Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21

Мнение за Панасоник KIT-E9GFEW/LKE-3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Ruse, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    11
    #16

    Re:Мнение за Панасоник KIT-E9GFEW/LKE-3

    Владо, а дали може да се направи комбинация - подово тяло Панасоник + NE-9MKE-3 ?
    Това външно тяло е с отлични параметри - Електронен EEV, Подгрев на картера на компресора
    Подгрев на дренажната ваничка, Японски scroll компресор+Самодиагностика?
    Дали си "говорят"..

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #17

    Re:Мнение за Панасоник KIT-E9GFEW/LKE-3

    Само неработещите климатици и тошибите от висок клас са тихи в студа

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #18

    Re:Мнение за Панасоник KIT-E9GFEW/LKE-3

    по този въпрос трябва да се произнесе climamarket

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #19

    Re:Мнение за Панасоник KIT-E9GFEW/LKE-3

    от панасоник към момента не дават само външни тела на NE-серията и няма как да се прави тази комбинация

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    2
    #20

    Re:Мнение за Панасоник KIT-E9GFEW/LKE-3

    Здравейте,

    До сега сме имали 2 подови климатика и 2-та на Дайкин - FVXS25F и FLXS35B.

    Сега си търся още 2 подобни и забелязах, че Панасоник имат подов като FVXS25F. Тези видове, по ми допадат, заради възможността да духат отдолу топлия въздух, доста по-приятно е поне за мен. Освен това размера също е от значение (в случая по-малък такъв )

    Та така, на пазара обаче се предлагат 2 модела Панасоник, поне според писаното от сайтовете - LKE-3 и МКЕ-3.
    Каква е тяхната разлика, защото честно казано, според характеристиките публикувани в сайтовете, все едно няма разлика, но едва ли е така. Това ми се вижда доста важно, особенно като се има в предвид, че разликата в цената между моделите, спрямо основната такава е нищожна. Може би и разликите са нищожни....

    В темата споменатавате, че прекия конкурент FVXS25F има някакви проблеми с тракащи панели и т.н. Нашия не е виждал подобно нещо, но не означава, че няма такива. Панасоника има ли подобни или други.

    Нашия Дайкин има седмичен таймер и бутон за тих режим на външното тяло, докато Панасоника гледам, че няма такива опции. Сега, бутона за понижен външен шум наистина работи, т.е. чувствително се усеща разликата в шума, само че от упътването и "постните" характеристики, не ми става ясно, колко е шума без и с включен "обезшумител". Така, че не мога да сравня тази характеристика спрямо Панасоника. Да не би да се окаже, че звуковото налягане на Панасоник е такова, какво е на Дайкин но с включен "обезшумител"?

    Отностно таймера, там където сега се ползва, таймер не е нужен, там където ще се ползват новите обаче, таймер може и да е нужен. Но това е бял кахър, ако се окаже, че има други предимства/недостатъци.

    Имат ли разлика във филтрите. На Дайкините са някакви фото.... (незнам какво си), общо взето ги прахосмучим и оставяме на слънце за няколко часа, за да се възстанови нещо си там (книжката не е пред мен, че да цитирам). Този вариант за нас е доста удачен, защото всъщност не ги сменяме тези филтри, т.е. няма допълнителни разходи. При Панасоник как е? Само да добавя, че проветрябваме винаги на около час, час и половина, по за около 3 до 5 мин. и до момента климатиците нямат "лош дъх", не знам дали се дължи на самите филтри или просто на редовната профилактика и проветряване.

    Благодаря Ви предварително.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #21

    Re:Мнение за Панасоник KIT-E9GFEW/LKE-3

    това се продаваше на относително разумна цена, но вече го няма или поне не се е появило отново на прилична цена
    все още вътрешните тела конзоли на панасоник са производство на дайкин и с това се изчерпват коментариите

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Панасоник или Сони?
    От joro94 във форум Sony телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 26-01-15, 22:52
  2. Отговори: 11
    Последно: 12-07-13, 22:39
  3. Отговори: 6
    Последно: 27-04-13, 22:23
  4. Отговори: 0
    Последно: 21-07-12, 14:48
  5. Мнение за видеокамера Панасоник GS 90 !&
    От marcam във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 18-02-09, 23:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе