Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 212
Like Tree94Одобрявам

Panasonic CS-E09QKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #61

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    В сервизното данните за 9QKE са 2950 кв при -7 и 2394 при -10.За -15 няма данни никъде в него.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #62

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Данните ги гледам тук: Air-conditioning and refrigeration certification programs, Eurovent Certification
    Със сервизни не разполагам.
    spas.slavchev одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #63

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Да, разбрах, за тове някъде писах, че информацията тотално се разминава.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #64

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Май гледаш грешното сервизно. Според тези данни, поне за мен, климатикът си е супер:

    Panasonic CU-E9QKE / CS-E9QKEW
    - мощност при +7*С (kW) - 3,40
    - COP при +7*С - 4,72
    - мощност при -10*С (kW) - 2,70
    - COP при -10*С - 2,65
    - мощност при -15*С (kW) - 2,37
    - COP при -15*С - 2,34

    А 2,5 kW е номиналът, но при охлаждане. Само че мен въобще не ме интересува на охлаждане. Климатикът ми трябва най-вече за топлене.
    Ей вярно! Мерси, че ме поправи. Аз съм се объркал и гледам отдаваните мощностти при охлаждане. Сори.
    Наистина номинала на отопление е 3,40 киловата. Сега ще си редактирам старите постове.
    Въпреки, че за мен реалния номинал на климатика е това, което дават като Pdesign. За девятката е 2,5/2,7 киловата на охлаждане/отопление, което пак не е кой знае колко.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #65

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Като гледам и на Дайсекай 8 е същото Pdesignc - 2,5. Значи и той не е нещо особено, а?
    spas.slavchev одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #66

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Ако трябва да се върна назад, в първите ми постове които са от лятото, още от тогава имах опасения, че нещата не са както трябва. Сега вече и в по студеното време, пак имам опасения. По принцип, апартамента в който живея не е изолиран и нямам съседи които да ме топлят от доло, както нямам съседи и над мен. Имаше колега който обисняваше, че това е модерен климатик който лови светлина, движени и т.н. Честно казано, тези функции въобще не ме греят в прекия смисъл на думата, както и не ме хладяха през лятото. Някой може ли да сподели какви са симптомите и какво най често се случва ако фреона в системата е недостатъчен? Незнам защо си мсиля, че фреона е недостатъчен и затова постоянно работи на обороти. Лятото не правеше студ, сега дори и в топло време (плюсови температури) не може да направи яко жега. Предстои ми да купувам втори климатик, пак девятка и направо от вътре ми се ще да е Панасоник а като се сетя за сегашния...

  8.  
     
  9. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #67

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Колега видно е че имаш проблем с машината,защо не извикаш да го погледнат все пак е в гаранция.Трябва да ти кажа,че ако работи коректно,ще останеш много доволен.
    Aleksandars и vadim харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #68

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Колега видно е че имаш проблем с машината,защо не извикаш да го погледнат все пак е в гаранция.Трябва да ти кажа,че ако работи коректно,ще останеш много доволен.
    Защото вече ги виках и смятам, че не са достатъчно компетентни. Закачиха уреда с часовниците, пуснаха го, застана пред него техника и каза, че всичко си му е наред, духа топло, духа студено, атмосферите на компресора били ок. Ще викам други, просто това са ми съмненията, че фреона е по малко и затова не работи както трябва, сащо се притеснявам да няма смачкани тръби при монтажа. Смятам да извикам друга фирма, да ги накарам да разкачат всичко, за да се види дали при монтажа всичко е нареди и след това ако трябва да изтеглят всичкия фреон, да вакуумират и след това да го напълнят с точното количество от което има нужда.

  11. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #69

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Напиши от кой град си,предполагам има колеги които могат да ти дадат съвет за фирма която да си свърши компетентно работата.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #70

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78 Виж публикацията
    Защото вече ги виках и смятам, че не са достатъчно компетентни. Закачиха уреда с часовниците, пуснаха го, застана пред него техника и каза, че всичко си му е наред, духа топло, духа студено, атмосферите на компресора били ок. Ще викам други, просто това са ми съмненията, че фреона е по малко и затова не работи както трябва, сащо се притеснявам да няма смачкани тръби при монтажа. Смятам да извикам друга фирма, да ги накарам да разкачат всичко, за да се види дали при монтажа всичко е нареди и след това ако трябва да изтеглят всичкия фреон, да вакуумират и след това да го напълнят с точното количество от което има нужда.
    Не мисля, че ще има полза от тези упражнения. Климатика ти работи нормално, просто това са му възможностите.
    Тези панасоници имат много прецизна система за диагностика и ако имаше пречупена тръба или липса на фреон, досега щяха да светнат грешки.
    Не се занимавай с глупости, най-много да го развалиш повече.
    Тези панасоници така работят и толкова топлят. Няма как хем да топли, хем да харчи малко ток. Това няма как да стане. Нали си чувал приказката за безплатния обяд.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #71

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Джак, с един разрез на ножа, падат по три филии и половина. Погледнете му машината на човека!

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #72

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    ...Няма как хем да топли, хем да харчи малко ток. Това няма как да стане. Нали си чувал приказката за безплатния обяд.
    Направо затри с лека ръка всички Дайсекай и К2У-та.
    Този пост е редактиран от dimkaraganchev; 01-11-14 в 14:46.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #73

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Направо-накриво, това е положението...

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #74

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Направо затри с лека ръка всички Дайсекай и К2У-та.
    Кой твърди, че дайсекайчетата и К2У-тата топлят, без да харчат ?
    @ yanko78,
    опитай се да заемеш токови клещи на заем и ги закачи на единия от двата захранващи кабела на машината. Направи следното:
    - изключи машината от мрежата за 10 минути и отвори продорците на помещението, за да стане течение и да падне температурата под 18 градуса. Външната температура не бива да е под 5 °С. Ползвай термометри!
    - включи климатизатора на отопление, задай 30 °С и максимална скорост на турбината, без да затваряш прозорците
    - натисни powerful бутона и засечи 5 минути време
    - погледни показанието на амперметъра (токовите клещи) и виж дали има 5А
    Ако няма, намери "часовниците" на онези симпатяги, които са били у вас последно и им заври по един от тях отзад. Пусни жалба до КЗП по надлежния ред срещу търговеца. Намери друга оторизирана от Панасоник фирма за монтаж на техни клими, която да ти издаде протокол за несъответствие на машината. Ще ти го издадат срещу заплащане на диагностика. Поискай им фактура и касова бележка, които ще ти трябват в последствие, за КЗП.
    Успех в борбата!
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 01-11-14 в 15:55.

  18. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #75

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Jack Krauser, нищо лично, но в темата доста пъти се изказваш неподготвен или умишлено целиш да заблудиш някого. Тези Панасоници определено имат трески за дялане, но те не са във възможностите им да се справят с отоплението! Критиката ми е основно в ниско качествената пластмаса на вътрешните тела за white варианта. Ако XE вариантът е като на NKE , то там качеството е друго! Относно хладилна част , солидност на външното тяло(33кг, ЕТРВ, двуредов топлообменник) и начина работа мисля, че са перфектни особено за тоя ценови клас! Престани да заблуждаваш хората и бъди малко от малко обективен - подозирам, че изобщо не си виждал машината или изкривяваш нещата!
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 01-11-14 в 16:29.
    Aleksandars, vadim и AC_From_Hell харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мега странен Panasonic E09QKE
    От yanko78 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 08-10-14, 22:17
  2. Panasonic FZ38 или предходен модел ...до Panasonic FZ10 ?
    От udoto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 12-07-12, 23:41
  3. panasonic cs-a90ke и panasonic cu-e90ke. Къде е вярното им местонахождение?
    От lzxcvbnm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 27-11-11, 17:00
  4. Коя е по добрата плазма PANASONIC TX-P42X10E или PANASONIC TH-46PY8P?
    От tattoo777 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 21-05-09, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе