Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Данни за климатици PANASONIC CS/CU-PE12CKE и PANASONIC CS/CU-PE9CKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #16

    Re:Данни за климатици PANASONIC CS/CU-PE12CKE и PANASONIC CS/CU-PE9CKE

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    и за колко ги рециклираш?
    Със сигурност по малко от 400 лв.
    Всичко според случая.

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #17

    Re:Данни за климатици PANASONIC CS/CU-PE12CKE и PANASONIC CS/CU-PE9CKE

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    Съпругата ми се обади днес, че климатикът в хола (CS/CU-PE12CKE) е започнал много да бръмчи. Но иначе си топлил. Някой може ли да даде съвет, какво да го правя.
    както беше казал някой за съветските автомобили:щом бръмчи, значи работи
    ако трябва по-сериозно кое бръмчи? - вътре е лагер на мотор, вън вероятно малко лед?

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #18

    Re:Данни за климатици PANASONIC CS/CU-PE12CKE и PANASONIC CS/CU-PE9CKE

    Цитат Първоначално публикувано от georgiborisov
    Със сигурност по малко от 400 лв.
    Всичко според случая.
    а пружината колко време си я тествал? по-различна ли е или копие на Панасоник?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #19

    Re:Данни за климатици PANASONIC CS/CU-PE12CKE и PANASONIC CS/CU-PE9CKE

    АЗ съм ремонтирал доста компресори и поне от 2 години не са показали проблем, като за пример ще дам климатика ми в къщи и той е със сменена пружинка и баца нон стоп вече 2 години, като нов. Използваните от мен пружинки са с доста по добро качество от използваните в оригиналният компресор, не са дубликат, а са си пружинки от доказали се модели компресори, как се снабдявам тови си е моя работа, а и зависи от кого е направен ремонта и на компреора и на климатика.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    115
    #20

    Re:Данни за климатици PANASONIC CS/CU-PE12CKE и PANASONIC CS/CU-PE9CKE

    приятел всички ли дке са с дефекна пружина или определена партида

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #21

    Re:Данни за климатици PANASONIC CS/CU-PE12CKE и PANASONIC CS/CU-PE9CKE

    има известна разлика между пружините на различните серии, но като цяло нещата са неуспешни защото проблема не е толкова в пружините, а в софтуера на външното тяло - не случайно следващите серии със същите компресори и пружини вече нямат проблеми
    в друга тема във форума съм се захванал да правя обзор на всички модели на Панасоник и техните проблеми и там ще обясня точно причината за чупене на пружината, която както вече казах в много малка степен зависи от пружината и в голяма от софтуера на външната платка
    ако някой има пари за харчене да си поръча компресор за LKE да го монтира на DKE и при първите -10 градуса е готов с пружината

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #22

    Re:Данни за климатици PANASONIC CS/CU-PE12CKE и PANASONIC CS/CU-PE9CKE

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    в друга тема във форума съм се захванал да правя обзор на всички модели на Панасоник и техните проблеми и там ще обясня точно причината за чупене на пружината, която както вече казах в много малка степен зависи от пружината и в голяма от софтуера на външната платка
    ако някой има пари за харчене да си поръча компресор за LKE да го монтира на DKE и при първите -10 градуса е готов с пружината
    climamarket ,крайно интересно ми стана,как софтуера директно влияе в/у здравината на механичните части според тебе,но щом си се заел да го обясниш-значи че ще го видим в скоро време?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #23

    Re:Данни за климатици PANASONIC CS/CU-PE12CKE и PANASONIC CS/CU-PE9CKE

    Ами представи си , че си вдигнал с колата 140 км в час и объркаш втора с четвърта скорост - софтуера е виновен (или задакормилното устройство ) - същото и с тази серия . Обаче ми е интересно при фабричен дефект като този , защо не сте заменяли и платките на хората или целите климатици , а само замазване на очите на хората ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #24

    Re:Данни за климатици PANASONIC CS/CU-PE12CKE и PANASONIC CS/CU-PE9CKE

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    има известна разлика между пружините на различните серии, но като цяло нещата са неуспешни защото проблема не е толкова в пружините, а в софтуера на външното тяло - не случайно следващите серии със същите компресори и пружини вече нямат проблеми
    в друга тема във форума съм се захванал да правя обзор на всички модели на Панасоник и техните проблеми и там ще обясня точно причината за чупене на пружината, която както вече казах в много малка степен зависи от пружината и в голяма от софтуера на външната платка
    ако някой има пари за харчене да си поръча компресор за LKE да го монтира на DKE и при първите -10 градуса е готов с пружината
    Ако неадекватно управление е водещата причина за тази авария, би трябвало тя да се повтаря и след подмяна на компресора. Подмяната на компресора би било корективно действие за премахване на аварията но първопричината остава. Има ли отбелязани такива повторни проявления на този проблем след хилядите подменени компресори?
    Статистически методи биха дали адекватен отговор.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #25

    Re:Данни за климатици PANASONIC CS/CU-PE12CKE и PANASONIC CS/CU-PE9CKE

    ние до края на 2010 по памет бяхме подменили 650 компресора, 25-30% от тях повторно
    чупенето на пружината става при неколкократното съвпадение на няколко фактора като основният от тях е вън да е поне -10, а вътре достатъчно топло - не случайно пружини не се чупят лятно време, пък и да се счупят те са били вече готови разкалени зимата и просто им е дошло времето или са били счупени и наместени и като се разместят всичко свършва
    това е отговора - поради желанието да бъде направен един много добър климатик, който да губи минимално време за дефрост е взето погрешното решение да не се гаси компресора при връщане от дефрост, това води до сериозен хидравличен и термошок за пружината и тя рано или късно се чупи
    не се чупят пружини:
    -на климатици, които са монтирани в офиси, където те като цяло не работят нощем, а и денем не се поддържа такава жега като у дома;
    -на климатици, монтирани в спални помещения, които като цяло са студени и уредите се пускат за няколко часа вечер да поотоплят;
    -на климатици, които не се експлоатират при -10 и надолу поради други източници на отопление;
    при следващите серии това е избегнато и не случайно същия тозикомпресор се чупи вече в рамките на 1-2 промила, което си е нормално статистически

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #26

    Re:Данни за климатици PANASONIC CS/CU-PE12CKE и PANASONIC CS/CU-PE9CKE

    Цитат Първоначално публикувано от qqto
    Ами представи си , че си вдигнал с колата 140 км в час и объркаш втора с четвърта скорост - софтуера е виновен (или задакормилното устройство ) - същото и с тази серия . Обаче ми е интересно при фабричен дефект като този , защо не сте заменяли и платките на хората или целите климатици , а само замазване на очите на хората ?
    трудно може да се даде отговор на този въпрос, първоначално и те не са знаели истинската причина, не съм сигурен дали и сега напълно я осъзнават, но видимо и аз първоначално бях убеден, че това е от пружината
    освен това това не е първия или последния ротационен компресор, който чупи пружина (по памет Хитачи 32-ка инвертор също чупеше, но не по тази причина и къде по-малко)
    не мисля, че са искали да замажат очите на хората, защото един компресор и неговата подмяна струват поне колкото 4-5 външни платки, просто те веднага трябваше да дадат решение на проблема и го дадоха - чупи се компресор - получаваш нов
    така или иначе има две важни неща, които се случиха от страна на Панасоник: доставени бяха компресори за всички по един, че и по два, даде се не малка сума за подмяната им, и до ден днешен подменяме на гаранционните, но тази зима за късмет беше мека и нямаше много откази
    представям се какво ще настане ако същото се случи с някой от възхваляваните във форума марки, тъй като никой не е застрахован от грешки
    бедна ви е фантазията като знам как за някои марки се поръчват части и кога идват...
    а това неизбежно ще се случи като гледам някои цени на инверторни 18-ки и т.н. въпросът е не дали, а кога...


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #27

    Re:Данни за климатици PANASONIC CS/CU-PE12CKE и PANASONIC CS/CU-PE9CKE

    Платката е 317 $ - компресора в момента 600 лв без смяната .Просто не са знаели колко компресора ще заминат ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Съвет за климатик PANASONIC CS/CU-PE12CKE
    От MisterT във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 04-09-14, 22:24
  2. Климатици Panasonic
    От climamarket във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 123
    Последно: 18-08-14, 21:59
  3. Panasonic CS/CU-PE12CKE - показва грешки H16 и F91
    От kriis във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 18
    Последно: 22-07-12, 16:04
  4. Panasonic CS/CU-PE12CKE - оранжев светлинен сигнал...
    От artman във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-09, 08:48
  5. Panasonic CS/CU-PE12CKE - външното тяло шуми
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 08-11-05, 20:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе