Страница 9 от 15 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 212
Like Tree94Одобрявам

Panasonic CS-E09QKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,515
    #121

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Що пишете глупости и изказвате мнение за машини, които нито имате, нито сте имали, нито познавате?? Има панасоници с капилярки, които не топлят по-зле от дайсейкай на Тошиба. Компресорите на етерата са със същата мощност, както на топлещите, според вашите критерии, машини. Това, че етерата на Панасоник не топли, въобще не е вярно. Не заблуждавайте потребителите.
    Aleksandars, chachoto и spas.slavchev харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #122

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    изказах мнение от личен опит .. имал съм панасоник с капилярка и то не лош модел със скрол компресор (ХЕ9ДКЕ ) но просто под -10 не топлеше добре и винаги подухваше хладно в сравнение с другите ми климатици .. инак имаше други достоинства ама като не топли каква файда от тях ..

  4. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #123

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Че колко мощен компесор да им сложат на тия 9-тки? 900W , колкото на Нокрия 14? Toshiba 10 Daiseikai 8 e с 750W. В някоя тема беше споменат Саньо 9-ка с 550W. Не мисля, че е много коректно да се гледа само това като параметър. Тъп пример от моя страна, но все едно да кажеш , че колите с 1600 кубика не стават и хората да си взимат само от 2000 нагоре... Подобно мнение не "лъха" с голям професионализъм.


    Имам познат с LG-та от серията Inverter V, които и на мен ми бяха допаднали по параметри 18 и 9-тка (струваше 1.5к пари). 18-ската на Stand By дърпа 45W , а 9-тката 25W. Освен това 9-тката не си покрива обявения минимум - "кротва" се на 600W и после спира, защото подминава градусите. Не го казвам, за да плюя LG, а напротив - разочарован съм. Като пластмаса и дизайн са много добри , но като работа са големи дървета. Не знам точните модели и не ги слагам под общ знаменател - дано не засегна някой.

    И реакцията колко бързо да затопли климатик с добавени +2 градуса се съгласете ,че основно зависи от софтуера. Ако искаш бърза реакция си има бутон POWERFUL. Мисля, си , че плавното достигане на тези градуси е по-евтино от рязкото такова.
    @Alexi, като човек, който разбира от електроника мисля, че ще се съгласиш.
    JOKVN одобрява това.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #124

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    По-евтиното е бързото достигане.Получава се топла вълна, която напълно те удовлетворява като комфорт, особено в минусови температури...

    Бавното е = мудно.

    За какво ми е да стопли след 2 часа, когато аз вечерям СЕГА...?

    Отделно виж Кои марки и модели "пестят" най-много с най-висок COP и SCOP и ще бъдеш изненадан от резултата.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #125

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    не знам кое е по евтино ,може би зависи от конкретната машина .. но по ми харесва бързо да достига градусите и да лъха жега примерно се прибирам зимата намръзнал панасоника му давам 3° отгоре - нищо първите 10тина мин ,подухне топло ,поспре да почине .. при фуджицуто е съвсем друга работа като ревне компресора на 2300 вата за 10 мин е стоплил и се кротва на 300 примерно ..
    justify и Jack Krauser харесват това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,515
    #126

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Най-високият COP се намира някъде около 50% - 60% от номинала, при роторните компресори. За да повишиш температурата в едно 70 куб.м. помещение с 5 градуса, отиват някъде около 20 минути, ползвайки машина с максимал 6,3 kW. Какъв е проблема да се нагласи таймера на машината, да я стартира 20 минути преди вечеря или 30 минути преди вечеря, ако максималът е малко по-малък или пък вън е прекалено студено? Колко да е по-мудна по-слабата машина? Става въпрос за десетина минути разлика, не повече. Всеки потребител трябва да се научи да ползва машините си максимално ефективно, с максимум комфорт. Една 13-ка на дайсейкай 8, с натискането на един бутон се превръща в 9-ка етера на Панасоник. Разликата между средния и висок клас клими е по-скоро в комфорта, надеждността и ефективността, отколкото в скоростта на затоплянето. Поне, що се отнася до външни температури над -10 градуса.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #127

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Принципно съм съгласен с нещата, които казахте , но моята идея беше друга - ако изобщо има някаква бавна реакция (а аз не съм забелязал такава! ) , то тя е заради идеите на вложения софтуер, а не заради анемичност! Освен това DKE не знам коя реколта е , но сигурно е около 2008-ма и колкото да се е доказал не е много коректно да се сравняват с QKE. Франкенщайна от подписа въпреки, че като хардуер е идентичен с QKE реагира по съвсем различен начин просто , защото са различни. Нека мине зимата пък ще ги броим на пролет кой, какво и защо...

    Поздрави,
    Спас

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #128

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    2005г е .. с 37 кила външно скрол и се развърта до 5.4 .. наистина не е много коректно да се сравнява с анемичните нови модели

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #129

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Toshiba и General-Fujitsu са по-рязки машини. При задание реагират мощно и бързо. Мицубиши-тата (двата вида) са по-нежни, там нещата са по-бавни и мудни. Panasonic-a е някъде по средата според мен. За това коя, какво може според манометрите ще си го спестя, че ще има обидени.
    spas.slavchev одобрява това.

  12. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #130

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Alexi , ОК, нахрани ме - признавам. Сега като си чета поста - наистина съм го написал криво. Нямам идея да наклонявам везни в една или друга посока, най-малко да издигам нещо на пиедестал. Като клиент търся обективното мнение. Аз лично спирам вече, да пиша по темата, за да не ставам банален, а и както по-напред писах - не ми е това професия.

    Поздрави
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 09-11-14 в 23:21.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #131

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Toshiba и General-Fujitsu са по-рязки машини. При задание реагират мощно и бързо. Мицубиши-тата (двата вида) са по-нежни, там нещата са по-бавни и мудни. Panasonic-a е някъде по средата според мен. За това коя, какво може според манометрите ще си го спестя, че ще има обидени.
    Моля ти се сподели, ако обичаш, резултатите от манометрите. На мен ще ми е много интересно да се види коя машина колко може в крайна сметка.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #132

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Моля ти се сподели, ако обичаш, резултатите от манометрите. На мен ще ми е много интересно да се види коя машина колко може в крайна сметка.
    Имаш л.с.
    Kasap одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #133

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Нали беше пуснал снимката на манометъра преди 1-2 години.Не се сещам обаче къде беше.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #134

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Аз имам Дайсейкай 6, Едно Фуджицу и тоз Панасоник в къщи. Сега слагам ламината в стаята с панасоника, после имам мебели да правя и живот и здраве от Декември ще се живее в нея, така че ще мога да съм по-подробен в засечките. Просто в момента го пускам само при нужда и не мога да съм обективен, а и времето още не е студено, за да покаже какво може. За стаята, която съм описал, смятам че няма да го затрудни въобще.
    о офисите преди имахме доста Панасоници и да ви кажа, последно някои от тях бяха по на 10 години и работеха безупречно.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #135

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Нали беше пуснал снимката на манометъра преди 1-2 години.Не се сещам обаче къде беше.
    Има ги на няколко места в сайт-а Еди. IMG_3591s.jpg Като имаш предвид, че докато извадя да снимам свали с малко. Стандартните стойности за 6-та серия са 39-41 на макс. Като ги качва за секунди и ги задържа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 15 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мега странен Panasonic E09QKE
    От yanko78 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 08-10-14, 22:17
  2. Panasonic FZ38 или предходен модел ...до Panasonic FZ10 ?
    От udoto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 12-07-12, 23:41
  3. panasonic cs-a90ke и panasonic cu-e90ke. Къде е вярното им местонахождение?
    От lzxcvbnm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 27-11-11, 17:00
  4. Коя е по добрата плазма PANASONIC TX-P42X10E или PANASONIC TH-46PY8P?
    От tattoo777 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 21-05-09, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе