Страница 5 от 42 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 628

Мнения за климатици Panasonic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    2
    #61

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Искаш да кажеш, че с E12HKE топлиш 42 м2?
    Да засега се справя без проблем.Когато застудя преди една седмица подържаше 22 градуса в стаята с климатика и 21 в другите две стаи и максималната му консумация беше 1150W.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #62

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    И на мен ми е малко странно. Аз съм с старите модели ( от подписа ми ) и зимата едвам успявам 22 градуса в помещение 35 кв. м. с тази 12, която казват че е по добра от новите модели.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    71
    #63

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    аз имам два 12dkew дадохамиги със счупени компресори след което миги смениха с нови компресори
    засега работят много добре несе чуват
    сега взех и един 12gke сложих го в северна стая 9 кв дет слънце не огрява да видим зимата дали ште върши работа
    надявамсе с голяма мошност на малка площ дае добре

  5. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #64

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от tonivp
    аз имам два 12dkew дадохамиги със счупени компресори след което миги смениха с нови компресори
    засега работят много добре несе чуват
    сега взех и един 12gke сложих го в северна стая 9 кв дет слънце не огрява да видим зимата дали ште върши работа
    надявамсе с голяма мошност на малка площ дае добре
    Колега не винаги е добре голяма мощност на малка площ. Аз така си преоразмерих спалнята от 34 куб.м с 9 инвертор на Панасоник и не ме питай колко е кофти. Вечер го пускам в 21 и стопля за не повече от 15мин., но бързо вдига температурата и изключва климатика, макар и инвертор да е, после пак включва, като през това време си върти вътрешния въздух. Духа ту топло като работи, ту студено като върти вътрешния въздух, което си е кофти. Тогава за да работи нон стоп трябва да му задам 28, но става много топло.
    Така, че и с прекалено преоразмерения климатик, може да не ти е много комфортно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    71
    #65

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    абе тое кухня с изнесена тераса без изолация с дървена дограма пердето стои право кат духа
    тъйче смятам чесъм постъпил добре ама ште ведим кат задуха

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    11
    #66

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Здравейте!Имам климатик Panasonic CS\CU-PE12DKE от 09.2006г.Миналия месец както си работеше таймера започна да премига...Изкара грешка H16...Изчистих я аз(уж),опитах да го рестартирам(след около15-20 мин.)-не щя!Проверих пак за грешка-F91!Оставих го 2-3часа изключен но не порачи да тръгне...И се опулих!За гаранция не питайте,че като се присетя и ме хващат бясовете!Това е една друга история...Гаранция няма.Та на другия ден си тръгна и си работеше както и преди-перфектно!След около 2 седмици непрекъсната работа-пак таймера,пак H16...Този път си тръгна отново след само час-два почивка...След още десетина дни(днес) пакH16...Обиколих всички сервизи в града,всички ми обясняват как си е заминал компресора и ми съчиняват суми за смяна на компресора от 700 до 900лв.!Дайте моля мнение,съвет какво да правя?Бях чел някъде,че във Варна някой ремонтирал тези компресори...Благодаря за отделеното време!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #67

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от Gogovan
    ....
    Дайте моля мнение,съвет какво да правя?Бях чел някъде,че във Варна някой ремонтирал тези компресори...Благодаря за отделеното време!
    Техноклима беше споменаваната фирма. Виж търсачката на форма. Иначе при тебе работата клони към компресора. Все по-чести грешки, докато един ден спре окончателно.

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #68

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Тази цена за ремонт при този проблем си е съвсем реална. Компресорът се подменя със същия модел, но изглежда вече с оправен проблем.

    Въпросът по-скоро е: Заслужава ли си на климатик, който е бил купен за 1 500 лв. и е работил 2 години да се прави ремонт на стойност 900 лева?

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #69

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Според мен хич не си струва 900 лв, след като за 1200 се купува нов с гаранция. Но и просто 900 лв е безбожна цена, при гаранция 5 г на компресорите на Панасоник! Знам за евентуално пропуснатите профилактики...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    11
    #70

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Тази цена за ремонт при този проблем си е съвсем реална. Компресорът се подменя със същия модел, но изглежда вече с оправен проблем.

    Въпросът по-скоро е: Заслужава ли си на климатик, който е бил купен за 1 500 лв. и е работил 2 години да се прави ремонт на стойност 900 лева?
    Добре,въроса се свежда до това дали някъде някой ремонтира тези КОМПРЕСОРИ?И при цена евентуално 200 лева мисля,че си заслужава...Доколкото разбрах от четене по форумите става въпрос за една пружина,сменят се всички вътре и...А относно гаранцията оня къде го монтира не дойде да прави профилактика първата година,въпреки,че го търсих два или три пъти...Кофтито в идиотската история е,че не мога да докажа,че съм го викал!

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #71

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    А имаш ли попълнена гаранционна карта?Ако имаш такава ,значи имаш и право на такова обслужване независимо,че никой не е идвал на профилактика.Ако този ,който ти е сложил климатика отказва да поеме гаранцията, ще трябва да намериш фирма,която да ти демонтира климатика и да го прати в сервиза на К&К за ремонт и след това пак да ти го монтират,като бъде готов.За това естесвено ще трябва да си платиш,но поне ще ти сложат нов компресор,а не ремонтиран,който не се знае колко ще издържи.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    11
    #72

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от KING-T
    А имаш ли попълнена гаранционна карта?Ако имаш такава ,значи имаш и право на такова обслужване независимо,че никой не е идвал на профилактика.Ако този ,който ти е сложил климатика отказва да поеме гаранцията, ще трябва да намериш фирма,която да ти демонтира климатика и да го прати в сервиза на К&К за ремонт и след това пак да ти го монтират,като бъде готов.За това естесвено ще трябва да си платиш,но поне ще ти сложат нов компресор,а не ремонтиран,който не се знае колко ще издържи.
    Човек,имам гаранционна карта,но в нея няма отбелязани профилактики...А без профилактика от фирмата монтирала климатика няма гаранция...изобщо идиотщина!Това с пращането в сервизите на K&K,не става защото сумата ще набъбне както споменах до около 900 лева...А нов същия климатик струва 1100 !
    А и евентуално сменен новият компресор щял да има гаранция 9 месеца мисля,че казаха!!!Бахти умрялата държава!!!!

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #73

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Моят съвет е да се обърнеш тогава към Комисията за защита на потребителя и разгледай този сайт-

    http://www.kenanoff.com/blog/archives/190#7

    Попитай там как да процедираш.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #74

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    То при всяко положение едно 250-300 лв ще му вземат за монтаж, транспорт и демонтаж, дори и да поеме К&К смяната на самия компресор!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    11
    #75

    Re:Мнения за климатици Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от enkov
    То при всяко положение едно 250-300 лв ще му вземат за монтаж, транспорт и демонтаж, дори и да поеме К&К смяната на самия компресор!
    Съгласен за 300 лева!!!Само да кажат!Още повече,че при този модел компресорите били конструктивно неиздържани(слаби пружини или клапани)нещо такова....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 42 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 19:50
  2. Прозоречни климатици - мнения
    От vetre във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 10-02-12, 10:21
  3. Данни за климатици PANASONIC CS/CU-PE12CKE и PANASONIC CS/CU-PE9CKE
    От dimkaraganchev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 07-03-11, 20:35
  4. Климатици Sanyo - мнения
    От cacho във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 26-06-07, 14:38
  5. Климатици General Electric - мнения
    От wrathchild във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 24-06-07, 00:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе