Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Panasonic CS/CU-E9GKE - удачен избор ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    111
    #1

    Panasonic CS/CU-E9GKE - удачен избор ли е?

    Както се подразбира, предстои ми да "климатизирам" жилището и тъй като в България е добре да разбираш от нещата, които ще си купуваш за по-сериозна сума,поизчетох доста теми из форума, докато взема решение. Та, да кажа за какво иде реч:
    засега ще слагаме клима само на дневната, която е около 20 кв.м., южно изложение с остъклена тераса и една външна стена (3.5 м), която смятам скоро време да изолирам. Старо строителство е - пълзящ кофраж. Като цяло не се очакват големи загуби на топлина. Зимата (която ни беше първа тук) се отоплявахме с един конвектор 2 кВ и общо взето нямахме проблеми, но и казано честно малко късно се нанесохме и покрай някои ремонти точно в най-големите студове не отоплявахме тази стая, така че нямам много обективно наблюдение. Друга особеност е, че стаята има врата директно към кухнята, която е неголяма - 6-7 кв., но се предполага, че често ще се отваря натам и малко или много ще отива топлина и нататък. Днес ходих в една фирма да ми предложат какъв климатик да сложа и почти ме убедиха, че въпросният инвертор CS/CU-E9GKE е моят модел. Наистина в този клас и за тези пари (1500 с монтажа) засега не видях нещо по-добро. Първоначално бях се засилил към разни Тошиби , DAISEKAI серията, но след като ми предложиха панасоника, ми се струва, че е по-оптимален вариант. Има добра номинална мощност - 3.6 кВ (и 5 кВ пикова!), което е достатъчно за моето помещение, и не лош COP - 4 (4.2). Не че няма и Тошиба с по-добри параметри, ама май там цената отива в друго измерение... А казано честно трудно ми се дават повече пари, като едва ли от това ще реализирам някаква съществена последваща икономия. По принцип съм отворен и за други предложения и затова и пиша тук - ако някой може да ми предложи нещо по-добро на съизмерима цена. Ако не -да взимам панасоника.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #2

    Re: Удачен избор ли е Panasonic CS/CU-E9GKE ?

    според мен е по добре да вземеш 12-ка на fujitsu-general 1500лв е без монтажа но пък е доста по-добър вариант от panasonica новите инвертори на панасоника не са направени като хората тошибата също е добър вариант но отиваш по-нагоре в цената

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    111
    #3

    Re: Удачен избор ли е Panasonic CS/CU-E9GKE ?

    За Fujitsu ASG 12 LGC ли говориш?
    Мда... към 1500 лв върви и наистина има добри показатели: 4 kW номинална мощност при 0.89-0.97kw консумация (cop 4.15) и 5.6 kW пикова.
    При панасоника е 3.6 при а: 0.7-0.9 кВ консумация. Но по всички сметки и 3.6 kW трябва да ми стигат за отопление на тази стая, а като гледам и двата за да я отдадат, ще правят горе-долу еднаква консумация - около 0.8 кВ да речем. И още нещо - на панасоника минималната отдавана мощност е 0.6 kW , докато при Fujitsu e 0.9, което СПОРЕД МЕН означава, че при наистина топли дни, когато почти не се налага да се топли, панасоника има възможност да е по-икономичен. Нямам нищо против да взема и 12-ка, но искам да съм сигурен, че е наистина обоснована по-високата цена, която ще дам. Затова и съм пуснал темата де . Иначе за това дали са сполучливи като цяло инверторите на панасоник или не , мисля че трябва да се подкрепи с факти за конкретния модел. А е факт е, че му дават 5 години заводска гаранция на компресора!

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re: Удачен избор ли е Panasonic CS/CU-E9GKE ?

    По принцип 3,6 kW би трябвало да ти стигат. Можеш да вземеш и Fujitsu General ASHA9LC. Пак е с 3,6 kW. Гледай графики на кой как му спада мощността (COP) спрямо външната температура и вземи по-доброто.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    111
    #5

    Re: Удачен избор ли е Panasonic CS/CU-E9GKE ?

    deian, за този: http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=7 ли ми говориш, че нещо не мога да открия ASHA9LC ...
    Да, наистина е с малко по-добри показатели, но не мога да намеря графики за каквито ми говориш - ако можеш да ме насочиш малко , ще съм благодарен .

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re: Удачен избор ли е Panasonic CS/CU-E9GKE ?

    Да. Това е еквивалента му. По принцип говорех за това: http://www.general-bg.com/articledet...p?ArticleID=16
    Fujitsu = General = Fuji. Малко по-различни са единствено буквите на моделите.
    ASHA09LC на General = RSA09LC на Fuji = ASYA09LC на Fujitsu

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    111
    #7

    Re: Удачен избор ли е Panasonic CS/CU-E9GKE ?

    Ахаааа... видях .
    Това което разбрах сега е, че LC моделите са малко по-стари, а по-новите са LD . Съответно и малко по-скъпички .
    Но би ли ми обяснил какво ще рече това :
    "ALL DC" характеристика, включваща високи технологии като “DC fan motor”, V-PAM control”, “DC-scroll compressor”
    тъй като на LC серията това го няма (поне на 9-ката), за разлика от LD ?
    Питам, тъй като за панасоника пише, че е "E-SCROLL inverter ..." (каквото и да значи) и ми е интересно с кое от двете Fujitsu-та е по правилно да го съпоставям.
    Предполагам , че въпросите ми са малко лаишки, но толкова от човек без техническо образование .

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re: Удачен избор ли е Panasonic CS/CU-E9GKE ?

    По принцип Scroll компресорите са по-тихи от Rotary. Това е един + за Panasonic, ако и малкия модел е със скрол. Не съм сигурен. Аз имам XE12EKE със scroll и външното тяло е практически безшумно. А за LC и LD и сравнения има тема във форума, въобще за General има огромна тема.
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,33657.0.html

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    79
    #9

    Re: Удачен избор ли е Panasonic CS/CU-E9GKE ?

    В каталога на панасоник - http://www.panasonic.co.uk/pukweb04-...esbrochure.pdf на стр.08-09 пише че e-scroll е -15000 btu и нагоре.Доколкото знам и при fujitsu LD е така- http://www.jac.ru/general/docs/rac-p..._AS011E_02.pdf стр.25 пише че компресора е rotary.Дано ти е в помощ при избора.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #10

    Re: Удачен избор ли е Panasonic CS/CU-E9GKE ?

    Цитат Първоначално публикувано от Yan4o
    Ахаааа... видях .
    Това което разбрах сега е, че LC моделите са малко по-стари, а по-новите са LD . Съответно и малко по-скъпички .
    Но би ли ми обяснил какво ще рече това :
    "ALL DC" характеристика, включваща високи технологии като “DC fan motor”, V-PAM control”, “DC-scroll compressor”
    тъй като на LC серията това го няма (поне на 9-ката), за разлика от LD ?
    Питам, тъй като за панасоника пише, че е "E-SCROLL inverter ..." (каквото и да значи) и ми е интересно с кое от двете Fujitsu-та е по правилно да го съпоставям.
    Предполагам , че въпросите ми са малко лаишки, но толкова от човек без техническо образование .
    LC скоро спират да се произвеждат(модел 2006)техен "заместител" - LGS(но са по-слаби определено)
    9LD и 9LC нямат V-PAM, имат само i-PAM, 12LD и 12LC имат и i-Pam и V-PAM
    и LD и LC са с “DC-scroll compressor” и то Twin Rotary
    LD са с ALL DC(вентилаторът на външното тяло е DC)
    и LD И LC имат DC fan motor на вътрешното тяло
    DC имат освен йонизатор и плазма филтър и могат да стерилизират вътрешното тяло
    LC имат йонизатор и могат само да исушават вътрешното тяло
    12LC и 12LD -разлика в наличието на плазма и All DC
    9LC и 9LD - освен горните и разлика в мощноститe
    ето можеш да погледнеш
    Genaral каталог

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    111
    #11

    Re: Удачен избор ли е Panasonic CS/CU-E9GKE ?

    freelander, благодаря за изчерпателното сравнение - точно от това имах нужда.
    Значи общо взето при 9-ките съществената разлика е наличието на плазма и по-голямата ПИКОВА мощност на LD. Което измерено в пари е малко над 200 лв нагоре в цената. Остава да преценя дали си струва да ги дам за LD-то. Иначе LC-то е почти на цената на въпросния Панасоник и бих го предпочел сякаш, заради маааалко по-добрите показатели и ... марката.
    И другият вариант, който ми хрумва e 12 LGC - по-евтин от 9 LD , по-нов модел и достатъчно мощен (за разлика от 9 LGC )... но пак без плазма. Май няма смисъл, при положение , че и 9 LC ще ми върши същата работа за по-малко пари....
    Мдаааа... изборът май се сведе до двете 9-ки и 200 лв +/- . Или Панасоникът ...все още. Да видим какво ще ми кажат дистрибуторите на Fuji .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    79
    #12

    Re: Удачен избор ли е Panasonic CS/CU-E9GKE ?

    Цитат Първоначално публикувано от freelander
    и LD и LC са с “DC-scroll compressor” и то Twin Rotary
    И все пак scroll или Rotary.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #13

    Re: Удачен избор ли е Panasonic CS/CU-E9GKE ?

    Цитат Първоначално публикувано от marty
    И все пак scroll или Rotary.
    Извинявам се да се чете
    и LD и LC са с “DC compressor” и то Twin Rotary от Toshiba

    Цитат Първоначално публикувано от Yan4o
    И другият вариант, който ми хрумва e 12 LGC - по-евтин от 9 LD , по-нов модел и достатъчно мощен (за разлика от 9 LGC )... но пак без плазма. Май няма смисъл, при положение , че и 9 LC ще ми върши същата работа за по-малко пари....
    Мдаааа... изборът май се сведе до двете 9-ки и 200 лв +/- . Или Панасоникът ...все още. Да видим какво ще ми кажат дистрибуторите на Fuji .
    Ако случайно залитнеш към 12LGS просто помоли да ти покажат и да сравниш на външен вид външните тела на 12LGS и 9LD

    P.S За 20+6кв.м не съм сигурен дали 9-ка ще стигне

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #14

    Re: Удачен избор ли е Panasonic CS/CU-E9GKE ?

    Цитат Първоначално публикувано от Yan4o
    Иначе LC-то е почти на цената на въпросния Панасоник и бих го предпочел сякаш, заради маааалко по-добрите показатели и ... марката.
    Yan4o на тази и следващите страници можеш да прочетеш за конструкцията на доста марки и модели климатици ,което ще ти е в помощ при избора:
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg277167

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #15

    Re: Удачен избор ли е Panasonic CS/CU-E9GKE ?

    Определено с Панасоника ще имаш доста ядове,но..........избора е твой.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Удачен избор или не Radeon HD 6790 ??
    От shopia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 17-06-11, 15:13
  2. Panasonic CS/CU-E9GKE - пада лед от вътрешното тяло!
    От KING-T във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 03-08-10, 12:00
  3. Panasonic CS/CU-E9GKE - за вътрешният вентилатор
    От KING-T във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 14-07-08, 22:59
  4. Panasonic CS/CU-E9GKE или Hitachi RAS/RAC-10EH1
    От kojcho във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 34
    Последно: 13-11-07, 23:16
  5. Panasonic CS/CU-E9GKE - 1 300 лв. или друг на тази цена?
    От kaki във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 21
    Последно: 21-10-07, 14:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе