният документ е у теб-фактурата!Ако стане гаф,можеш да я използваш и да ги "ковнеш"на КЗП!Така че спокойноНадявам се нещата да се решат в твоя полза

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #18

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Панасоник не са лоши машини възможно е твоя да е изтърван или някакви други извращения ,дано след подмяната му да няма проблеми

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    7
    #19

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Алекси аз по принцип съм много доволен от панасоника.Въпросния климатик си бачкаше много добре.Безшумен и сметките за ток не бяха фрапиращи!
    Имах впредвид ако някой се е засилил да го купува точно от техномаркета да размисли, защото както отбелязаха по-горе явно става въпрос за дефектна партида.
    gomor мерси за отговора.Надявам се да не пия една студена вода за 1400 лв.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #20

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Принципно картата не се взима а се копира от двете страни и се прави констативен протокол така трябва да е но може при тях да е различно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    26
    #21

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    koshera да споделиш какво е станало с твоя, най-вероятно ще сменят компресор де, защото мисля че не се ремонтира.
    а при мен - напоследък като се прибера и вдигам темп от 16 до 24 го правя бавно, т.е. цъкам един градус нагоре и чакам климатика да писне, после пак и така до 24. и след 30-40 секунди след последното пискане си започва да духа топло и си работи , аз за сега доволен. ще видим натам дали пак ще се запъва, че започне ли се със сервиза на К&К

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #22

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    `

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #23

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Address: Zhongcun Town, Panyu District, Guangzhou City, Guangdong Province, China
    Tel: +86-20-84778123-2305/2385
    Department:Export Sales Dept.
    Това е адреса и телефона на един от първите заводи оторизирани да произвеждат климатична техника/от юни 1993г./и в него работят 5700 човека.За 2006г.са произвели 2,6млн.броя климатици.Та, ако имате желание и възможност,свържете се с тях и ще останете "приятно" изненадани колко " голяма" част от тяхната продукци е предназначена за България и каква е експортната им цена.С риск да си навлека недоволството на голяма част от собствениците на т.нар. "малайзийски" Панасоници,трябва да се примирим ,че по-голямата част от климатици с тази марка са сглобени в малки работилнички или заводчета,които никнат като гъби.Тогава няма да си задаваме въпроса защо продукти на Мацушита са с толкова различно качество.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    7
    #24

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    vesko_m ще сменят компресора да.Трябва обаче да чакам още 2-3 седмици.Много работа в сервиза и т.н :/ Взех да съжалявам аз, че не си купих някой японец на старо, въпреки всичките рискове относно покупката на стар климатик ...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #25

    Panasonic Е12DKЕ грешка H16

    Същият климатик го купихме август месец и работи перфектно. Последните месец-два ми прави впечатление, че сметките за ток леко скочиха и 2 пъти през месец ми даде грешка H16. След изключване/включване от контакта всичко е ОК, но като, че ли или може би си въобразявам не духа толкова толпо вече както преди, а навън се стопли. Може би и аз съм попаднал на тази партида, някакви предположения?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #26

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Цитат Първоначално публикувано от imarh
    Същият климатик го купихме август месец и работи перфектно. Последните месец-два ми прави впечатление, че сметките за ток леко скочиха и 2 пъти през месец ми даде грешка H16. След изключване/включване от контакта всичко е ОК, но като, че ли или може би си въобразявам не духа толкова толпо вече както преди, а навън се стопли. Може би и аз съм попаднал на тази партида, някакви предположения?
    ами нормално е навън като се стопли и климатика да започне да духа по-хладно, нали целта е да си поддържа зададената температура....и съответно когато вън застудее, да задуха по-топло.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #27

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Да, така е. По-специално ме интересуваще както мислите за това H16 и повишилите се сметки за ток?

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #28

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Взехте нещо да ме разочаровате ...
    Планирах наскоро да си взема климатик и то Panasonic, но явно легендите за огромната разлика между тях и останалите марки вече са просто мит.
    Въобще не ми се ще след като веднъж се монтира да се налага някой да го "гледа", да го "демонтира", после "монтира" тъй като мястото му на монтиране ще е свързано с мой разход в размер 35 лева на час на камиона с платформата, която ще "качи" техниците до мястото на монтажа.

    Интересно, дали когато го купя, мога да уговоря разходите по монтиране и демонтиране в гаранционния срок да са за сметка на продавача.

    И не знам ... тук има специалисти от подобни фирми, мога ли аз да си избирам мястото за монтаж без да ме интересува как ще се качат монтажниците до там след като плащам определена цена за монтаж?
    Просто не искам климатик до и под прозореца.
    Мястото, което съм избрал е много подходящо от моя гледна точка. "Трасето" няма да бъде повече от 50 сантиметра, дебелината на панела + изолацията + още двадесетина сантиметра.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #29

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Malone не се лъжи с тези "Панасоници".

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #30

    Re: Проблем с Panasonic Е12DKЕ

    Сигурно си прав Blue, но макар и по темата да са изписани над 120 страници, поне аз въобще не можах да се ориентирам. Вероятно защото не съм специалист, но повечето потребители са като мен.
    Нямаше да е лошо, да има две теми със синтезирани препоръки.
    Едната за климатици без значение от цената, налични на нашия пазар и точно къде.
    Другата за бюджетни климатици, също налични в България.
    Предполагам, че колкото и спорове да има между специалистите всички биха се обединили зад един скъп модел/производител и един бюджетен модел/производител.

    Това ми трябва на мен, тези две неща за да си преценя възможностите и изискванията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 19-03-11, 07:32
  2. Panasonic CS/CU-PW12CKE - вместо топло духа студено
    От TranchoV във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 11-11-09, 10:38
  3. Haier HSU-12RA03/R1(B) - вместо студено духа топло
    От xax4o във форум Климатици Haier
    Отговори: 3
    Последно: 07-08-09, 11:05
  4. Osaka CH-12-DJ - не духа въобще топло
    От mantaman във форум Климатици Osaka
    Отговори: 3
    Последно: 14-12-08, 11:15
  5. Daikin F223TX-C - не духа топло
    От vasil770216 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 23-01-08, 13:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе