Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26
Like Tree4Одобрявам

Проблем с обледеняване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #16

    Отговор: Проблем с обледеняване

    Цитат Първоначално публикувано от radoslaf
    Днес премерих датчика и дава 8.5 килоома при външна темп. 10-11 градуса. Нормално ли е това съпротивление ?
    Дават го, че при +10-11°С съпротивлението е 10-11 kohm, но приемаме, че съпротивлението е нормално поради малки неточности, които може да е имало в замерването (а може и датчика да дава отклонение). Проверих още веднъж в документацията и дефроста се управлява само по този датчик. Краят на дефроста настъпва при отчетена от датчика температура +4°С.

    Какви са възможните действия:
    - Да преместиш датчика отстрани където е на друга тръба, където се натрупва най-много скреж;
    - Да добавиш последователно на датчика съпротивление около 4 kohm, каращо го да отчита около -5°С по-ниска температура;
    - Подмяна на датчика с нов.
    Този пост е редактиран от valen1; 05-01-13 в 17:11.
    MistaMasta одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    74
    #17

    Отговор: Проблем с обледеняване

    Да споделя развитието на нещата с обледеняването , след поставянето на съпротивление 4.3 килоома машината вече работи без никакви забележки дефроства си около 10 мин. и си разтапя всичкия натрупан скреж.

    Много благодаря на колегата valen1 за правилната насока относно проблема.

    Поздрави!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    13
    #18

    Отговор: Проблем с обледеняване

    Здравейте, имам абсолютно същият проблем, който е описан в темата. Климатика е панасоник, модел cs pw12gkx. Външното тяло се обледенява по същия начин.
    Някой знае ли местоположението на външния датчик и с каква стойност да го търся по магазините???
    До преди 1 зима всичко беше наред, но миналата и сега в студовете се трупа много лед.
    Дали с добавяне на съпротивление от 4 килоома ще се реши проблема и при мен?
    Благодаря предварително за насоките!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #19

    Отговор: Проблем с обледеняване

    А колко време трае дефроста? Ако е винаги по-малко от 5мин., вероятно ще е по-добре да се добави съпротивление поне за пробата.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    13
    #20

    Отговор: Проблем с обледеняване

    2-3 пъти по 2-3 минути и след като натрупа лед, около 5-6 минути. Но не е стигал до 10 минути дефрост. Не знам дали това поведение е нормално! По парт номер, датчика е cwa50c2393.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #21

    Отговор: Проблем с обледеняване

    Много е малко е времето. Като натрупа трябва да е към 10 -12мин. Дават му максимум 12мин. да работи компресора по време на дефрост.
    Със добавянето на 4 килоома ще вдигнеш температурата при която спира дефроста със 4-5гр.
    Дали ще е достатъчно, не знам. Няма да е по-зле от сега, все ще е по-добре.
    За идеално ще трябва да измериш колко дава датчика максимално близо до +4гр. и да добавиш последователно съпротивление. Двете общо трябва да дават към 13 килоома при +4 гр.
    kiril123 и babati харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    13
    #22

    Отговор: Проблем с обледеняване

    Днес купих датчик 5 килоома. Утре ще го монтирам, ако успея да достигна мястото. Ако нямам достъп до датчика( външното тяло е монтирано на 4 етаж, отстрани на терасата) ще пробвам варианта с добавяне на съпротивление и ще пиша пак за резултата.

    Изпратено от моят HTC One с помощта на Tapatalk
    babati одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    13
    #23

    Отговор: Проблем с обледеняване

    Днес смених датчика. Направих сравнение в стойностите на открито. Не знам колко е била температурата в Пловдив в 13 часа. На оригиналния показанието беше 6,3к, а на новия 7.8к. Оставих ги за 10 минутки да се "попекат" на слънце и замерих отново: на оригиналния 4.9к, а на новия 6.3к.Датчика се монтира на една от тръбите. Прилагам и снимка, дано се вижда къде е монтиран (по-хубава не можах да направя)! Тази вечер ще наблюдавам времето за дефрост!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    13
    #24

    Отговор: Проблем с обледеняване

    По моя проблем: до сега не бях писал, защото времето беше сравнително топло и климатика почти не се включваше в режим на дефрост. Снощи ми направи впечатление, че времето на размразяване с новия тръбен датчик е още по-малко и тази сутрин пак имаше лед по питата. Някой има ли идея къде мога да преместя датчика? На тънката тръба, която излиза (или влиза) най-отдолу? Варианта с поставяне на съпротивление го оставям като последен. Положението, което съм снимал е заводското.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #25

    Отговор: Проблем с обледеняване

    Премести датчика на редовете на които трупа лед и добави съпротивление последователно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    13
    #26

    Отговор: Проблем с обледеняване

    Вчера си върнах оригиналния датчик на мястото. Оказа се, че е напълно изправен, измерих го в помещение на 25 градуса, показа точно 5,2к. Добавих 4,3к съпротивление и снощи започна да размразява както трябва около 10-11 минути. Питата започна да се затопля равномерно и няма натрупан лед.
    Благодаря и аз на всички, които се включиха с помощ в темата!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Fujitsu 09LDC и 12LDC-борба с обледеняване тава
    От kuzman60 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-12, 15:33
  2. Обледеняване на HAIER HSU-18H03(B) - AU182AFAHA
    От Феникс във форум Климатици Haier
    Отговори: 17
    Последно: 18-03-10, 22:53
  3. Хладилник "ЗИЛ" - обледеняване
    От precious във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 01-10-08, 17:44
  4. ME MSZ-GA25VA - странно обледеняване на външното тяло
    От Yas във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 6
    Последно: 11-01-08, 23:16
  5. Хладилник Gorenje K537 - обледеняване на фризерната част
    От niksan79 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 17-12-07, 16:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе