Страница 4 от 42 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 628
Like Tree9Одобрявам

Мнения за климатици Panasonic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #46

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    може да са сложили и лагер

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #47

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Благодаря за отговора.Ще звъна на сервиза да дойдат да го погледнат и да видим,какво ще измислят.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #48

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    1.Сигурно пишещите тук са разбрали вече, че съм фен на тази марка. Ще се опитам да бъда обективен обаче. Всеки един нов модел на Panasonic е по-лош от предишния (2 примера- махнаха управлението на клапите в хоризонтално положение от дистанционното, смениха E-scroll компресора с ротационен). Да може да е по-икономичен, малко по-тих (по документи), но като го отвориш виждаш една друга истина.Смея да твърдя обаче, че това важи за абсолютно всички марки и не само за климатици. Сега всеки произвежда така че продуктът да работи няколко години и след това да бъде сменен с нов, а не ремонтиран или не дай си боже да работи доживотно.
    2.Иначе от Panasonic винаги са давали диаграми за работа в режим “Отопление” до -5оС и на въпрос защо отговорът им е бил това е климатик. Такова чудо балканско да се използва климатик при екстремно ниски външни температури по света доскоро го нямаше, освен у нас. Друг въпрос е, че той винаги е работил при всякакви температури.
    3.Относно COP или как му намалява мощността: преди години гледах един каталог на Toshiba и там хората ясно го бяха казали: при 7оС вън и 20оС вътре 100% при спадане на външната температура с 7оС намалява капацитетът на уреда с 15% още 7градуса още 15% и т.н. Твърдя, че това важи за всички марки без изключение. И тук настава въпрос от каква мощност започваме да сваляме тези 15%? Е при Е12 те са 6.5квт, при останалите едвам достигат до 6.0 да не говорим масово, че са около 5 квт. Е как ще стоплиш стая 25-30м2 с 5квт, че не ми е ясно или ще буташ 14(fujitsu, haier), 16 (Toshiba) или 18 зависи от производителя?
    4. COP, EER повече от прилични- Е9 4,41/4,31 и това за машина 5квт на отопление струваща 1300 лева – дори в ТМ е по-евтина май- за тези които ще ме обвинят че публикувам цени
    5. Екстри:колкото щеш: ION, Patrol sensor, Mega E-ion filter, silent, powerful и т.н
    6. Серията с окончание 3 накрая е специално за България и скандинавските страни, като разликата с тази без 3 е: има чохъл на компресора и нагревател на картера на компресора с мощност 20W гарантиращ успешен топъл старт и при много ниски външни температури.
    7. Гаранции и сервиз- Panasonic имаха проблемна серия компресори на модели с окончание DKEW.Нека да е ясно на всички те ще се счупят всички. Проблем- пружина на компресора се чупи в режим отопление при дефрост. Мерките които са взети: увеличен диаметър на телта на пружината, една навивка повече, увеличен диаметър на самата пружина. Резултат: няма да се чупи. Слеващи модели с нечупещи се компресори: GKEW, HKEW, Повод за безпокойство няма.
    Нека моля и колегите да отчетат още един факт: при огромния проблем с компресорите беше реагирано максимално адекватно и бяха взети мерки, като сега в най-големите дистрибутори по страната (професионални фирми) има оборотни външни тела. При подобен проблем с Hitachi при друг вносител нещата изглеждаха по- съвсем различен начин- купуваха се нови климатици за сметка на дистрибуторите и компенсацията дойде след около 18 месеца, когато всеки можеше да е затворил (фалирал). Друг въпрос е че май и никой освен вносителя не я видя, а тя не беше лоша.
    Не пожелавам проблеми на колегите работещи с други марки, но задавали ли сте си въпроса какво правим при сериен проблем на Fujitsu например? Те се влачат от Гърция от един супер голям дистрибутор, без пряк контакт с фабриката от българска страна, само гадайте за резервни части каква драма би била.
    8.И накрая за да бъда обективен- най-хубава жена, кола и климатик няма. Но не мога да търпя да се плюе една марка с повод и без повод, катo главната причина тук, е че тя е много разводнена в ТМ и всеки знае колко струва. Т.е като не мога да спечеля от нея дай да я плюя. Да не казвам защо според колеги кои уреди са най-хубави- тези с най-дебели ТО. Така че малко по-по-. Защото колко му е да се направи един сайт с ценички – всякакви на всякакви машинки.
    Приятна вечер
    spas.slavchev одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #49

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    всъщност мнението ти е доста пристрастно ,аз като собственик на ХЕ9ДКЕ ще ти кажа че в тоя Премиум модел на Панасоник за 05 година няма нищо Премиум .. машината е с капилярка ,харчи много ток и не топли под -10,вътрешното тяло е за лагери вече щото се пораздрънча( пак много е изкарал на фона на новите да) ,а компресора по твоите думи трябваше вече да е пътник но надали му се е разминало ... сравнение с Фуджитсу изобщо не може да става ( имам и такова) така че не ги слагай един до друг ,само ценово са близки ... а ,екстри при Панасоника бол да ,ама екстрите не топлят ...

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #50

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    А аз си задавам следния въпрос.....
    Защо климатиците внос на Пингвин-ЮН са Made in Japan,"случайно" ли се къса кашона там където е написано/преди години/Made in Thailand, и сега се мъдри едно допълнително прозрачно стикерче, че е Японски....Хайде ,де...Като не сме видели General и Fuji.....\
    Смешници!!!!


  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #51

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Че те още ли го разправят това?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #52

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Да...Обърни внимание на вътрешното тяло-то явно си личи, че допълнително е залепено малкото стикерче...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #53

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Малко стикерче не съм виждал,само изрязаното.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #54

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Като собственик на два броя Панасоници и аз до сега не мога да се оплача (YW9DKE и W7DKE). Сега ще купувам трети и съответно пак ще е от тази марка. Препоръчайте ми конвекционална 12-ка, която е в момента на пазара и е без проблеми или то проблемите са били само в серията с въпросните компресори?

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #55

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    А аз си задавам следния въпрос.....
    Защо климатиците внос на Пингвин-ЮН са Made in Japan,"случайно" ли се къса кашона там където е написано/преди години/Made in Thailand, и сега се мъдри едно допълнително прозрачно стикерче, че е Японски....Хайде ,де...Като не сме видели General и Fuji.....\
    Смешници!!!
    Страхотно!!!
    Климатиците за японския пазар на 100V не се произвеждат в Япония,а пък за страна която не знаят на кой континент е ще произвеждат в Япония и при това на 220 волта!!!


  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    73
    #56

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от KING-T
    От вчера се разтрака леко от лявата страна вентилатора на вътрешното тяло на моя Панасоник E9-GKE.До сега не съм го чувал изобщо,като работи ,нито са му пукали пластмаси и други неща,но от вчера този леко тракащ звук ме влудява.От наблюдението ми до сега ,този звук не се дължи на тракане от пластмасата на капака за филтрите,а от турбината на вътрешното тяло.С намаляване на оборотите и звука също намалява.Възможно ли е за 6 месеца да се разбие лагерчето на турбината?И ако трябва са се сменя по-принцип тези лагери има ли ги в наличност по сервизите?
    Той климата е в гаранция и се чудя ,колко ли ще ме мотаят за това ?
    Абе аз го имам тоя проблем от 1 година вече (но с е9дке). Мислех си че е от втулката в ляво (климатика го разглобявах за основно почистване, махах вала, така че знам че е с втулка), обаче сега имам друга теория и ще видим при следващото разглобяване дали ще се оправдае.
    Според мен опира самата турбина, понеже не е идеално центрирана, а пък има доста малък допуск с корпуса близо до лявата стена...
    Ще видим.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #57

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Да,като наблюдавах турбината се вижда как от лявата страна има леко биене ,а от дясно такова няма.Явно от ляво някъде опира.Интересно е ,че сега не се чува това тракане ,само от време на време.Теорията ти май ще се окаже вярна.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    2
    #58

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Привет на всички.От два месеца имам Panasonic E12- HKE и от един месец E9-HKE.Дванайската отоплява хол 20квадрата и две стаи по 10 и по 12 квадрата.Височината на стаите е 2,15м с изолация на стените и без изолация на тавана-последен етаж.Девятката е в стая 16 квадрата,северна без изолация.Засега и двата климатика се справят перфектно пък ще видим при по големите студове.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #59

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Искаш да кажеш, че с E12HKE топлиш 42 м2?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    14
    #60

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Много добър пост на bigmouth за панасоник и аз съм фен на марката.взех си 12hkew и съм изумен от малкото дист. управление и ръ4ното нагласяне.засега оба4е се справя отли4но хол 20кв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 42 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  2. Прозоречни климатици - мнения
    От vetre във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 10-02-12, 09:21
  3. Данни за климатици PANASONIC CS/CU-PE12CKE и PANASONIC CS/CU-PE9CKE
    От dimkaraganchev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 07-03-11, 19:35
  4. Климатици Sanyo - мнения
    От cacho във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 26-06-07, 13:38
  5. Климатици General Electric - мнения
    От wrathchild във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 23-06-07, 23:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе